DataLife Engine > Новости Южного > В Южному критерії для відбору ТОП-10 варіантів нової назви міста викликали дискусію

В Южному критерії для відбору ТОП-10 варіантів нової назви міста викликали дискусію

В Южненській міськраді 3 серпня відбулось третє засідання робочої групи з питань перейменування міста під головуванням очільника громади Володимира Новацького. Начальниця відділу з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Вероніка Клімова озвучила, що за період роботи пункту в ПК «Дружба» зі збору пропозицій шляхом анкетування (чотири дні) містяни надали 80 пропозицій щодо нової назви, з-поміж них є ті, які повторюються. Серед раніше не озвучуваних такі варіанти: Нова Скіфія, Сонячноморськ, Сонцесвіт. Вона зазначила, що деякі жителі, які прийшли заповнити анкету, виявили бажання вказати там назву Южне чи Южний, проте такий варіант не враховується.

Під час засідання заступниця начальниці управління економіки-начальниця відділу зовнішньоекономічної діяльності, інвестицій і туризму Альона Камалова-Кутинець підбила перші підсумки онлайн-анкетування і озвучила, що з 26 липня по сьогоднішній день южненці заповнили 464 електронних анкети (в Google формі). Зазначимо, що серед цього переліку варіантів є такі, що дублюються декілька разів. Також є варіанти теперішньої назви, тобто містяни запропонували не змінювати її, такі анкети комісія до уваги також не брала.

Серед запропонованих назв за результатами онлайн-анкетування:


Альбатрос
Аджалик
Аненталь
Бендер
Благодатний
Вітродар
Гарний
Дружне/Дружний
Евфонія
Еллада
Есхол
Зоряне
Криниця-Морська
Круч
Лазурне
Літораль
Любомир
Милославськ
Мирне
Міжлиманськ
Мореслав
Морське/Морський
Мрія
Надійне
Незламне
Нептун
Нова Одеса
Нова Ольвія
Нова Сичавка
Нова Скіфія
Олімп
Олімпійськ
Ольбрим
Ольвія
Оріон
Пальміра/Пальмира
Перлина
Перлина Півдня
Перлинне
Південний берег
Південний/Південне
Південоград
Південь
Південноморськ
Порт-Аненталь
Портналь
Портове
Портовськ
Портоново
Приморське/Приморськ
Рідне
Роза вітрів
Розмай
Сазерн
Світлодар
Сонцевир
Сонцесвіт
Сонячне/Сонячний
Степова квітка
Терзиул
Тихий берег
Тилігул
Южанськ
Южно
Юний
Якір
Яскраве
Яхта

Члени робочої групи обговорили питання щодо того, згідно з  якими критеріями оцінки буде здійснюватися відбір варіантів назв з-поміж сотні запропонованих містянами для подальшого їх винесення на громадське обговорення (з 10 вересня по 10 жовтня). Ця тема викликала дискусію серед присутніх. Альона Кутинець-Камалова попередньо запропонувала такі критерії:


Унікальність (назва повинна бути оригінальною відрізнятись від інших);
Відповідність історії або культурі (назва має походити від історичних або культурних подій, пов’язаних з містом чи регіоном);
Позитивні асоціації (назва має позитивний відтінок або викликати певні асоціації у людей);
Легкість вимови та написання;
Символіка (назва має символічне значення, яке відображає цінності, якими керується місто);
Маркетинговий потенціал (назва має потенціал для привертання уваги інвесторів або туристів);
Легкість інтеграції в бренд міста (якщо місто має встановлений бред, то назва має вписуватися в цю концепцію);
Перевірка на відповідність (важливо переконатися, що обрана назва не порушує жодних прав чи культурних чутливостей).

Міський голова Володимир Новацький після озвучених критеріїв зауважив, що першочергово треба враховувати думку містян і закликав до об’єктивності в процесі відбору ТОП-10 назв. Цифра «10» – орієнтовна, можливо, їх буде більше або ж менше. Новацький і його заступниця Олена Баранецька поставили під сумнів деякі критерії, зокрема – «Позитивні асоціації», «Символізм», «Легкість вимови і написання». На думку Олени Григорівни, для когось з членів робочої групи вимовити назву буде легко, для іншого ні, в когось варіант назви буде викликати позитивні емоції, а в когось навпаки.

«До 10 вересня ми збираємо будь-які варіанти від містян, триває збір пропозицій. Ми маємо почути всі думки людей і озвучити всі назви, які вони пропонують. Наголошую, це не голосування, а збір пропозицій. Від того, що 300 жителів прийдуть і запропонують назву Південне, наприклад, це не означатиме, що потім дійсно саме вона буде кінцевою і подана до уряду. Щодо критеріїв оцінки пропозицій, деякі мені здаються необ’єктивними, тому пропоную ще попрацювати над цим питанням і все-таки врахувати думку людей», – озвучила Олена Баранецька.

Міський голова вніс пропозицію, аби при доопрацювані критеріїв відповідальні особи міськради передбачили такий, що буде враховувати думку жителів Южного.

«Я хочу, щоб ми врахували позицію, настрої наших людей. Ми всі знаємо, як зараз здебільшого думають жителі. Пройдіться по місту і ви почуте ту назву, яку найбільше сьогодні озвучують люди», – озвучив Володимир Новацький.

Філологиня і поетеса Оксана Ворожбит вважає, що враховувати пропозицію більшості южненців хоч і доцільно, проте вважає, що назва Південне – дуже проста. В якійсь мірі, можливо, й примітивна.

«Так, ми маємо враховувати думки людей, більшості, але ж, погодьтесь, що таке більшість? Це люди, яким дуже важко звикати до всього нового. Зрозуміло, що людям зараз найпростіше – це запропоновувати зі свого боку назву – Південне. Треба дивитися наперед. Я розумію тих містян, які «тримаються» за Південне, їм важко звикати до нового. Це викликає в більшості відторгнення. Ми зараз бачимо купу варіантів, але половина з них для мене звучить, як назви турбаз (Альбатрос) або загонів у таборах (Зоряне, Лазурне). Не може бути назва міста прикметником», – озвучила Оксана Ворожбит.

Директорка міської студії телебачення «МИГ» Ольга Годовенко запропонувала розмістити в місті тематичні білборди і презентувала деякі напрацювання. Проте поки що така її ініціатива тільки на етапі обговорення, адже виникає питання, хто фінансуватиме друк макетів та оплачуватиме роботи з поклейки.

Згідно з результатами засідання робочої групи, було прийнято рішення доопрацювати критерії, згідно з якими члени комісії в подальшому будуть оцінювати та здійснювати відбір основних для розгляду назв з-поміж всіх запропонованих містянами. На наступній нараді планується затвердити цей перелік критеріїв.

Нагадуємо, що збір пропозицій триває, южненці можуть як заповнити онлайн-анкету, так і прийти в пункт в ПК «Дружба», який працює у вихідні дні з 17:00 до 20:00 (з паспортом). Також можна направити листа в міськраду. Члени робочої групи закликали містян не надавати ті пропозиції, які вже є в переліку отриманих, а пропонувати інші унікальні назви.




Вернуться назад