Мер Южного зробив заяву щодо інформації, яка шириться навколо його персони
В міськраді 7 грудня відбулась церемонія нагородження працівників виконкому з нагоди професійного свята. Після цього міський голова Володимир Новацький звернувся до присутніх з заявою. Він озвучив, що в місті та його межами шириться інформація про те, що він, нібито, має намір залишити свою посаду і покинути громаду. Очільник Южненської ОТГ запевнив, що це плітки, які розповсюджуються навмисно. Зазначимо, що в залі сьогодні була відсутня секретарка міськради Оксана Воротнікова. Як пояснив Новацький, вона разом з декількома депутатами поїхала в Одеську районну військову адміністрацію. Міський голова припускає, що одне з питань, яке там буде обговорюватись южненською делегацією стосуватиметься його персони.
Володимир Новацький: «Губернатор (голова ОВА) в мене здивовано запитав: «Ви що залишаєте місто під час війни?». Тобто, ці плітки дійшли до керівництва області. Хочу заявити, що до наступних виборів я свою посаду не залишу, а далі вже люди вирішуватимуть, хто буде міським головою. 15 років мене хотів звідси звільнити Морозов, тепер три роки мене женуть вже інші артисти, які вийшли на арену. Не вони мене обирали і не їм мене звільняти! Дай Бог їм коли-небудь набрати стільки голосів виборців, скільки я набираю на кожних виборах. Якщо вони набрали 10-12 голосів містян на цих виборах, то навіщо з таким пафосом заявляти про своє депутатство. 12 голосів! Хай спочатку за таких депутатів люди проголосують хоча б тисячею голосів, от тоді вже будемо «тягатися». Хочу звернутись до колег з закликом налаштуватись на плідну працю, бо триває війна, роботи багато і її треба виконувати сумлінно на благо жителів нашої громади».
Новацький вкотре наголосив, що зараз, в умовах воєнного стану, не на часі займатися політикою, адже в громаді є більш важливі питання і проблеми, які треба вирішувати.
Нагадаємо, публічне протистояння між міським головою та низкою депутатів і секретаркою міськради Воротніковою триває вже декілька місяців. Це можна спостерігати під час засідань виконкому та сесій. Нещодавно, 29 листопада, Володимир Новацький в ефірі каналу Южненського телебачення прокоментував політичну ситуацію в місті, в тому числі щодо збору підписів «ініціативної групи» жителів міста задля відкликання депутатів від партій «ОПЗЖ» та «НАШІ». Очільник громади тоді озвучив, що за цим процесом стоїть політична гра, аби виключити з депутатського корпусу та позбавити голосів не всіх депутатів від озвучених партій, як це подавалося в маси, а саме тих, які вийшли з коаліції «бізнесу», або ж взагалі в ній не значилися. З його слів, організатори цього процесу не планують позбавляти мандату всіх представників заборонених партій, а хочуть зробити це вибірково.
Його слова підтвердились на першому засіданні територіальної виборчої комісії, яке відбулось 1 грудня. На столі голови ТВК з дев’яти протоколів було лише чотири. Вони стосувалися не всіх депутатів від заборонених партій, як за те підписувались містяни 11 листопада, а тільки декількох: Володимира Сівака, Світлани Дінул, Дениса Щамбури та Андрія Горівенка. Протоколів по депутатам Олександру Гречкіну, Сергію Козаку, Вадиму Яблунівському, Олегу Тростяну, Валентині Дешко (перебуває за кордоном і участь в сесіях не бере) – не було і членами ТВК не розглядалися. Голова виборчої комісії Анатолій Мирончак тоді озвучив ЗМІ, що, дійсно, мав на руках тільки чотири протоколи, інші п’ять станом на 1 грудня не надійшли. З яких причин – не озвучив, проте повідомив, що ініціативній групі територіальна комісія дала термін надати їх до 4 грудня. Чи отримала їх ТВК та чи буде розглядати – стане відомо на наступному засіданні. Коли саме воно відбудеться поки що невідомо. Однак вже є люди, які відкликали свої підписи з цих дев’яти протоколів через те, що вважають, що ініціативна група, яка організувала збір підписів, ввела їх в оману. Серед тих, хто відмовився від свого підпису – волонтер Юрій Квочка. Він заявив, що весь цей процес виявився «розподілом влади». З трибуни під час засідання ТВК він також озвучив, що секретарка міськради Оксана Воротнікова (партія «ЄС») пояснила йому, що за інших п’ятьох депутатів, по яким були відсутні протоколи 1 грудня, вступилися пенсіонерки, які начебто «вибивали всі двері» в міськраді з проханням прибрати зі списку цих міських обранців і залишити їх в складі депутатського корпусу, зокрема мова йде про Гречкіна та Козака.
Нагадаємо, перший серйозний публічний конфлікт в депутатському корпусі стався 13 липня цього року. На сесії тоді депутати мали розглянути близько 70 питань щодо життєдіяльності Южненської громади. З самого початку засідання сталася сварка. Голова «земельної» комісії Олександр Гречкін вніс пропозицію включити до порядку денного низку додаткових «земельних» питань. Але міський голова тоді звернувся до нього і попросив публічно озвучити, кому належить одна з фірм («Рентьєр Інвест»), яка зокрема фігурує в питаннях, які той просив включити до порядку денного. Як виявилося, ця фірма належить депутату та секретарю «земельної» комісії Єгору Смирнову (партія «Батьківщина»), про що він особисто підтвердив під час засідання. Новацький тоді озвучив, що в більшості додаткових питань є зацікавленість депутата Смирнова. На тій сесії додаткові «земельні» питання до порядку денного не включили, після чого депутат Єгор Смирнов покинув сесійну залу. Але перейти до розгляду порядку денного вдалося не одразу, так як депутат від партії «Європейська солідарність» Максим Кушнір взяв слово і звинуватив міського голову в тиску на своїх колег і вкотре наголосив, що депутати (які не присутні в міськраді) мають право брати участь в засіданнях сесії онлайн (дистанційно).
Вернуться назад