В Южненській міськраді в пятницю, 2 грудня, головний інженер комунального підприємства «Южтеплокомуненерго» Олександр Мончинський зібрав нараду з керівниками правлінь ОСББ міста. Він повідомив присутнім, що через тривалі відключення електроенергії обладнання в теплопунктах будинків вимушено зупиняє свою роботу і через це вже є випадки пошкоджень. Тому було запропоновано перейти на ручний режим регулювання і вимкнути насоси.
«Відсутність світла впливає на теплопункти в багатоповерхівках, коли немає світла – обладнання не працює. Так як в нас зараз більшу частину доби електроенергії немає, вже є випадки в місті, коли через це постраждало обладнання в теплопунктах, тому я запропонував ОСББ перейти на ручний режим роботи, тобто насоси треба вимкнути повністю, контролери теж. Всі керівники самі бачать по лічильникам, які в них часові витрати теплоносія по вводу, у когось один ввод на будинок, у когось декілька. Всі знають в середньому, яке споживання в їх будинках при такій температурі, як зараз. Пропоную вимкнути насос, а стан клапана регулювати вручну. На даний момент по тій інформації, яке в нас є, на сьогодні всі будинки з теплом. До модернізації і встановлення теплопунктів, був статичний гідравлічний режим, були елеватори з відповідним діаметром шайб, у нас працював насос, який забезпечував постійні витрати в мережі. Коли місто провело модернізацію і будинки перейшли на якісно-кількісне регулювання, ми стали регулювати, все це було зроблено задля економії мешканців. Зараз нам теж доводиться економити, але тримати весь цей процес в ручному режимі. В мене є нормативні витрати, всім керівникам ОСББ я передам цю інформацію. Я не можу всім дати однакову рекомендацію, щоб наприклад, у всіх стояв клапан відкритий на 30-50 відсотків, для кожного будинку буде свій окремий показник. Голови ОСББ бачать на лічильнику середню витрату теплоносія і його треба зменшити, як мінімум, на десять відсотків», – пояснив Олександр Мончинський.
Крім того, на цей опалювальний сезон 2022/2023 об’єм газу, який місто може споживати в місяць і протягом всього сезону – на жаль, обмежений. «Нафтогаз» цьогоріч відмінусував від нашого споживання ще десять відсотків, тому ОСББ доведеться знизити споживання тепла, щоб потім в морозну погоду взагалі не залишитись без опалення – озвучив Олександр Мончинський. Керівники правлінь до ситуації поставились з розумінням і на далі мають провести всі необхідні технічні роботи та довести до відома мешканців своїх будинків цю інформацію.
«Нафтогаз» цьогоріч відняв від нашого споживання ще десять відсотків, при цьому не знизив нормативну температуру в приміщеннях. Як приклад, скажуть вам, що ваш автомобіль буде споживати не десять літрів палива, а дев’ять, але їхати йому треба стільки ж, як і раніше. Нам доведеться знизити споживання тепла, щоб потім, коли прийдуть морози, не сидіти взагалі без опалення, коли нам перекриють газ на котельні. Ми вимушені зараз знизити хоч якийсь об’єм тепла, але протягом всього опалювального періоду зможемо залишатись все ж таки з газом. Тому що сплачувати за споживлений більше визначеного об’єму газ буде просто нічим, ціни захмарні. Тим більше, що всі керівники ОСББ знають про ситуації з заборгованістю за тепло в своїх будинках, на один під’їзд приблизно сто тисяч гривень боргу. Всі проплати значно знизились і це зрозуміло, бо в населення також знизився рівень доходу, в когось взагалі немає роботи зараз. Ситуація складна, але нам всім разом треба згуртуватись і працювати. Я розумію, що серед мешканців багатоповерхівок буде багато невдоволень з цього приводу і, в першу чергу, з цим зіштовхнуться голови ОСББ, але ми зараз всі в непростій ситуації, всі в одному човні…», – озвучив Олександр Мончинський.
Головний інженер КП «ЮТКЕ» також повідомив, що за відсутності електропостачання, на котельні є генератор, але тривалість його роботи буде залежати від наявного об’єму палива. Під час засідання була також озвучена інформація, що всі три каси для оплати «комуналки» будуть працювати (в тому числі у вихідні), там встановили генератори, термінали також функціонуватимуть.