Последние новости

16:00
Основні заходи щодо захисту особистих даних
09:00
Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?»
15:00
Засідання бюджетної комісії. 15.05.2025
14:00
УВАГА!!! Доводимо до відома власника пасік та мешканців Южненської міської територіальної громади!!!
19:00
В Україні відбудеться Національний тиждень безбар’єрності
15:00
Послуги для постраждалих від ВНП та членів їх сімей на території Південнівської міської громади Одеського району Одеської області
17:00
До уваги мешканців громади, які залучені до громадських ініціатив та волонтерства
11:00
Про одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров’ю, завдану працівникам об’єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії рф проти України
18:00
Одеська філія Одеського обласного центру зайнятості разом із Доброславською селищною громадою 15 травня 2025 року організовує ярмарок вакансій у с. Доброслав.
15:00
Відключення електроенергії на 15.05.2025
12:00
Відключення електроенергії на 16.05.2025
10:00
Оголошення про засідання архітектурно-містобудівної ради
13:00
В м.Рівному відбудеться відбірковий етап з кросфіту у Всеукраїнських спортивних змаганнях «Ігри ветеранів».
10:00
ПОВІДОМЛЕННЯ про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля
18:00
🥀У Південному вшанували пам'ять загиблих у Другій світовій війні
15:00
Повідомлення про планову діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля
17:00
Енергоефективність просто: «Залиш ці гроші для себе»
15:00
Про проведення виїзного прийому голови (начальника), заступників голови (начальника) Одеської районної державної (військової адміністрації)
12:00
Голос покоління, яке знає, чого хоче
21:14
Наші – вільні. Наші – вдома.
10:00
Україна відзначає День піхоти Збройних сил
16:00
Видача гуманітарної допомоги
15:33
Південнівська міськрада забезпечила продуктами бійців на передовій
14:00
Начальник Одеської ОВА Олег Кіпер дав інтерв’ю українському англомовному виданню The Ukrainian Review
13:00
ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА щодо типових методів компрометації акаунтів у соціальних мережах та месенджерах
11:00
Щодо проведення курсів підвищення кваліфікації вчителів фізичної культури з методики викладання футболу
09:00
Відключення електроенергії на 24.04.2025
02:00
“Варто діяти”: стартує конкурс грантів на підтримку ветеранського бізнесу
01:00
ЗАЯВА про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проекту документа державного планування «Проект внесення змін у генеральний план с. Сичавка поєднаний з детальним планом території земельної ділянки обмеженої вул. Каштанова, вул. Центральна та п
21:00
Фонд комунального майна Південнівської міської ради Одеського району Одеської області оголошує конкурс з відбору суб’єктів оціночної діяльності, які будуть залучені до проведення технічної інвентаризації та незалежної оцінки з метою визначення ринкової ва
Больше новостей

В Україні пропонують з 2024 року перевести школи на 12-річну систему освіти

Новости Южного
289
0

Голова Державної служби якості освіти України Руслан Гурак вважає, що найоптимальнішим варіантом вирішення проблеми освітніх втрат, яких зазнала Україна через COVID-19 і повномасштабну війну, могло би стати запровадження 12-річної системи освіти уже з наступного 2024 року. Таку думку він висловив під час презентації результатів дослідження “Освіта під час війни”, повідомляє “Укрінформ”.

“Можна розглядати безліч методів і методик компенсації освітніх втрат. Але ми маємо реформу НУШ, і ми задекларували в законодавстві, що ми перейдемо на 12-річну профільну систему освіти у 2027 році. Тому особисто я переконаний, що ми маємо унікальний шанс перейти на 12-річну систему освіти раніше, вже у 2024 році. І це вирішить усі наші питання. Ми зможемо збалансувати освітню програму таким чином, щоб врахувати усі пропущені заняття (через повітряні тривоги, відсутність електроенергії, відсутність інтернету), врахувати перехідний період на кожному рівні і зможемо підготуватися до 2027 року – до повноцінного запровадження профільної старшої школи”, – сказав Гурак.

За його словами, власне зараз представники української влади могли б поговорити з донорами, які готові надати фінансування освітній системі України, щоб не розпорошувати гроші на окремі проєкти, а підтримати нас один рік у запровадженні 12-річної системи. “Як на мою думку, це могло б вирішити дуже і дуже багато питань”, – зазначив Гурак.  Крім цього, зауважив він, дуже важливо, і зараз для цього є слушний час, укласти в Україні суспільний договір про відповідальність кожного учасника освітнього процесу за навчання.

“Чому? Тому що, якщо учень не відчуває відповідальності, якщо вчитель в нинішніх умовах не відчуває відповідальності за рівень освіти, то потуги тільки держави, тільки Міністерства освіти, тільки Служби (ДСЯОУ – ред.), або тільки депутатів, які напишуть хороші зміни до законів, не будуть мати абсолютно ніякого результату. Тому перша необхідність – це кожен має відчути свою відповідальність за результати навчання. І тоді ми можемо говорити про речі, які слід змінювати: і в інклюзивній освіті, і в дошкільній, позашкільній, і в загальній середній освіті”, – наголосив Гурак. 

Як повідомлялося, про освітні втрати (educational loss, learning losses) почали активно говорити у світі під час карантинних обмежень COVID-19. Під втратами, зазвичай, розуміють недосягнення окремих результатів через відсутність або обмеження доступу до навчання. Мільйони дітей по всьому світу під час карантину не мали доступу до шкіл, а в Україні ситуація ускладнилася ще й через воєнний стан.

0 комментариев

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.