Минулого тижня під головуванням очільника Одеської районної військової адміністрації Олександра Гринчака, відбулась нарада за участі представників ОТГ району та територіальних управлінь центральних органів влади. Розширена робоча нарада пройшла в селищі Авангард. Южненську громаду представляв заступник міського голови-начальник управління ЖКГ Дмитро Любівий.
На нараді обговорювались питання щодо стану виконання мобілізаційних заходів в Одеському районі. З цього питання доповів начальник Одеського райцентру комплектування та соцпідтримки Аркадій Васькевич. Учасники наради визначили першочергові завдання щодо узгодження взаємодії між відповідальними за хід мобілізації в районі. Одне з питань порядку денного стосувалось стану пожежної безпеки. Було акцентовано увагу на приведенні у відповідність до протипожежних вимог, норм та правил державних пожежно-рятувальних підрозділів міських громад (Одеса, Южне, Чорноморськ). Про це повідомили в пресслужбі РВА.
Пожежна безпека
Як розповів Yuzhny.info Дмитро Любівий, в нашому місті є проблема з відсутністю пожежної драбини, яка б діставала до найвищих поверхів житлових будинків. Вартість спецтехніки з такою драбиною складає близько 40 млн гривень. ОТГ Одещини розглядають варіант придбати техніку за умови співфінансування (кожна громада виділить відповідну суму). Крім того, в Южненській міськраді відпрацьовується спільно з ДСНС та благодійним фондом «Говерла» можливість отримати таку драбину та передати для користування пожежній частині, яка знаходиться в Южному.
Дмитро Любівий: «Порушувалось питання пожежної безпеки, є проблеми, одна з яких – відсутність драбини для багатоповерхівок, яка б діставала до найвищих поверхів, сьогодні на всю область таких драбин чотири одиниці. Для нашого міста це актуальне питання, бо в нас такої немає. Зараз вирішується можливість придбання таких драбин при співфінансуванні за участі декількох ОТГ. Минулого тижня в міськраді були представники фонду «Говерла» та ДСНС, зараз відпрацьовується програма підтримки добровільних пожежних дружин, які наразі створюються. Ці формування діють на громадських засадах. Фонд запропонував свою допомогу щодо їхнього укомплектування. Я озвучив представнику «Говерли», що в нас в місті є проблема з «вишкою», ми зацікавлені в тому, аби отримати таку важливу одиницю і передали б її в користування нашому підрозділу ДСНС. Створювати зараз паралельно ще одну структуру і утримувати її за бюджетні кошти, маючи в межах міста пожежну частину, вважаю, недоцільним. Наші рятувальники зі своїми задачами справляються, краще допомогти їм».
Виплати мобілізованим
Одне з актуальних зараз, в умовах воєнного стану, питань – організація мобілізаційної роботи на місцях. Під час наради представникам ОТГ Одеського району були зроблені зауваження, що не скрізь в громадах цей процес відбувається на належному рівні.
Дмитро Любівий: «Ставився акцент на тому, що місцева влада в тому числі має брати участь в цьому, сприяти. Коли обговорювалось питання щодо мобілізації, прозвучало, що декілька громад, зокрема Авангардівська та Нерубайська, на місцевому рівні затвердили програми, через які фінансово допомагають сім’ям мобілізованим. Ця ініціатива зацікавила начальника РВА Олександра Гринчака. В Авангарді така одноразова виплата складає 30 тисяч, в Нерубайському 10 тисяч гривень. Це важливо, в перші дні, коли людину мобілізують, їй потрібні гроші на те, аби придбати собі низку необхідних речей для служби, поки почнуть нараховувати «армійські» кошти, сім’ю мобілізованого треба підтримати. На нараді нам рекомендували, щоб такі програми були прийняті в усіх ОТГ. Одночасно з цим обговорювалось, що є громади, які на сьогодні в умовах війни фінансового неспроможні виплачувати таку допомогу, в них немає вільних коштів у бюджеті. Вийде так, що в деяких населених пунктах такі виплати передбачать, в інших ні, та й розмір по ОТГ буде різний, це неправильно. Я підтвердив Олександру Гринчаку, що Южненська ОТГ готова прийняти таку програму, але запропонував передбачити її на рівні Одеського району, щоб вирівняти цю різницю між ОТГ. Гринчак запропонував зробити це на рівні області. В РВА немає можливості фінансувати, а область має свій бюджет, тому в такому випадку ОВА спільно з громадами Одещини може долучитися, це буде на умовах співфінансування. В подальшому буде відпрацьовуватися такий механізм. Планується, що ОТГ будуть перераховувати субвенцію в обласний бюджет, а мобілізовані Одеської області з різних ОТГ (в тому числі Южненської) будуть отримувати однакову суму грошей, поки не вирішено, який саме розмір буде, від 15 до 20 тисяч орієнтовно. Це все буде відпрацьовуватись з наступного року».
Очільник райадміністрації Олександр Гринчак доручив також головам територіальних громад Одеського району зробити детальний аналіз потреб «Пунктів незламності» у поновленні необхідних резервів, резервного підключення до інтернету за технологією пасивних оптичних мереж (PON), таким чином сприяти забезпеченню виконання вимог постанови Кабміну від 17 грудня 2022 року № 1401 “Питання організації та функціонування “Пунктів незламності”.