Последние новости

11:06
З 1 квітня постанови ВЛК оформлюватимуться в електронному форматі
16:16
У Південному відбулася видача гуманітарної допомоги постраждалим від обстрілу 5 березня
15:21
Україна повернула з полону 175 військових
09:21
У Південному відбулася зустріч родин загиблих військових з представниками влади
11:16
У Південному відзначили працівників житлово-комунального господарства
10:33
Внаслідок атаки дронів на Одещині пошкоджено цивільну інфраструктуру (ФОТО)
13:33
У Південному відбулася інформаційна зустріч щодо отримання компенсацій за пошкоджене майно
13:36
🕯️3 березня 2025 року на площі Перемоги біля пам’ятника Захисникам Вітчизни Южненська громада провела в останню путь свого земляка — Сергія Васильовича Каяфа.
10:22
🇺🇦 Депутати Південнівської міської ради одноголосно підтримали Президента України
17:46
У Південному відкрили нові меморіальні конструкції на Еспланаді пам’яті
17:05
🤝Сьогодні Южненську громаду відвідали представники Луцької громади Волинської області на чолі з секретарем міської ради Юрієм БЕЗПЯТКОМ та головним спеціалістом відділу фізичної культури та спорту Олесем ОНОПЧЕНКОМ, а також представники Міністерства розви
16:52
🤝Південне відвідав Генеральний консул Туреччини
15:14
⚠️ УВАГА! Тимчасове перекриття вулиці Приморської
09:52
У Сичавці працівники комунального підприємства власноруч виготовляють плитку для благоустрою села
20:37
🏫 У Сичавській гімназії замінили дерев’яні вікна
15:58
🛠️Тривають роботи з встановлення когенераційної установки на міській котельні
18:19
Сьогодні зранку в селі Сичавка, Одеського району, горіли 4 будиночки на території причалу.
17:38
💣👮🏻‍♂️Носив із собою гранату, щоб вихвалятися перед друзями: поліцейські відправили на лаву підсудних жителя міста Південне за незаконне поводження з боєприпасом
12:43
У четвер, 30 січня, міський голова Володимир Новацький разом із секретарем ради Ігорем Чугунниковим здійснили робочий візит до приміщення молодіжної ради міста.
12:41
📌У Південному обговорили концепцію оновлення меморіального комплексу
18:05
🤝 Дякуємо за плідну співпрацю та підтримку нашої Южненської територіальної громади!
21:19
Чи потрібна Молодіжній раді своя громадська організація?
21:05
У спортивно-оздоровчому комплексі “Олімп” відбувся урочистий захід з нагоди підведення спортивних підсумків грепплінгу та панкратіону 2024 року.
19:16
У Південному розпочали роботи з оновлення вʼїзного знаку відповідно до нової назви міста
15:58
В Южном сегодня убрали старое название города на въезде
17:06
Знайомство з роботою міської ради: члени Молодіжної ради провели день у стінах міськвиконкому
13:13
Поліцейські повідомили двом жителям міста Південне про підозру в незаконних оборудках з психотропними речовинами та наркотичними засобами
10:50
Співпраця служби зайнятості з ТЦК і СП
12:25
У рамках робочого виїзду міський голова Володимир Новацький проінспектував стан кладовищ на території громади
14:56
🎄✨ 21-22 грудня у Палаці культури «Дружба» відбулися святкові ранки «Новорічна головоломка» для всіх бажаючих дітей нашої громади (запрошення можна було взяти на вахті МПК)
Больше новостей

Чому тарифи на воду у маленьких містах більші, ніж у великих

Новости Южного
213
0

Тарифи на водопостачання та водовідведення в українських містах коливаються в межах від 20 до 50 гривень за кубометр. Однак при цьому у невеликих населених пунктах ця вартість на порядок вища. Про це розповів заступник виконавчого директора Асоціації міст України Ярослав Рябошук в інтерв’ю Соціальній інформаційній платформі.

Він пояснив, що в Україні водоканали поділені на дві групи. Є великі, які обслуговують великі міста з чисельністю понад сто тисяч населення, а є маленькі водоканали, які обслуговують маленькі територіальні громади: сільські, селищні, маленькі містечка.

При цьому тарифи для великих водоканалів встановлює держава через Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), а тарифи для маленьких водоканалів встановлює сільська/селищна/міська рада.

За словами Рябошука, у другому випадку відповідальність за тарифи повністю лежить на місцевих органах влади. Вони коштом своїх бюджетів здійснюють компенсацію в тих розмірах, щоб водоканал жив і постачав воду.

“Наприклад, я проживаю в селі під Києвом. Там водоканал на початку січня підвищив тариф на водопостачання й усі справно сплачують цей підвищений тариф. Ніяких скарг на це я не чув і не бачив у своєму селі. От у мене запитання: чому селяни повинні платити дорожче, а містяни повинні користуватися якимись пільгами, які встановив Кабінет Міністрів, при цьому заводячи в збиток міські комунальні великі водоканали?”, – зауважив Рябошук.

Також він пояснив, що Бюджетний кодекс передбачає, що різницю в тарифах, яка виникає у зв’язку з їх заниженням, має компенсувати державний, а не місцевий бюджет. Рябошук додав, що відповідно до чинного законодавства, орган місцевого самоврядування, який виділить кошти на різницю в тарифах, порушить:


Бюджетний кодекс;
закон про ціноутворення.

За словами Рябошука, внаслідок цього через певний час до органу місцевого самоврядування можуть прийти правохоронні органи і навіть можуть бути арешти.


Чому тарифи на воду не підвищили

Підвищення тарифів планувалося з 1 липня. В НКРЕКП порахували, що в середньому суми в платіжках мали стати більшими на 30 відсотків або ж зрости на 60 гривень для середньостатистичної сім’ї. Втім уряд скасував це рішення та зобов’язав місцеву владу владнати питання з водоканалами на місцях. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що в місцевих бюджетах на залишках є понад 150 млрд гривень.

Проте експерт зазначив, що після війни тарифи на воду доведеться підвищувати вдвічі чи втричі.

“Одна річ, коли підвищення йде поетапно, потрошки. Тоді люди  адаптуються легко. А що буде, коли закінчиться війна й доведеться все одно ухвалювати це рішення? Доведеться підвищувати тарифи вдвічі чи втричі. Це вже не так буде сприйматися населенням. А прогнози дуже прості: або водоканали будуть скорочувати подачу води погодинно, або продовжать нарощувати заборгованість за електричну енергію. А це призведе до того, що обленерго почнуть арештовувати рахунки водоканалів і стягувати кошти в примусовому порядку. Врешті-решт усі кошти, що мають йти водоканалам, йтимуть монополістам-енергетикам”, – зазначив Ярослав Рябошук. 

0 комментариев

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.