Загальна мобілізація: кого будуть призивати в Україні з осені 2022
Число безповоротних втрат армії РФ в Україні перейшло 61 тис. осіб, і з кожним днем деокупації збільшується. За прийнятими у світовій практиці параметрами, число поранених має бути у 2,5−3 рази більше. Перше угрупування військ, яке атакувало Україну було чисельністю близько 180 тис. чол., яке зросло до близько 300 тис. протягом війни. Зараз РФ змушена виставити нових бійців у відповідь на успішну операцію з деокупації України. Оголошуючи про мобілізацію, Путін заявив про 200 тис. мобілізованих. Військовий експерт групи ІС Костянтин Машовець вважає, що у першій хвилі Путін зміг мобілізувати не більше 90 тис. осіб замість заявлених 200 тис. РФ не змогла забезпечити їх спорядженням та розмістити ― через відсутність ресурсів.
Президент України Володимир Зеленський відмінив плановий призов в жовтні 2022 року. На середину серпня міністр оборони Олексій Рєзніков заявляв, що ЗСУ не потребує додаткової мобілізації, лише фахівців у деяких спеціальностях. Тоді він повідомив, що в Україні більше 787 тис. учасників бойових дій. Зокрема, мобілізовано:
До ЗСУ мобілізовано 700 тис. осіб;
До прикордонних військ — до 60 тис.;
До Нацгвардії — до 90 тис.;
До Нацполіції — до 100 тис.
Однак, Рєзніков попередив, що кожен чоловік в Україні має бути готовим до мобілізації, оскільки втрати на фронті є, і їх потрібно компенсувати, хоч вони і менші за втрати РФ в кілька разів. Радник голови ОП Михайло Подоляк вже після оголошення мобілізації в РФ сказав, що необхідності в додатковій мобілізації поки немає, і це залежить від ситуації на фронті. Якщо ж треба буде поповнити ряди ЗСУ, то це будуть певні спеціалісти, а не масова мобілізація. Начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач казав виданню Liga.net, що фахівці, які можуть швидко опанувати сучасну зброю потрібні постійно. Це оператори БПЛА, спеціальні айтівці, зв’язкові та артилеристи.
Джерело: nv.ua.
Вернуться назад