В Ліцеї №2, який є опорним навчальним закладом в Южненській ОТГ, проводиться ремонт приміщення, в якому планується облаштувати для южненських школярів клас безпеки. Він стане першим таким класом в нашому місті. Восени минулого року подібний було відкрито в Сичавській школі.
Крім того, планується встановити у фоє школи та в коридорах відеокамери в рамках проекту «Безпечна школа». В цьому навчальному закладі вже є декілька, їх планують доповнити додатковими. Нагадаємо, наприкінці лютого цього року підкомітет у справах сім’ї та дітей Комітету ВР із питань гуманітарної та інформаційної політики розглянув доцільність запровадження відеоспостереження та відеофіксації в школах. Серед переваг відеокамер – протидія булінгу, захист від неправдивих звинувачень, фіксація та розкриття крадіжок, інформація щодо інцидентів між учнями та педагогами. Під час воєнного стану зʼявилися й інші виклики, вирішувати які допомагає відеофіксація. Завдяки камерам можна відслідковувати та не допускати проникнення до школи незнайомців з підозрілими предметами.
Щодо класу безпеки, Міністерство освіти і науки надало школам рекомендації, як створити та забезпечити їхню роботу. Там є вимоги до облаштування таких приміщень, їхнього методичного забезпечення, а також перелік обладнання. Для облаштування класів безпеки рекомендується використовувати класні кімнати (навчальні аудиторії), у яких проведено сучасний ремонт. Повинна бути можливість розміщення в них одночасно до 30 осіб. Тому, приміщення має бути забезпечене необхідною кількістю парт та стільців для проведення занять.
Для технічного оснащення класу безпеки також можна використовувати телевізори, відеопроєктори, стенди з обпаленими предметами, магнітні дошки, маркерні дошки, вогнегасники, протигази, дитячий одяг рятувальників, дитячі каски, іграшки, конструктори тощо. Клас безпеки у школі рекомендовано облаштувати за зональним принципом організації навчання:
зона перегляду відеоуроків та презентацій;
зона пожежної безпеки (для вивчення правил пожежної безпеки, алгоритму дій при пожежі, вивчення основ користування вогнегасниками тощо);
зона мінної безпеки (для вивчення правил поведінки у разі виявлення вибухонебезпечних та підозрілих предметів);
зона безпеки життєдіяльності (для вивчення правил безпечної поведінки у різних сферах життя);
зона домедичної допомоги (для проведення занять та тренінгів з надання першої домедичної допомоги при травмах різного характеру та опіках);
зона психологічного розвантаження (для роботи з психологами, виконання творчих завдань, проведення бесід тощо);
ігрова зона (для дітей молодшої вікової категорії для проведення тематичних рухливих ігор та вправ).
У МОН наголосили, що створення безпечних умов перебування учнів у школах є одним із головних пріоритетів держави під час війни в Україні. Одним із шляхів вирішення цього питання є створення класів безпеки у закладах освіти. Тому члени виконкому 27 квітня цього року погодили внесення змін до Програми розвитку освіти Южненської громади. Як пояснила тоді заступниця міського голови-начальниця управління освіти Олена Баранецька, зміни зокрема стосувалися планів обладнати клас безпеки в Ліцеї №2, аби передбачити фінансування з місцевого бюджету для проведення поточного ремонту в приміщенні цього навчального закладу, а також на придбання обладнання для зазначеного кабінету.
Нагадаємо, в листопаді минулого року Южненська ОТГ стала однією з перших громад Одещини, де відкрили клас безпеки. Це проєкт, який реалізується в рамках ініціативи МВС, Нацполіції, ДСНС та МОН України. В нових шкільних кабінетах правоохоронці, рятувальники та спеціалісти з безпеки проводитимуть інструктажі з правил поведінки в побуті, на вулиці, під час навчання та відпочинку. Перші класи безпеки з’явилися в Южненській та Березівській громадах Одеської області за ініціативи місцевих підрозділів поліції, ДСНС і підтримки органів місцевої влади.