DataLife Engine > Новости Южного > Южне вкотре хочуть перейменувати: активісти надіслали звернення в Южненську ОТГ

Южне вкотре хочуть перейменувати: активісти надіслали звернення в Южненську ОТГ

На Одещині дерусифікації потребують 1 246 вулиць. Про це 17 квітня повідомили в громадській організації «Декомунізація. Україна». Представники організації надіслали звернення щодо необхідності перейменування в кожну громаду області. Також в організації зазначили, що перейменування російських назв вулиць розглядатиметься на наступній сесії Доброславської ради, а в Нерубайській громаді на Одещині процес перейменування вулиць нарешті стартував. У списку вулиць, які, на думку організації, необхідно перейменувати, вказані вулиці Жовтнева і Першотравнева в селищі Нові Біляри, а також назва самого міста Южного. Зазначимо, що вулиця Жовтнева вже перейменована в нашій громаді на вулицю імені Віталія Гуляєва (загиблого командира 28 ОМБ).

«Провели актуалізацію кількості вулиць, які треба перейменувати в Одеській області. Таких виявилося – 1246. На кожну громаду вже пішло звернення щодо необхідності перейменування. В області вже перейменовано більше половини вулиць. Впевнені, що найближчим часом їх вже буле менше тисячі.

Ми маємо зараз певні фінансові проблеми, через те, що ми не маємо жодного грантового забезпечення, а в нашій команді працює три людини на повний день. І робота їм оплачується за ваші донейти. Ми розуміємо, що зараз є багато більш нагальних потреб, проте якщо у вас є змога занодейтити, можете надіслати нам посильну пожертву на картку 4149437876086305 (Приват). Будемо щиро вдячні за допомогу. Ми ж, продовжуємо плідно працювати з очищення нашої країни від усього комуністичного/російського і найближчим часом ще буде низка гарних новин», – зазначили в організації «Декомунізація. Україна».

Під публікацією в Facebook вже з’явилися перші коментарі від жителів Одещини, які не розуміють доцільності перейменування деяких вулиць, зокрема вулиці Бабеля та Анни Ахматової (Горенко) в Одесі. Повний список вулиць, які пропонується перейменувати, дивіться за посиланням – https://www.facebook.com/UADecolonization/posts/pfbid0AecsA6WjYnyYPg7W1h8CDq5byLb12cKkLXrxtw86xfTsgmiw5HhEWgmS1KKAwWJPl .

Зазначимо, що в квітні 2022 року уповноважений із захисту української мови Тарас Кремінь нагадав, що в нашій країні досі є населені пункти, назви яких мають російськомовний характер. У списку перерахованих значилось і місто Южне. У майбутньому на карті України не повинно залишитись жодного сліду з часів колонізації, русифікації, диктатури, Україна – для українців, для наших дітей. Про це сказав Кремінь в ефірі «Громадського інтерактивного телебачення», коментуючи необхідність перейменування низки міст з російським корінням у назвах.

В серпні 2022 року наше місто відвідала представниця уповноваженого із захисту державної мови Ярослава Вітко-Присяжнюк. Вона побувала в НВК імені В.Чорновала та міськраді. Тоді в ефірі южненського телебачення вона повідомила, що перейменування нашого міста є неминучим і порадила Южненській міськраді задуматись над цим питанням. За її словами, на той час у містян була можливість самостійно обрати нову назву для свого міста, бо, ймовірно, пізніше це зроблять за них. Директор НВК імені В.Чорновала Тарас Прокопечко тоді озвучив, що мовному уповноваженому потрібно допомагати.

Нагадаємо, в кінці 2021 року в Южному протягом місяця проходило опитування на електронній платформі e-dem у розділі «Консультації», яке ініціювала Южненська міськрада. Тема опитування – можливе перейменування нашого міста. Тоді участь в опитуванні взяли 528 користувачів. Голоси розподілилися таким чином: за перейменування Южного – 36 осіб (6,7%), проти – 492 жителя (91,6%). У міськраді тоді повідомили, що відправили відповідний лист на адресу Тараса Креміня, де була викладена позиція южненців у питанні щодо зміни назви міста. Також були направлені в столицю і зібрані декілька тисяч підписів жителів Южного, які виступили проти його перейменування.

Фото: Володимир Курбатов.




Вернуться назад