Последние новости

11:06
З 1 квітня постанови ВЛК оформлюватимуться в електронному форматі
16:16
У Південному відбулася видача гуманітарної допомоги постраждалим від обстрілу 5 березня
15:21
Україна повернула з полону 175 військових
09:21
У Південному відбулася зустріч родин загиблих військових з представниками влади
11:16
У Південному відзначили працівників житлово-комунального господарства
10:33
Внаслідок атаки дронів на Одещині пошкоджено цивільну інфраструктуру (ФОТО)
13:33
У Південному відбулася інформаційна зустріч щодо отримання компенсацій за пошкоджене майно
13:36
🕯️3 березня 2025 року на площі Перемоги біля пам’ятника Захисникам Вітчизни Южненська громада провела в останню путь свого земляка — Сергія Васильовича Каяфа.
10:22
🇺🇦 Депутати Південнівської міської ради одноголосно підтримали Президента України
17:46
У Південному відкрили нові меморіальні конструкції на Еспланаді пам’яті
17:05
🤝Сьогодні Южненську громаду відвідали представники Луцької громади Волинської області на чолі з секретарем міської ради Юрієм БЕЗПЯТКОМ та головним спеціалістом відділу фізичної культури та спорту Олесем ОНОПЧЕНКОМ, а також представники Міністерства розви
16:52
🤝Південне відвідав Генеральний консул Туреччини
15:14
⚠️ УВАГА! Тимчасове перекриття вулиці Приморської
09:52
У Сичавці працівники комунального підприємства власноруч виготовляють плитку для благоустрою села
20:37
🏫 У Сичавській гімназії замінили дерев’яні вікна
15:58
🛠️Тривають роботи з встановлення когенераційної установки на міській котельні
18:19
Сьогодні зранку в селі Сичавка, Одеського району, горіли 4 будиночки на території причалу.
17:38
💣👮🏻‍♂️Носив із собою гранату, щоб вихвалятися перед друзями: поліцейські відправили на лаву підсудних жителя міста Південне за незаконне поводження з боєприпасом
12:43
У четвер, 30 січня, міський голова Володимир Новацький разом із секретарем ради Ігорем Чугунниковим здійснили робочий візит до приміщення молодіжної ради міста.
12:41
📌У Південному обговорили концепцію оновлення меморіального комплексу
18:05
🤝 Дякуємо за плідну співпрацю та підтримку нашої Южненської територіальної громади!
21:19
Чи потрібна Молодіжній раді своя громадська організація?
21:05
У спортивно-оздоровчому комплексі “Олімп” відбувся урочистий захід з нагоди підведення спортивних підсумків грепплінгу та панкратіону 2024 року.
19:16
У Південному розпочали роботи з оновлення вʼїзного знаку відповідно до нової назви міста
15:58
В Южном сегодня убрали старое название города на въезде
17:06
Знайомство з роботою міської ради: члени Молодіжної ради провели день у стінах міськвиконкому
13:13
Поліцейські повідомили двом жителям міста Південне про підозру в незаконних оборудках з психотропними речовинами та наркотичними засобами
10:50
Співпраця служби зайнятості з ТЦК і СП
12:25
У рамках робочого виїзду міський голова Володимир Новацький проінспектував стан кладовищ на території громади
14:56
🎄✨ 21-22 грудня у Палаці культури «Дружба» відбулися святкові ранки «Новорічна головоломка» для всіх бажаючих дітей нашої громади (запрошення можна було взяти на вахті МПК)
Больше новостей

В Южному з 7 липня починається прийом пропозицій щодо перейменування міста

Новости Южного
263
0

В четвер, 6 липня, в Южненській міськраді відбулось перше засідання робочої групи з питань перейменування міста Южного під головуванням очільника громади Володимира Новацького. Серед присутніх були представники підприємств, депутатського корпусу, громадських організацій, управлінь міськради, комунальних закладів, освітяни.

Міський голова повідомив, що від місцевої влади не залежить, чи буде перейменування нашого міста чи ні, рішення вже прийнято і поки що у жителів є можливість  самостійно визначитися з новою назвою міста, на обговорення цього питання є півроку. Володимир Новацький озвучив, що знає про те, що в соцмережах і на сторінках інтернет-видань вже декілька днів триває активне обговорювання серед містян. Новацький запропонував збирати інформацію, яку жителі висловлюють на рахунок перейменування на сайтах та в соцмережах, проте начальниця відділу з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Вероніка Клімова вважає це недоцільним і озвучила, що южненці мають офіційно звертатися з листом на адресу міськради, в якому викладуть свої пропозиції.

Міський голова зауважив, що думки южненців в інтернеті теж треба враховувати, адже не кожен пересічний житель нашого міста захоче писати листа в міськраду.

«Я вважаю, що треба задіяти якомога більше людей до цього процесу. На скільки я знаю, більшість людей проти перейменування. Тому вкотре хочу акцентувати увагу, що практично від нас нічого з цього питання не залежить. Наше місто увійшло в перелік населених пунктів, які треба буде перейменувати. Якщо ми не визначимося з новою назвою, Кабмін зробить це за нас. Нам держава дає право самим зараз визначитись з назвою. Треба людям правильно пояснити і довести до них, що ми обов’язково маємо прийняти таке рішення. Є приклад про Іллічівськ, що там тільки не вигадували, що начебто назва міста на честь Святого Іллі, але в результаті місто перейменували на Чорноморськ, хоча люди теж не хотіли нову назву. Ще одне питання, яке люди будуть обговорювати, стосується фінансового навантаження в разі зміни назви нашого міста. Я хочу розвіяти цей міф, це не вплине на гаманець жителів», – озвучив Володимир Новацький.

