Депутати Южненської міськради затвердити Програму створення та використання матеріальних резервів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на території нашої громади. Ця Програма розрахована до 2025 року. На сесії затвердили також номенклатуру та обсяги місцевого матеріального резерву. Фінансовому управлінню міськради, яке очолює заступниця міського голови Людмила Паскаль, доручено врахувати дане рішення при складанні проєкту бюджету на 2023-2025 роки. Як пояснила Людмила Володимирівна, така програма вже діяла в нашій громаді, але термін її дії закінчився, тому виникла необхідність затвердили нову на наступні роки, що дозволить передбачити фінансування в місцевому бюджеті на реалізацію програмних завдань.
«В нас діяла така програма протягом попередніх років. У зв’язку з закінченням діючої програми, пропонувалось затвердити нову, яка буде розрахована до 2025 року. Мета цієї програми – створити резерв (продукти харчування, медикаменти тощо) на випадок надзвичайної ситуації. Зараз ми всі живемо в такій надзвичайній ситуації…» – озвучила під час засідання виконкому Людмила Паскаль.
Контроль за виконанням даного рішення був покладений на постійну комісію з питань регламенту, депутатської етики, законності, правопорядку, цивільної оборони та ЗМІ (очолює Денис Щамбура) та комісію з питань бюджету, фінансово-економічної, інвестиційної політики та підприємництва Южненської міської ради (очолює Сергій Козак).
В матеріальному резерві передбачать: пально-мастильні матеріали, засоби радіаційного і хімічного захисту, лікарські засоби та вироби медичного призначення, продукти харчування (борошно, крупи, рис, макаронні вироби, олія соняшникова, консерви, цукор, молоко, хлібобулочні вироби, чай, кава), засоби забезпечення аварійно-рятувальних робіт, засоби подолання стихійного лиха (піщано-сольова суміш), засоби енергозабезпечення тощо.
Реалізація Програми передбачає наступні заходи:
придбання засобів забезпечення аварійно-рятувальних робіт, продовольства, пально- мастильних матеріалів, засобів медичного забезпечення, засобів подолання стихійного лиха у разі загрози виникнення надзвичайних ситуацій, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, проведення невідкладних відновлювальних робіт і заходів;
надання постраждалому населенню необхідної допомоги для забезпечення його життєдіяльності, розгортання та утримання тимчасових пунктів проживання і харчування постраждалого населення із зони НС та можливого ураження, забезпечення пально-мастильними та іншими витратними матеріалами транспортних засобів підприємств та громадян, для евакуації постраждалого населення із зони НС;
забезпечення цивільного захисту населення під час виникнення НС та з урахуванням введеного режиму підвищеної готовності та зниження можливих майнових втрат у разі їх виникнення; забезпечення захисних та інших споруд фонду захисних споруд необхідним інвентарем та майном для приведення захисної споруди в готовність до використання за призначенням;
наповнення матеріального резерву продовольчими товарами для забезпечення населення Южненської громади в умовах воєнного стану.