ЄС може зняти санкції з російського банку для продовження зернової угоди, – FT
Росія з 26 червня повністю зупинила реєстрацію нового флоту. Це свідчить про наміри РФ зірвати постачання продовольства на світові ринки. Про це 2 липня повідомили в Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України.
Зазначається, що 29 суден, які мають експортувати 1,4 мільйона тонн продовольства переважно для 5 країн Азії та Африки, зокрема Китаю, Єгипту, Бангладешу, Туреччини, заблоковані Росією в територіальних водах Туреччини.
“У червні з українських портів було експортовано лише 2 мільйони тонн. Ще 1 мільйон тонн продовольства або вантажиться, або вже частково завантажено на 13 суден – останні, які зареєстровані в Ініціативі”, – повідомили в Міністерстві.
Також там додали, якщо не відновити реєстрацію суден, то зернова угода буде повністю зупинена.
Європейський Союз розглядає можливість як поступку Москві погодитися на створення підсанкційним Россельхозбанком дочірньої компанії, яка буде підключена до SWIFT. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Financial Times. За даними джерел видання, цей крок спрямований на захист угоди щодо чорноморського зерна, що дозволяє Україні експортувати продукти харчування на світові ринки.
План Москви, запропонований у ході переговорів за посередництва ООН, дозволить підрозділу банку займатися платежами, пов’язаними з експортом зерна, повідомляє газета з посиланням на анонімні джерела. Новому підрозділу буде дозволено використовувати глобальну систему обміну фінансовими повідомленнями SWIFT, яку було закрито для найбільших російських банків після вторгнення в Україну минулого року.
Крім відновлення доступу до SWIFT, Росія також домагається відновлення постачання сільгосптехніки та запчастин, зняття обмежень на страхування та перестрахування. Будучи двома провідними світовими виробниками сільськогосподарської продукції, Росія та Україна є великими гравцями на ринках зернових та олійних культур, від пшениці та ячменю до ріпаку та соняшникової олії. Росія також домінує над ринком добрив.
Вернуться назад