Последние новости

16:00
Основні заходи щодо захисту особистих даних
09:00
Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?»
15:00
Засідання бюджетної комісії. 15.05.2025
14:00
УВАГА!!! Доводимо до відома власника пасік та мешканців Южненської міської територіальної громади!!!
19:00
В Україні відбудеться Національний тиждень безбар’єрності
15:00
Послуги для постраждалих від ВНП та членів їх сімей на території Південнівської міської громади Одеського району Одеської області
17:00
До уваги мешканців громади, які залучені до громадських ініціатив та волонтерства
11:00
Про одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров’ю, завдану працівникам об’єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії рф проти України
18:00
Одеська філія Одеського обласного центру зайнятості разом із Доброславською селищною громадою 15 травня 2025 року організовує ярмарок вакансій у с. Доброслав.
15:00
Відключення електроенергії на 15.05.2025
12:00
Відключення електроенергії на 16.05.2025
10:00
Оголошення про засідання архітектурно-містобудівної ради
13:00
В м.Рівному відбудеться відбірковий етап з кросфіту у Всеукраїнських спортивних змаганнях «Ігри ветеранів».
10:00
ПОВІДОМЛЕННЯ про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля
18:00
🥀У Південному вшанували пам'ять загиблих у Другій світовій війні
15:00
Повідомлення про планову діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля
17:00
Енергоефективність просто: «Залиш ці гроші для себе»
15:00
Про проведення виїзного прийому голови (начальника), заступників голови (начальника) Одеської районної державної (військової адміністрації)
12:00
Голос покоління, яке знає, чого хоче
21:14
Наші – вільні. Наші – вдома.
10:00
Україна відзначає День піхоти Збройних сил
16:00
Видача гуманітарної допомоги
15:33
Південнівська міськрада забезпечила продуктами бійців на передовій
14:00
Начальник Одеської ОВА Олег Кіпер дав інтерв’ю українському англомовному виданню The Ukrainian Review
13:00
ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА щодо типових методів компрометації акаунтів у соціальних мережах та месенджерах
11:00
Щодо проведення курсів підвищення кваліфікації вчителів фізичної культури з методики викладання футболу
09:00
Відключення електроенергії на 24.04.2025
02:00
“Варто діяти”: стартує конкурс грантів на підтримку ветеранського бізнесу
01:00
ЗАЯВА про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проекту документа державного планування «Проект внесення змін у генеральний план с. Сичавка поєднаний з детальним планом території земельної ділянки обмеженої вул. Каштанова, вул. Центральна та п
21:00
Фонд комунального майна Південнівської міської ради Одеського району Одеської області оголошує конкурс з відбору суб’єктів оціночної діяльності, які будуть залучені до проведення технічної інвентаризації та незалежної оцінки з метою визначення ринкової ва
Больше новостей

Що робити з банкнотами, які банки навмисне пошкодили під час війни: роз’яснення НБУ

Новости Южного
337
0

Національний банк попередив про небезпеку потрапляння в готівковий обіг банкнот гривні, навмисно пошкоджених банками під час війни. Йдеться про гроші, викрадені окупантами або мародерами із захоплених відділень банків. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу НБУ.

“Якщо під час розрахунків вам пропонують пошкоджену банкноту, краще відмовитися та попросити іншу. Доречним також буде повідомити про розповсюджувачів таких банкнот Національній поліції України, щоб зупинити дії зловмисників”, – йдеться в повідомленні.

Підроблені та навмисно пошкоджені банкноти вилучаються без відшкодування їх вартості. Про вилучення з обігу таких банкнот інформуються правоохоронні органи, які здійснюватимуть відповідні розслідування, наголосили в прес-службі.

Ознаки пошкоджених банкнот

За інформацією НБУ, під час дії воєнного стану банки у разі неможливості вивезти готівку мають пошкодити її, щоб привести банкноти в неплатіжний стан.

Що робити з банкнотами, які банки навмисне пошкодили під час війни: роз’яснення НБУ

Банкноти можуть бути пошкоджені механічним способом (обрізання не менше половини банкноти та її знищення; розрізання навпіл або на три частини; просвердлювання в банкноті трьох або більше отворів) або спеціальними розчинами чи іншими фарбуючими речовинами із зафарбовуванням не менше 50% загальної площі банкноти. На сьогодні до НБУ надійшли на дослідження від банків вилучені з обігу навмисно пошкоджені банкноти гривні з трьома-чотирма просвердленими отворами.

“Найімовірніше, йдеться про викрадення такої готівки з відділень українських банків, що знаходяться на тимчасово окупованих територіях України, та її поширення в готівковому обігу з метою дестабілізації ситуації у фінансовій сфері”, – повідомили в НБУ.

НБУ попереджає бізнес та громадян, що такі банкноти пофарбовані, розрізані або з отворами – не потрібно приймати під час готівкових розрахунків. Адже ці банкноти перестали бути платіжним засобом. Банки не мають права здійснювати обмін фізичним та юридичним особам пошкоджених вищезазначеними способами банкнот, а повинні вилучати їх, надсилати Національному банку для дослідження та інформувати про подібні випадки правоохоронні органи.

0 комментариев

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.