Штаб волонтерів Южненської громади, який очолює Ілля Юрченко, виграв грант і запускає в нашому місті проєкт психологічної допомоги підліткам для подолання травм і стресу, які виникли в умовах війни. Перш ніж розпочати тренінги, керівниця проєкту «ТвориТи» Юлія Міщиха проведе ознайомчі зустрічі з учнями навчальних закладів міста. 6 квітня вони вже відбулися в другій та четвертій школах, 7 квітня їх проведуть для школярів першої та третьої. Теми таких зустрічей: «Публічні виступи», «Артикуляційні вправи», «Дикція», «Дихання». В інтерв’ю Yuzhny.info Юлія Міщиха розповіла, що тренінги, які незабаром розпочнуться в нашому місті, покликані для того, аби навчити дітей технікам і вправам для покращення їхнього психологічного стану, відновлення після стресових подій різного характеру (наприклад, після надмірної кількісті повітряних тривог або ж, коли дитина чула як пролітає над ї будинком ракета чи дрон, або звуки роботи ППО і збиття ракети). Ці техніки використовуються як профілактика посттравматичних розладів, які можуть виникати у дітей після стресового навантаження.
«Я представляю хаб ментального здоров’я «ТвориТи», так називається наш проєкт. Ми його організовуємо в межах проєктів Штабу волонтерів Южненської ОТГ при співпраці з Українською освітньою платформою, у якої ми і отримали грант. Ми працюємо згідно з програмою «Діти, війна, навчання технік зцілення». Планується провести сім зустрічей по дві години. Наші техніки покликані на зниження напруження, психологічне відновлення у дітей. Це техніки самодопомоги, якими дитина оволодіє, а потім зможе використовувати самостійно, а також поділитися ними зі своїми батьками чи друзями. Сьогодні ми проводимо зустрічі ознайомчі, вони не в межах цього тренінгу. Спочатку нам треба познайомитись з дітьми, презентувати себе, викликати довіру в учнів. Дітям роздали анкети, в нас зараз триває відбір учасників вже безпосередньо для тренінгу, який скоро проходитиме в ПК «Дружба», ми набираємо 15 дітей. Тренінг добровільний, нікого не змушують до цього, саме тому ми і розробили анкети, аби дізнатися, кому з учнів дійсно це цікаво і хто б хотів взяти в ньому участь. Кожна школа надала нам дозвіл на проведення таких ознайомчих зустрічей», – розповіла Юлія Міщиха.
Разом з психологинею та керівницею проєкту Юлією Міщихою учні 6-7 класів виконали низку вправ, які стосувалися дикції та дихання, дітей цей процес зацікавив. В кінці зустрічі Ілля Юрченко роздав учням анкети, в яких вони мали оцінити, на скільки для них була корисною та цікавою інформація, яку вони почули на зустрічі та чи є в них бажання дізнатися більше і взяти участь в тренінгу, який складатиметься з різних за тематикою зустрічей. Організатори повідомили, що учасники тренінгу по його завершенню отримають не лише нові для себе знання, а й подарунки у вигляді повербанків.