Україна до кінця 2023 року може приєднатися до зони роумінгу ЄС (ця програма називається Roam Like At Home). Законодавство, яке дозволить Україні стати частиною зони без мобільного роумінгу в ЄС, може бути ухвалене вже цього року. Про це повідомив журналіст «Радіо Свобода» Рікард Йозвяк у своєму Твіттері.
«Високопосадовець ЄС говорить, що законодавство, яке дозволить Україні стати частиною зони без мобільного роумінгу в ЄС, може бути прийняте вже цього року», — написав він.
У листопаді минулого року член Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та послуг поштового зв’язку Лілія Мальон, розповідала, як буде працювати єдиний роумінг з Європою.
«У нас часто говорять, що Roam Like At Home — це безплатний роумінг у Європі. Це не зовсім так, адже немає безплатних послуг», — підкреслила вона.
Насправді ти, як роумер, тобто турист, продовжуєш сплачувати за зв’язок своєму оператору за свій домашній пакет послуг, просто ти не платиш додаткову плату саме за послугу роумінгу. Але є певні обмеження. Наприклад, ти не можеш користуватися таким роумінгом у будь-якій країні ЄС, куди ти приїхав, понад 90 днів. Тому що в цьому випадку ти вже не роумер, а перманентний користувач. За обсягом послуг також є певні обмеження.
«Умовно кажучи, якщо ти в домашній країні споживаєш 1 Гб послуг, то ти не можеш почати в роумінгу споживати 3 Гб. Це вже буде не зовсім твій домашній тариф», — казала Малон.
Тому Roam Like At Home більше орієнтована на майбутніх мандрівників, і це — буде першим кейсом, коли внутрішнє регулювання ЄС буде поширено на будь-яку третю країну.
Нагадаємо також, пільговий роумінг для громадян України в ЄС у нас діє з початку повномасштабного вторгнення РФ. Це інша, окрема і тимчасова угода. Європейські й українські оператори, за сприяння нашого телеком-регулятора — НКЕК, Європейської комісії, Європарламенту та BEREC підписали з цього приводу Спільну заяву (Joint Statement) ще на початку квітня 2022.
Джерело: dev.ua.