DataLife Engine > Новости Южного > З представниками ОТГ Одещини, зокрема Южненської, обговорили ситуацію зі світлом

З представниками ОТГ Одещини, зокрема Южненської, обговорили ситуацію зі світлом

Наразі тема забезпечення електропостачання – найактуальніша серед жителів Одещини. Нагальні питання взаємодії, поточну ситуацію з відновлювальними роботами, усунення аварійних ситуацій, можливість залучення комунальних ремонтних бригад в громадах обговорили на нараді з генеральним директором «ДТЕК Одеські електромережі» та головами громад Одеського району 31 січня. Южненську громаду на засіданні в обладміністрації представляв заступник міського голови-начальник управління ЖКГ Дмитро Любівий. В коментарі Yuzhny.info він повідомив, що ситуація з електропостачанням складна, але є перспектива, що в кінці цього тижня Одещина повернеться до графіків. Наразі вони не діють, в області продовжуються екстрені відключення світла.

«Були запрошені голови всіх громад Одеського району, щоб обговорити ситуацію по енергетиці. Сьогодні проводиться дуже велика робота по відновленню того, що було зруйновано після ракетних ударів ворога. В Одеській області найскладніша ситуація, ми повинні розуміти, що для усунення наслідків обстрілів знадобиться певний час. Найближчі декілька тижнів ще триватимуть відновлювальні роботи. В області дуже обмежені ліміти на споживання електроенергії, тому першочергово перед керівництвом області стояла задача організувати роботу критичної інфраструктури. В нашому випадку це котельня, ВНС, міська лікарня. Тих лімітів, які надаються, вистачає на роботу об’єктів критичної інфраструктури і те, що залишається – надається населенню. Хочеться, щоб люди розуміли, що ліміти встановлює не міський голова, навіть не «ДТЕК Одеські електромережі», а центральна диспетчерська «Укренерго». Все узгоджується з Києвом і начальник обладміністрації доносить інформацію до столиці, аби ми отримували при можливості трохи більше потужності. Треба налаштуватись до існуючої ситуації, адже наші об’єкти енергетичної інфраструктури ворог руйнує в тому числі задля того, аби посіяти серед населення страх, розгубленість, знервованість. В п’ятницю, 3 лютого, планується, що будуть розроблені графіки, вони будуть трохи іншими, ніж раніше, буде більш гнучка схема. Деталі вже дізнаємось в кінці тижня. Проте, на жаль, наступного тижня ми чекаємо на зниження температури повітря, через це навантаження на енергетичну систему може зрости, тому маємо надію, що хоча б графік 3/6 буде дотримуватися», – повідомив Дмитро Любівий.

Заступник міського голови також зазначив, що на засіданні були поставлені за приклад Южненська і Чорноморська громади як ті, де найкраще укомплектовані резервними джерелами живлення комунальні об’єкти критичної інфраструктури (ВНС, КНС, котельня, лікарня).

«Ми цю роботу почали ще до повномасштабної війни. На жаль, сьогодні немає технічної можливості окремо підключати до безперебійної подачі електроенергії поліклініку, бо вона не підпадає під об’єкт критичної інфраструктури, пояснюється це тим, що там не проводяться операції, як наприклад в лікарні, яка як раз підключена і до того ж має і генератор. Враховуючи, як побудовані міські мережі, технічно поліклінічне відділення підключити немає змоги», – озвучив Дмитро Любівий.

Гендиректор ДТЕК Дмитро Григор’єв надав актуальну інформацію щодо поточної ситуації з енергозабезпеченням, а також відповів на запитання голів ОТГ Одеського району. Під час обговорення був визначений більш ефективний формат комунікації та координації громад району із «ДТЕК Одеські Електромережі» задля оперативного вирішення проблемних питань. Начальник Одеської районної військової адміністрації Юрій Крук вкотре звернувся до громадян з проханням утриматись від зайвих коментарів у соцмережах, адже, за його словами, ворог користується невдоволенням людей та намагається таким чином розхитувати ситуацію всередині нашої держави.  

«В зв’язку з чисельними ракетними атаками противника по енергетичній інфраструктурі країни та, зокрема, Одеського району маємо серйозні пошкодження та руйнування, які призвели до зменшення лімітів на споживання більш ніж в два рази від мирного часу, крім цього маємо значні проблеми з передачею генерації до споживачів. Частина генерації спрямовується на забезпечення сталої роботи об’єктів критичної інфрастурктури району та військових об’єктів, а залишок, наскільки це можливо, рівномірно розподіляється серед побутових споживачів.  На об’єктах критичної інфраструктури (ВНС, КНС та котельні), які технічно неможливо забезпечити електроенергією 24/7, мають бути прискорені процедури із забезпечення їх резервними джерелами електроживлення, відповідні протокольні доручення надані за результатами сьогоднішньої наради.

Ще раз звертаюсь до громадян утриматись від зайвих коментарів у соцмережах, адже ворог користується невдоволенням людей та намагається таким чином розхитувати ситуацію всередині нашої держави.  Усі проблеми, пов’язані із енергозабезпеченням мають єдину причину – це війна, яку розв’язав ворог; оселі громадян не мають світла через ракети, що пошкодили або зруйнували об’єкти енергетичної інфраструктури. Тому просимо з розумінням ставитися до роботи енергетиків, які роблять все можливе аби якнайшвидше провести комплекс надскладних робіт по збільшенню генерації та подачі електроенергії до споживачів» – зазначив Юрій Крук, начальник Одеської РВА.


В пресслужбі ДТЕК після наради прокоментували, що поточна складна ситуація зі світлом пов’язана з руйнуванням двох підстанцій та високовольтної мережі НЕК «Укренерго» після обстрілу РФ 26 січня. Вони забезпечували передачу електроенергії до центральної та східної частини Одещини. Роботи з відновлення тривають. Лише після їх завершення можна буде відновити повноцінний розподіл електроенергії по мережам ДТЕК «Одеські електромережі» в усі куточки області.

«Енергетики працюють цілодобово задля стабілізації ситуації. Бригади НЕК лагодять підстанції та високовольтну мережу. Бригади ДТЕК «Одеські електромережі» усувають чисельні аварії на нашому обладнанні, які почастішали через руйнування високовольтних об’єктів. А також переключають окремі лінії (там, де це технічно можливо) до резервних. Все це роблять задля того, щоб працювала критична інфраструктура (лікарні, котельні, водоканали тощо). Також це вже дозволило збільшити час включення світла в ваших будинках з 1-2 годин до 3-4», – говориться в повідомленні.




Вернуться назад