DataLife Engine > Новости Южного > Южненська ОТГ увійшла до 7 громад Одещини, де збудують завод з переробки сміття

Южненська ОТГ увійшла до 7 громад Одещини, де збудують завод з переробки сміття

Начальник Одеської обласної військової адміністрації Олег Кіпер 15 листопада повідомив, що провів зустріч з міністром захисту довкілля та природних ресурсів Русланом Стрільцем. Під час наради домовилися спільно будувати в Одеській області модулі з перероблення відходів. Очільник ОВА разом з міністром та представниками декількох громад Одеського регіону, зокрема Южненської ОТГ Володимиром Новацьким, підписали меморандум.

Щороку в нашому регіоні утворюється близько мільйона побутових відходів, які заважають місцевим жителям та негативно впливають на загальний стан екології. Зі слів Олега Кіпера, вже визначено сім місць розміщення підприємств:


Авангард;
Южне;
Знам’янка;
Арциз;
Подільськ;
Саф’яни;
Молога.

Загальна потужність семи модулів складатиме 1,1 млн тонн на рік. Ділянки визначені з урахуванням оптимального логістичного підходу в радіусі не більше 70 км. Нові модулі для перероблення відходів з часом дозволять Одещині відмовитися від звичного складування сміття на звалищах.

«На кожному модулі, в залежності від його потужності, буде утворено від 50 до 150 нових робочих місць. При злагодженій роботі та достатньому фінансуванні, таку інфраструктуру Одещина зможе отримати вже за півтора роки», – повідомив Олег Кіпер, начальник Одеської ОВА.

До проектування та будівництва будуть залучені іноземні донори. Загальна вартість семи підприємств скаладитиме близько 250 млн євро.

Особливість таких заводів полягатиме у використанні одразу декількох технологій обробки, повідомляє odesa.novyny.live. При переробленні органіки вироблятимуть біометан, який є вкрай важливим як енергетичний ресурс. Відходи ретельно сортуватимуть, аби відокремити цінні ресурси, такі як металобрухт, скло, пластик.

“Ми не хочемо спалювати відходи. Ми хочемо йти європейськими принципами, тобто ієрархії управління відходами та кругової економіки. Максимально переробки сміття і виділення енергетичного компонента з кожної тони сміття, яке сьогодні утворюють українці в результаті своєї діяльності“, — зазначив Руслан СТрілець, міністр захисту довкілля та природних ресурсів України.

Також міністр наголосив, що кожна громада може сама обирати модель заводу. Він може бути як комунальної форми власності, так і приватної. Від цього й залежить — це будуть інвесторські кошти або місцеві. Строк реалізації такого проєкту наразі залежить від самих ОТГ.

“Питання залежить від громад. Наскільки активно вони будуть працювати. Я впевнений, що при активній роботі, якщо один рік на проєктування, півтора року на будівництво, то рахуйте самі. Але важливо, наскільки ми будемо швидко та спільно бігти, аби пришвидшити цей термін“, — озвучив Руслан Стрілець.

Міністр додав, що уряд підтримує зв’язок із міжнародними фінансовими установами, готовими надати кредити для будівництва сміттєпереробних заводів.




Вернуться назад