

Хороша та надійна антивірусна програма – обов’язковий елемент будь-якої системи кібербезпеки. Вона виявляє та видаляє віруси та шкідливі програми. Вона також сканує та відфільтровує потенційно небезпечні завантаження та електронні листи. Важливий момент: щоб убезпечити себе, потрібно буде не забувати регулярно оновлювати це програмне забезпечення.

Будь то відповіді на контрольні питання або паролі, переконайтеся, що вони складні, щоб хакерам було важко зламати їх.
Щоб отримати відповіді на контрольні питання, спробуйте перекласти їх іншою мовою. Це може зробити їх важкими для розшифровки, а також менш сприйнятливими до соціальних технологій.
Використання пробілу перед або після ваших паролів також гарна ідея, щоб збити хакера з пантелику. Використання комбінації верхнього та нижнього регістру також допомагає.

Чим відрізняється брандмауер від антивірусної програми? Брандмауер захищає як апаратне, так і програмне забезпечення, що робить його зручним для будь-якої компанії із фізичними серверами. Але брандмауер також блокує чи утримує віруси від проникнення у вашу мережу, тоді як антивірус націлюється на програмне забезпечення, яке вже уражене вірусом. Інакше кажучи, вони добре працюють разом. Установка брандмауера допомагає захистити мережевий трафік малого бізнесу як вхідний, так і вихідний. Це може завадити хакерам атакувати вашу мережу, заблокувавши певні вебсайти. Його також можна налаштувати так, щоб обмежити відправлення службових даних та конфіденційних електронних листів із мережі вашої компанії.

Якщо ви щодня працюєте з даними, які належать до кредитних карток, банківських рахунків та номерів соціального страхування, вам потрібно мати програму шифрування. Шифрування забезпечує безпеку даних, перетворюючи інформацію на комп’ютері на коди, що не читаються. Шифрування розроблено з урахуванням найгіршого сценарію: навіть якщо ваші дані будуть вкрадені, вони не будуть цінними для хакера, оскільки він не матиме ключів для розшифрування даних та інформації.

Зробіть звичкою ніколи не відкривати та не відповідати на підозрілі електронні листи, навіть, якщо вони здаються вам знайомими, не натискайте на підозрілі посилання та не завантажуйте вкладення. Це може зробити вас жертвою онлайн-крадіжки фінансів та особистих даних за допомогою «фішингової» афери, про яку ми говорили вище. Через фішингові електронні листи хакер намагається отримати ваші особисті та фінансові дані. Для більшої безпеки змінюйте пароль електронної пошти кожні 60–90 днів. Крім того, утримайтеся від використання одного і того ж пароля скрізь, де є ваші дані.

Потрібно або вручну створювати резервні копії всіх даних на зовнішньому жорсткому диску або хмарі, або просто запланувати автоматичне резервне копіювання, щоб забезпечити безпечне зберігання вашої інформації. Таким чином, навіть якщо ваші системи будуть скомпрометовані, ваша інформація, як і раніше, буде з вами в безпеці.

Перестаньте використовувати мережу WEP (або Wired Equivalent Privacy), якщо ви все ще використовуєте її, і натомість перейдіть на WPA2 (це Wi-Fi Protected Access версії 2), оскільки остання набагато безпечніша. Щоб захистити мережу Wi-Fi від зламування хакерами, приховайте ім’я бездротової точки доступу або маршрутизатора, щоб воно не відображалося у списку мереж.