Директорка міської студії телебачення «МИГ» Ольга Годовенко вважає, що збирати думки людей з приводу перейменування через інтернет-ресурси – необ’єктивно. Вона зауважила, що проаналізувала коментарі в міських спільнотах і, на її думку, більше половини, хто писав коментарі про те, що назва має бути Южне –  це боти (сторінки неіснуючих людей). Ольга Годовенко вважає, що треба задіяти до збору пропозицій южненців офіційні ресурси громади. Зазначимо, що серед таких – сайт та сторінка міської ради у Facebook, канал Южненського телебачення.

«Щодо того, як ми будемо збирати думки людей. Те, що стосується інтернет-ресурсів – це не дуже, м’яко кажучи, об’єктивно. Міський голова озвучив, що на сьогодні більшість людей проти перейменування, але ця інформація була дійсною на момент довоєнного періоду. Після того, як РФ напала на Україну, думки жителів дуже різко змінилися. Ми (журналісти Южненського телебачення) ще в квітні проводили опитування на вулицях і нам не натрапила жодна людина, яка б сказала, що вона проти перейменування. На сьогоднішній день дискусія серед містян відбувається на тему того, як ми будемо називати наше місто. Були названі такі варіанти, як Анненталь, Аджалик, Тилігул, Південне… Вже в суспільстві дискусія давно вийшла на інший рівень. Стосовно тих обговорень, які були останнім часом, які я бачила в пабліках в інтернеті, я проаналізувала, більше половини, хто писав коментарі про те, що назва має бути Южне, ті, хто намагалися знецінити історичні назви, це були боти. Тому орієнтуватися на думку людей в інтернеті – це дуже небезпечно! Для того, щоб була об’єктивність, треба, щоб спеціалісти дали заключення, що це боти і ми ці думки не враховуємо, а от цих людей враховуємо. Потрібно провести широку консультацію, надати дуже багато інформації стосовно історії нашого краю, громадських організацій, які будуть виступати з ініціативами назв, треба задіювати для цього офіційні ресурси, а не брати до уваги ті коментарі…» – вважає Ольга Годовенко.

Заступниця начальниці управління економіки-начальниця відділу зовнішньоекономічної діяльності, інвестицій і туризму Южненської міськради Альона Камалова-Кутинець промоніторила коментарі южненців і мала на меті сьогодні під час засідання озвучити ті варіанти назв, які містяни запропонували під час обговорення в соцмережах. За її словами, назви вона проаналізувала за декількома критеріями. Підготовлену інформацію міський голова доручив їй озвучити на наступному засіданні, так як вважає, що робити це на першій зустрічі – зарано.

«Ми теж користуємося соцмережами і бачимо, які назви вже обговорюються. Ми спробували їх проаналізувати за низкою однакових критерій, а саме: походження, милозвучність, написання назви англійською мовою, унікальність. Ми провели моніторинг тих назв, які южненці написали, деякі з них виявилися унікальними, деякі, наприклад, Південне, ні. Населених пунктів з такою назвою в Україні вже декілька. Є навіть Південна міська територіальна громада. Я орієнтуюся на бренд, туристичну привабливість нашого міста, тому хочу, аби назва була унікальна. В словах теж є сила, як назвемо місто, таким воно і буде, я за унікальність і амбітність нашого міста. Я не вхожу до складу робочої групи, але це питання для мене є дуже важливим, тому буду відвідувати кожне засідання. Щодо назви «Аджалик», лунає інформація, що з тюркської мови вона перекладається, як «гірка калюжа», я використовувала штучний інтелект, почитала тюркський словник і перекладається ця назва, як «острів/півострів». Є переклад з турецької, арабської», – озвучила Альона Камалова-Кутинець.

Членкиня робочої групи, освітянка Олеся Чайківська запропонувала, аби до процесу долучили школярів, вона вважає, що саме діти виявлять оригінальність.

«Якщо хочете креатив – спитайте дітей. Зараз твориться історія майбутнього, треба долучати учнів і дати їм можливість проявити свій креатив», – озвучила Олеся Чайківська.

Директорка музею міста Южного Тетяна Єрошенко-Афанасьєва  повідомила, що до початку повномасштабної війни заклад готував презентацію. Колектив музею дослідив історію назв населених пунктів нашої ОТГ, але через воєнний стан довелося цей захід відтермінувати. Зараз Тетяна Василівна запропонувала все ж таки провести таку зустріч.

«У січні минулого року колектив музею отримав завдання дослідити топоніміку нашої громади, тобто історію назв населених пунктів ОТГ. Ми це зробили, підготували масштабне дійство, яке планували провести у великій залі міськради, з запрошенням активу нашої громади. Цей захід був призначений на 25 лютого. Весь матеріал є, можливо, треба все-таки його презентувати і це було б зараз актуально», – озвучила Тетяна Єрошенко-Афанасьєва.

Володимир Новацький закликав містян, громадські організації та підприємства подавати свої пропозиції до міськради з обґрунтуванням нової назви з 7 липня до 7 вересня. З завтрашнього дня офіційно починається прийом пропозицій. Після їх збору вони будуть відпрацьовані робочою групою для проведення консультацій з громадкістю (з 8 вересня до 7 жовтня). Він запропонував провести громадське обговорення в ПК «Дружба», куди зможуть прийти містяни і висловити свої думки, таку зустріч планується провести вже після того, як будуть напрацювання.

0 комментариев

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.