DataLife Engine > Новости Южного > Южненцям рекомендують провести побутову термомодернізацію перед початком опалювального сезону

Южненцям рекомендують провести побутову термомодернізацію перед початком опалювального сезону

Обласна військова адміністрація та зокрема керівництво Южненської ОТГ зараз проводять усі заплановані заходи щодо своєчасної підготовки теплових мереж і теплопунктів до роботи в новому опалювальному сезоні 2022–2023 років. Як повідомляється на сторінці Южненської міськради у Facebook, Міністерство розвитку громад та територій України рекомендує завчасно подбати мешканців про свою оселю та особисто провести побутову термомодернізацію (побутові робити з утеплення вікон, дверей, дахів тощо). Це забезпечить комфортні умови для проживання в цьогорічний непростий опалювальний період.

Як зберегти тепло в оселі? 


Не перекривайте шлях теплу. Радіаторні екрани, довгі штори чи жалюзі, невдало розташовані меблі, сушарки для білизни перед батареями поглинають до 20% теплової енергії. 
Заклейте щілини у вікнах. Близько 40% тепла, що надходить у приміщення, втрачається взимку через вікна. Елементарні заходи з теплоізоляції (утеплення вікна поролоновими смужками) допоможуть підвищити температуру у квартирі на 4-5°С. 
 Обладнайте вентиляційні отвори спеціальними дверцятами або шматком картону. Це допоможе підвищити температуру на 3-5° С.
Приберіть декоративні панелі на батареях. Вони забирають до 20% тепла кімнати. Крім того, тепловіддача батарей, які розміщені в нішах, на 10% менша, ніж у тих, які виступають у кімнату.
Наклейте фольгу на обидві сторони ДСП та розмістіть на стіні за батареєю. Це підвищить тепловіддачу радіатора на 20%. При цьому витрати на опалення приміщення зменшуються на 4%.
Перефарбуйте батарею в темний колір. Батарея з темною поверхнею підвищує тепловіддачу приблизно на 10%. Доведено, що темно-коричневий колір найкраще віддає тепло. З батареєю такого кольору на 8-10 % тепліше, ніж з білою.
Не перегрівайте приміщення – вдягайся тепліше. При завищеній кімнатній температурі зростає ризик простудних захворювань. За даними лікарів, сон у прохолодному приміщенні корисніший.
Провітрюйте приміщення протягом 10-15 хвилин. Через привідкриті впродовж багатьох годин вікна значно втрачається тепло. Краще провітрювати протягом 10-15 хвилин при широко відчиненому вікні.
Поставте засоби обліку тепла. Витрати на опалення приміщення зменшуються до 40%, якщо ти маєш індивідуальне опалення або лічильники тепла.
Проведіть теплоізоляцію вхідних дверей, звертаючи увагу на низ, верх та бічні стики між дверима і стіною (підтягнути дверні петлі та додатково встановити теплоізоляцію на самі двері).
Поставте склопакети. Склопакети мають такий самий опір теплопередачі, як цегляна стіна товщиною 50 см. Такий надвисокий ступінь теплоізоляції скорочує втрати тепла до 50%.
Використовуйте жалюзі. Жалюзі або короткі штори допоможуть скоротити втрати тепла на 8-15%, яке виходить через скло. 
Закривайте двері в під’їзді. Тепловтрати через відкриті двері та розбиті вікна в парадній становлять 5-15% від сумарних теплових втрат будинку.



Вернуться назад