Последние новости

10:00
Топ-5 порад, як вижити і вціліти під час обстрілів
13:00
До Південнівської міської ради з черговим запитом звернулися представники Збройних сил України.
00:00
Долучайся до Національного проєкту з медіаграмотності «Фільтр»
20:00
ОНОВЛЕНИЙ КУРС З МЕДІАГРАМОТНОСТІ: VERY VERIFIED 2.0 ВЖЕ ДОСТУПНИЙ ДЛЯ УКРАЇНЦІВ
14:31
День працівників морського та річкового флоту
12:00
Про організацію особистого прийому громадян в Одеській районній державній (військовій) адміністрації Одеської області
10:00
КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО ТЕПЛОВИХ МЕРЕЖ «ЮЖТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО» інформує щодо наміру зміни тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання та встановлення тарифів на комунальні послуги з постачання теплової енергії
15:00
Вірш дівчинки з Південного увійшов у збірку «Поезія заради миру» від ЮНІСЕФ
14:00
Кібербезпека: Захист та безпека в цифровому світі
10:00
Відключення електроенергії на 03.07.2025
09:00
Відключення електроенергії на 02.07.2025
16:00
Відключення електроенергії на 01.07.2025
13:00
Амброзія полинолиста (Ambrosia artemisiifolia L.) – це один з найнебезпечніших карантинних бур’янів
11:00
Напередодні державного свята - Дня Конституції України - у Південному відбулися урочисті заходи
13:00
Сьогодні, 26 червня, відбулося засідання виконавчого комітету Південнівської міської ради.
16:00
Відключення електроенергії на 30.06.2025
10:00
ПОВІДОМЛЕННЯ
21:00
В Одеській області реалізується Програма розвитку конкурентоспроможності малого та середнього підприємництва на 2021–2025 роки
16:00
До уваги суб’єктів господарювання!!!!
10:00
е-Посвідчення ветерана, пенсійне посвідчення, студентський/учнівський квиток у Дії
11:00
Семінар на тему: «ПЕНСІЇ ДЛЯ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ: УМОВИ ПРИЗНАЧЕННЯ, ОБЧИСЛЕННЯ РОЗМІРІВ ТА ДОДАТКОВІ ГАРАНТІЇ»
16:00
Відключення електроенергії на 24.06.2025
09:00
Термінова інформація для внутрішньо переміщенних осіб!
20:00
ПОВІДОМЛЕННЯ про плановану діяльність
16:00
Відключення електроенергії на 23.06.2025
15:00
ОГОЛОШЕННЯ
00:00
Міністерство цифрової трансформації України запустило Digital State UA
22:00
Результати бойової роботи підрозділів безпілотних комплексів 11 бригади ім. М. Грушевського НГУ за минулий тиждень
16:00
⚓️Завершується реконструкція в’їзного знаку міста Південне
19:00
Запущена онлайн-платформа “Кар’єра ветерана”
Больше новостей

Платити будуть всі: у Раді запропонували нову модель накопичувальної пенсії

Новости Южного
410
0

До Верховної ради внесли новий законопроект про пенсійну реформу. Він передбачає обов’язкову участь у системі накопичувального пенсійного забезпечення всіх категорій працюючих осіб до досягнення ними 55 років та обов’язкову сплату роботодавцями пенсійних внесків на користь найманих працівників. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на проект закону №9212, який подали лідер фракції “Слуга народу” Давид Арахамія, спікер парламенту Руслан Стефанчук та інші.

Згідно з проектом, роботодавці сплачуватимуть 1% у 2023 році, 1,5% у 2024 році, 2% у 2025 році від розміру заробітної плати працівників, а з державного бюджету буде надходити співфінансуванння на паритетних засадах. При цьому, розмір єдиного соціального внеску (ЄСВ), який сплачується роботодавцем, залишається незмінним, накопичувальний внесок включається до складу ЄСВ.

За бажанням працівника, розмір його самостійних внесків може бути збільшено. Держава буде співфінансувати такі внески на паритетних засадах в межах 3% від розміру середньої заробітної плати за видами економічної діяльності у середньому по економіці. Такі ж умови державного співфінансування пропонуються також для участі в системі для фізичних-осіб підприємців та самозайнятих осіб, яка є добровільною.

Законопроектом запропонована комбінована модель функціонування системи накопичувального пенсійного забезпечення, яка передбачає акумулювання внесків в уповноваженому пенсійному фонді, створеному державою, на період до 31 грудня 2025 року, після чого учасник системи може обрати для себе буд-який авторизований недержавний пенсійний фонд, куди будуть сплачуватись внески на його користь та формуватись пенсійні накопичення. Управління активами недержавний пенсійних фондів буде здійснюватися авторизованими компаніями з управління активами. Зберігання пенсійних накопичень буде здійснюватися авторизованими банками-зберігачами.

“Пенсійні накопичення учасників пенсійних фондів зберігаються від знецінення та інфляційного впливу за рахунок їх інвестування в переважно консервативні фінансові інструменти”, – йдеться в пояснювальній записці до проекту.

Законопроектом пропонується встановити, що кошти накопичувальної системи є власністю учасників системи у розмірі, накопиченому на їх індивідуальних накопичувальних пенсійних рахунках, а у випадку смерті особи право власності на пенсійні заощадження переходять до її спадкоємців.

Нагадаємо, з 2019 року Раді розглядають законопроект про накопичувальне пенсійне забезпечення. Проте рішення ухвалене не було. У травні 2021 року в Кабміні відбулася нарада щодо пенсійної реформи, після якої прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що команди досягли згоди по всіх ключових пунктах щодо запровадження накопичувальної пенсії. Через масштабне вторгнення Росії в Україну пенсійну реформу у 2022 році довелося призупинити. В уряді неодноразово заявляли, що запровадження обов’язкового накопичувального рівня пенсійної системи планується після закінчення війни.


Що таке накопичувальна пенсія

Обов’язковий накопичувальний елемент пенсійної системи передбачає відрахування з зарплати певного відсотка, який буде надходити до приватних або державних пенсійних фондів. Водночас в Україні є певні побоювання щодо збереження цих коштів. Через це пропонується, щоб кошти майбутніх пенсіонерів інвестувалися виключено у державні цінні папери. Проте доходність ОВДП України останнім часом нижче інфляції.

0 комментариев

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.