Сесія в Южному відбулася, але конфлікт завадив прийняттю рішень
На сесії 13 липня депутати мали розглянути близько 70 питань щодо життєдіяльності Южненської громади. З самого початку засідання стався конфлікт. Голова «земельної» комісії Олександр Гречкін вніс пропозицію щодо включення до порядку денного низки додаткових «земельних» питань.
«Це абсолютно законна пропозиція від мене, оскільки ці питання відповідають Закону України «Про звернення громадян» (Ст. 20), Земельному Кодексу України (Ст. 117), Закону України «Про місцеве самоврядування». Терміни розгляду цих питань вже вийшли, питання підготовлені, але з незрозумілих питань вони не були внесені до порядку денного сесії. Акцентую увагу, що мова йде не про всі сім питань, а про чотири з них. Вони згідно з законом мають бути розглянуті на цій сесії, тому прошу підтримати їх включення», – озвучив Олександр Гречкін.
Міський голова Володимир Новацький звернувся до Олександра Гречкіна і попросив публічно озвучити, кому належить одна з фірм («Рентьєр Інвест»), яка зокрема фігурує в питаннях, які депутат просив включити до порядку денного. Як виявилося, ця фірма належить депутату та секретарю «земельної» комісії Єгору Смірнову (партія «Батьківщина»), про що він особисто підтвердив під час засідання. Новацький прокоментував, що в більшості додаткових питань є зацікавленість депутата Смірнова. Той в свою чергу обурився таким звинуваченням і вимагав від очільника громади озвучити, які саме питання той мав на увазі.
Міський голова відповів:
«Якщо я зачитаю всі ваші фірми, всі ваші землі, які ви в період війни на себе оформили… Не чіпай лихо, доки воно тихе. В більшості «земельних» питань, які розглядаються на комісії, а потім виносяться на сесію – ви маєте зацікавленість, тому що ви «протягуєте» всі ці питання».
Тільки три депутати проголосували за те, аби включити ці додаткові «земельні» питання до порядку денного (Олександр Гречкін, Сергій Козак, Вадим Яблуновський – представники новоствореної групи «За мир і незалежність», в минулому депутати партії ОПЗЖ) – це меншість депутатського корпусу, тому вказані питання на розгляд не виносились. Після цього депутат Єгор Смірнов покинув сесійну залу. Але перейти до розгляну порядку денного вдалося не одразу, так як депутат від партії «Європейська солідарність» Максим Кушнір взяв слово і звинуватив міського голову в тиску на своїх колег, не назвавши на яких саме, і вкотре наголосив, що депутати мають право брати участь в засіданнях сесії онлайн (без очної присутності).
«Перше звернення – юридичне. Стаття 46, ч.17 Закону України «Про місцеве самоврядування» говорить, що сесія міської ради проводиться із забезпеченням права кожного бути присутнім на них, крім випадків, передбачених законодавством. Порядок доступу до засідань визначається радою відповідно до закону. Відповідно до законів, Конституції України Южненська міськрада прийняла рішення про проведення сесії з урахуванням можливості підключення депутатів онлайн. Як голова депутатської фракції «ЄС» я повинен передати цій раді звернення від депутата Марини Пелипенко про її бажання брати участь в сесії, враховуючи засоби онлайн…
Друге питання – хочу заявити, що депутатська фракція «ЄС» з сьогоднішнього дня не буде підтримувати жодного проєкту рішення, винесеного міським головою з причини того, що з його боку через наявний адміністративний ресурс здійснюється безперебійний тиск на депутатів. Тиск полягає в шантажі при звільненні за основним місцем роботи, у намаганні підкупити окремих депутатів, шляхом надання «підрядів» через управління капбудівництва. Через це, допоки в цій раді не повернуться нормальні здорові відносити, які склалися з 2020 року, депутатська фракція «ЄС» не буде підтримувати жодного проєкту рішення міського голови», – озвучив Максим Кушнір.
Підтримав свого колегу Кушніра і Олександр Гречкін, більше того, він заявив, що міський голова навіть тисне на сім’ї депутатів, також не вказавши, на яких саме. Під час засідання Володимир Новацький такі закиди не став коментувати, аби не затримувати хід засідання сесії і врешті перейти до розгляду питань. Але свою позицію після сесії він прокоментував журналістам.
«Це вперше така сесія за останні десять років. Чим викликано все це? Справа в тому, що я зняв з порядку денного деякі «земельні» питання, в яких були зацікавлені депутати нашої «земельної» комісії. Наприклад, зняли три питання, де вносилась пропозиція відтермінувати оплату в місцевий бюджет громади за землю на два з половиною роки. Вже далі були питання секретаря «земельної» комісії (Є. Смірнова) і він це підтвердив, що це його фірма, я вважаю, що це неправильно! Теж на мене за це образилися. Якщо проаналізувати, за останні сесії було чимало питань стосовно Смірнова. Саме з цього і почалося непорозуміння… Потім вже почалися обвинувачення, що я когось обмежував в його правах, тиснув. Я навіть собі уявити не можу, який тиск я на когось здійснював, тим більше на чиїсь сім’ї! Кому і коли я погрожував? Все це дурня.
Бачу, що вже йде розкол в деяких фракціях, зокрема в колишній партії ОПЗЖ. Чесно кажучи, я думав, що буде гірше, що сесію взагалі відмовляться проводити, вже таке було. Є приклад, коли її більшість депутатів зірвала, не почавши. Стосовно онлайн підключення, це не передбачено законом, ця практика впроваджувалась під час пандемії, але зараз в період воєнного стану засідання мають проводитися в очному режимі. Депутати мають бути присутні на засіданні», – озвучив Володимир Новацький.
Зазначимо, що більшість проєктів рішень, які стосувалися життєдіяльності громади, сьогодні не були погоджені через те, що не набиралася більшість голосів, адже дехто покинув сесійну залу (зокрема Смірнов), дехто принципово не брав участь в голосуванні (зокрема Кушнір). Деякі критично важливі питання депутати вирішили перенести на розгляд до наступного вівторка. Серед таких питання стосовно виділення коштів для проведення ремонту та підготовки укриттів в двох житлових будинках (одне укриття планували підготувати для учнів молодшої 4 школи), а також питання щодо завершення ремонтів соціальної інфраструктури (зокрема мова йшла і про монтаж кисневої станції в лікарні, яку медзаклад отримав безкоштовно від МОЗ). Якщо ці роботи не будуть проведені, МОЗ вилучить це обладнання, саме тому, як пояснила керівниця міської лікарні Марія Горішна, це питання наразі вкрай важливе і потребує якнайшвидшого погодження, адже в іншому випадку лікарня та пацієнти залишаться без цього медичного обладнання.
Крім того, не було прийнято рішення щодо капітального ремонту дороги, що веде на дачні масиви (Кошари), щодо проведення благоустрою на військовому цвинтарі, ремонту покрівлі спортзали ПК, яка протікає та інше. Детальніше про це ми розкажемо в наших наступних матеріалах.
Вернуться назад