На честь двох почесних громадян Южного встановлять меморіальні дошки, іменем ще одного назвуть лікарню
На будівлях двох шкіл міста найближчим часом планується встановити меморіальні дошки на честь двох почесних громадян Южного: Ігоря Синячова та Миколи Гузика. Таким чином колективи навчальних закладів увіковічать пам’ять про директорів цих шкіл. Про це Yuzhny.info стало відомо під час засідання робочої групи, яке відбулось 27 червня в Южненській міськраді.
Нагадаємо, Ігор Андрійович Синячов пішов з життя у квітні минулого року після тривалої хвороби у віці 70 років. Він був директором Навчально-виховного комплексу №2 (очолював другу школу понад 30 років). Улюбленій педагогічній справі Ігор Синячов віддав понад 40 років свого життя, був учителем-новатором, свого часу йому вдалося створити на базі навчального закладу професійно-технічне училище.
Микола Петрович Гузик пішов з життя 10 листопада 2021-го у віці 80 років. Він засновник та перший директор АШГ. Микола Петрович один із організаторів Першої Творчої спілки вчителів СРСР (1987). Початок був важким, адже на той час були неприпустимі якісь типи та види шкіл, крім офіційно встановлених. Авторські школи з’явилися наприкінці 80-х. Першу в Україні авторську школу було створено саме у місті Южному зусиллями Миколи Петровича Гузика. Він зміг реалізувати на практиці особливу дидактично-методичну систему та оригінальну модель школи-комплексу, в основі яких особистісно-орієнтована система шкільної освіти.
Крім того, як повідомила під час наради начальниця відділу з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадкістю Вероніка Клімова, на честь ще одного почесного громадянина нашого міста, Романа Лиманського, планується назвати міську лікарню. Це ініціатива колективу медичного закладу, наразі готується необхідний пакет документів. Нагадаємо, життя Романа Васильовича Лиманського обірвалося після тривалої хвороби 19 жовтня 2022 року. Йому було 70 років. Роман Васильович був відомий в місті не тільки своєю діяльністю в сфері медицини, а й брав активну участь в громадському житті міста, декілька разів обирався депутатом Южненської міської ради. З 2006 року і до останнього дня він працював на посаді головного лікаря міської лікарні. Під його керівництвом була добудована та відкрита лікарня Южного, зроблений ремонт поліклінічного відділення та окремих підрозділів стаціонару.
На засіданні також обговорювалось питання щодо необхідності встановлення меморіальних дошок на будівлях шкіл чи житлових будинків в пам’ять про загиблих в російсько-українській війні військовослужбовців з Южненської ОТГ. Члени робочої групи дійшли висновку, що дане питання доцільніше було б порушувати вже після закінчення війни, коли буде відома точна кількість полеглих Воїнів.
«Ми обговорювали це питання з родинами наших Захисників. Наразі родичі надали згоду на встановлення меморіальних дошок в кількості десяти штук, з них дві – на будівлі першої школи; три – по вулиці Приморській, 11; дві – на будівлі другої школи; одна – по проспекту Григорівського Десанту 21; одна – по вулиці Будівельників, одна – на будівлі Сичавської школи», – озвучила Вероніка Клімова.
Так як серед родин загиблих Захисників є ті, які категорично проти встановлення на їхніх будинках таких дошок, в місті розглядають можливість створення єдиного меморіального комплексу, де будуть викарбувані імена всіх наших бійців. Начальник управління архітектури та містобудування Сергій Оришака озвучив, що такий комплекс можна було б розмістити по вулиці Горбатка вздовж будівлі «Одрекс». Проте це не остаточне рішення. Як повідомив заступник міського голови-начальник управління ЖКГ Дмитро Любівий, за результатами засідання управлінню архітектури було доручено підготувати пропозиції щодо розташування на території міста Южного алеї пам’яті Захисників, які віддали своє життя за Україну.
«Враховуючи реалії сьогодення, ту кляту війну, на якій гинуть наші Захисники, ми повинні розробити процедуру, згідно з якою кожен наш земляк, який віддав життя за Україну, увійшов би належним чином в історію нашої громади. Треба передбачити місце, де буде увіковічена пам’ять кожного нашого хлопця, куди зможуть приходити родичі та побратими, інші містяни, аби віддати шану нашим Воїнам. Такі засідання робочої групи будуть проводитись і в подальшому. Сьогодні після тривалого обговорення ми доручили спеціалістам управління архітектури надати перелік місць в Южному, де було б доцільно створити алею пам’яті, далі вже будемо обговорювати ці пропозиції і приймати конкретне рішення», – розповів Дмитро Любівий.
Вернуться назад