Последние новости

11:06
З 1 квітня постанови ВЛК оформлюватимуться в електронному форматі
16:16
У Південному відбулася видача гуманітарної допомоги постраждалим від обстрілу 5 березня
15:21
Україна повернула з полону 175 військових
09:21
У Південному відбулася зустріч родин загиблих військових з представниками влади
11:16
У Південному відзначили працівників житлово-комунального господарства
10:33
Внаслідок атаки дронів на Одещині пошкоджено цивільну інфраструктуру (ФОТО)
13:33
У Південному відбулася інформаційна зустріч щодо отримання компенсацій за пошкоджене майно
13:36
🕯️3 березня 2025 року на площі Перемоги біля пам’ятника Захисникам Вітчизни Южненська громада провела в останню путь свого земляка — Сергія Васильовича Каяфа.
10:22
🇺🇦 Депутати Південнівської міської ради одноголосно підтримали Президента України
17:46
У Південному відкрили нові меморіальні конструкції на Еспланаді пам’яті
17:05
🤝Сьогодні Южненську громаду відвідали представники Луцької громади Волинської області на чолі з секретарем міської ради Юрієм БЕЗПЯТКОМ та головним спеціалістом відділу фізичної культури та спорту Олесем ОНОПЧЕНКОМ, а також представники Міністерства розви
16:52
🤝Південне відвідав Генеральний консул Туреччини
15:14
⚠️ УВАГА! Тимчасове перекриття вулиці Приморської
09:52
У Сичавці працівники комунального підприємства власноруч виготовляють плитку для благоустрою села
20:37
🏫 У Сичавській гімназії замінили дерев’яні вікна
15:58
🛠️Тривають роботи з встановлення когенераційної установки на міській котельні
18:19
Сьогодні зранку в селі Сичавка, Одеського району, горіли 4 будиночки на території причалу.
17:38
💣👮🏻‍♂️Носив із собою гранату, щоб вихвалятися перед друзями: поліцейські відправили на лаву підсудних жителя міста Південне за незаконне поводження з боєприпасом
12:43
У четвер, 30 січня, міський голова Володимир Новацький разом із секретарем ради Ігорем Чугунниковим здійснили робочий візит до приміщення молодіжної ради міста.
12:41
📌У Південному обговорили концепцію оновлення меморіального комплексу
18:05
🤝 Дякуємо за плідну співпрацю та підтримку нашої Южненської територіальної громади!
21:19
Чи потрібна Молодіжній раді своя громадська організація?
21:05
У спортивно-оздоровчому комплексі “Олімп” відбувся урочистий захід з нагоди підведення спортивних підсумків грепплінгу та панкратіону 2024 року.
19:16
У Південному розпочали роботи з оновлення вʼїзного знаку відповідно до нової назви міста
15:58
В Южном сегодня убрали старое название города на въезде
17:06
Знайомство з роботою міської ради: члени Молодіжної ради провели день у стінах міськвиконкому
13:13
Поліцейські повідомили двом жителям міста Південне про підозру в незаконних оборудках з психотропними речовинами та наркотичними засобами
10:50
Співпраця служби зайнятості з ТЦК і СП
12:25
У рамках робочого виїзду міський голова Володимир Новацький проінспектував стан кладовищ на території громади
14:56
🎄✨ 21-22 грудня у Палаці культури «Дружба» відбулися святкові ранки «Новорічна головоломка» для всіх бажаючих дітей нашої громади (запрошення можна було взяти на вахті МПК)
Больше новостей

На Одещині ще кілька дельфінів стали жертвами війни

Новости Южного
310
0

На Одещині на узбережжя національного природного парку “Тузлівські лимани” викинуло ще двох дельфінів–азовок, які стали жертвами війни. Одного з них течія знову “забрала” на глибину моря, іншого – шакали, пише біолог НПП “Тузлівські лимани” Іван Русєв у Фейсбук. Він пояснив, що бойові дії агресора на Чорному морі відбуваються із застосуванням надводних та підводних човнів, де використовуються гідролокатори (сонари). Вони створюються потужні звуки, які негативно впливають на здоров`я тварин. Дельфіни потрапляють у зону опромінення навігаційних приладів суден, що виводить з ладу їх органи навігації та ехолокації та отримують потужну акустичну травму.  Страждають дельфіни також і від систематичних потужних вибухів під час бомбардувань. 

При уражені органів навігації й слуху, дельфіни не можуть застосувати ехолокацію, тобто вони стають фактично “сліпими” та втрачають акустичний контроль над середовищем. “Сліпі” дельфіни знаходяться в стресі та паніці, не можуть орієнтуватися в просторі. В результаті вони потрапляють на перешкоди, зокрема й міни, розбиваються об скелі. Окрім того, такі “паралізовані” дельфіни не можуть вполювати рибу та швидко виснажуються.  Ослаблені від удару гідролокаторів дельфіни, “сліпі”, в стресовому стані різко втрачають імунітет і стають об’єктом автономного зараження збудниками інфекцій. 

Русєв припустив, що від хвиль сонарів, бомбардувань і рівня децибел  “шуму війни”,  у дельфінів  при різкому спливанні на поверхню моря, виникає газова емболія або декомпресійна хвороба. Це захворювання, що виникає через швидке зниження тиску навколишнього середовища, в результаті чого, розчинений в крові та тканинах організму азот, починає виділятися у вигляді бульбашок у кров. Відбувається спінювання крові та руйнування стінки клітин та кровоносних судин, які блокують кровотік. При тяжкій формі газова емболія – декомпресійна хвороба, яка може призвести до паралічу або смерті тварини, яких викидає море. Співробітники нацпарку встановили на узбережжі біля загиблого дельфіна фотопастку. Виявилося, що шакали забрали дельфіна і стягнули на значну відстань частину хребта. 

“Імовірно багато з вас бачили колись дельфіна на узбережжі і задавались питанням, а що з ним далі? І ось, ми багато разів, задаючись таким питанням, встановили на узбережжі біля загиблого дельфіна фотопастку. На ранок, коли ми з’явилися на місці експерименту, дельфіна вже не було. Передивившись файли, нам стало відомо що шакали забрали дельфіна і стягнули на значну відстань частину хребту. Таким чином, з’явившись на узбережжі, загиблий дельфін, може зникнути вже наступного дня, хоча бувають і виключення. І тому, слід розуміти, що фактичні дані по загиблим чорноморським дельфінам дуже занижені, оскільки знайти і врахувати в загальну кількість всіх викинутих морем тварин, практично неможливо”, – зазначив Русєв.

Окрім того, доступними для моніторингу через війну є тільки до 3-5% морського узбережжя, а море викидає на берег не більше 5% від всіх загиблих дельфінів. Решта 95% просто іде на дно моря і їх неможливо зареєструвати та досліджувати.

0 комментариев

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.