DataLife Engine > Новости Южного > Одещина — на другому місці за кількістю звернень про порушення мовного закону

Одещина — на другому місці за кількістю звернень про порушення мовного закону

Найбільше звернень щодо порушення мовного законодавства у закладах вищої освіти зафіксували в Одеській  області. Про це на брифінгу в Media Center Odesa розповіла представниця уповноваженого із захисту державної мови на півдні України Ярослава Вітко-Присяжнюк.

“З початку року по всій Україні проводилось 11 заходів держконтролю, які стосувались закладів вищої освіти. 5 з них були по Одещині. Після цього ми відкрили ще один захід державного контролю – нам надійшло звернення із доказами щодо використання російської мови науково-педагогічними співробітниками закладів вищої освіти Одеси”, – розповіла вона.

За її словами, на деяких порушників вже склали адміністративні протоколи. 

“Усі ці викладачі, з якими я спілкувалась, чудово володіють українською мовою. Цього рівня достатньо, щоб викладати нею. Вони часто апелюють до того, що студенти запитували, або вони завжди так викладали. Цікава ситуація виходить: одні студенти запитують, аби їм поясняли недержавною мовою, а інші студенти паралельно це фіксують і відправляють звернення”, – додала чиновниця.

Також було складені протоколи на двох депутатів, які спілкувалися російською під час сесії. Для чиновників штраф за недотримання закону складає більше 8 тис. грн, хоча якщо порушення сталося вперше, їм загрожує лише профілактична розмова. Частіше на недотримання закону скаржаться саме одесити, а не переселенці. Водночас повідомлення про антиукраїнську позицію співробітників вишів Одещині не надходили. Загалом із січня в Одеській області зафіксували 266 звернень про порушення мовного законодавства.

“Найчастіше ці звернення стосувались сфери обслуговування, далі – це мова інтернет-ресурсів, потім те, на що ще звертають увагу – мова реклами та інформації для загального ознайомлення (вивіски, оголошення тощо)”, – зазначила Вітко-Присяжнюк. 

На першому місці за кількістю звернень щодо недотримання мовного закону стабільно залишається Київ, а ось за друге та третє “змагаються”, змінюючи один одного, Одеська та Харківська області.

Джерело: korrespondent, УСІ.




Вернуться назад