Последние новости

11:06
З 1 квітня постанови ВЛК оформлюватимуться в електронному форматі
16:16
У Південному відбулася видача гуманітарної допомоги постраждалим від обстрілу 5 березня
15:21
Україна повернула з полону 175 військових
09:21
У Південному відбулася зустріч родин загиблих військових з представниками влади
11:16
У Південному відзначили працівників житлово-комунального господарства
10:33
Внаслідок атаки дронів на Одещині пошкоджено цивільну інфраструктуру (ФОТО)
13:33
У Південному відбулася інформаційна зустріч щодо отримання компенсацій за пошкоджене майно
13:36
🕯️3 березня 2025 року на площі Перемоги біля пам’ятника Захисникам Вітчизни Южненська громада провела в останню путь свого земляка — Сергія Васильовича Каяфа.
10:22
🇺🇦 Депутати Південнівської міської ради одноголосно підтримали Президента України
17:46
У Південному відкрили нові меморіальні конструкції на Еспланаді пам’яті
17:05
🤝Сьогодні Южненську громаду відвідали представники Луцької громади Волинської області на чолі з секретарем міської ради Юрієм БЕЗПЯТКОМ та головним спеціалістом відділу фізичної культури та спорту Олесем ОНОПЧЕНКОМ, а також представники Міністерства розви
16:52
🤝Південне відвідав Генеральний консул Туреччини
15:14
⚠️ УВАГА! Тимчасове перекриття вулиці Приморської
09:52
У Сичавці працівники комунального підприємства власноруч виготовляють плитку для благоустрою села
20:37
🏫 У Сичавській гімназії замінили дерев’яні вікна
15:58
🛠️Тривають роботи з встановлення когенераційної установки на міській котельні
18:19
Сьогодні зранку в селі Сичавка, Одеського району, горіли 4 будиночки на території причалу.
17:38
💣👮🏻‍♂️Носив із собою гранату, щоб вихвалятися перед друзями: поліцейські відправили на лаву підсудних жителя міста Південне за незаконне поводження з боєприпасом
12:43
У четвер, 30 січня, міський голова Володимир Новацький разом із секретарем ради Ігорем Чугунниковим здійснили робочий візит до приміщення молодіжної ради міста.
12:41
📌У Південному обговорили концепцію оновлення меморіального комплексу
18:05
🤝 Дякуємо за плідну співпрацю та підтримку нашої Южненської територіальної громади!
21:19
Чи потрібна Молодіжній раді своя громадська організація?
21:05
У спортивно-оздоровчому комплексі “Олімп” відбувся урочистий захід з нагоди підведення спортивних підсумків грепплінгу та панкратіону 2024 року.
19:16
У Південному розпочали роботи з оновлення вʼїзного знаку відповідно до нової назви міста
15:58
В Южном сегодня убрали старое название города на въезде
17:06
Знайомство з роботою міської ради: члени Молодіжної ради провели день у стінах міськвиконкому
13:13
Поліцейські повідомили двом жителям міста Південне про підозру в незаконних оборудках з психотропними речовинами та наркотичними засобами
10:50
Співпраця служби зайнятості з ТЦК і СП
12:25
У рамках робочого виїзду міський голова Володимир Новацький проінспектував стан кладовищ на території громади
14:56
🎄✨ 21-22 грудня у Палаці культури «Дружба» відбулися святкові ранки «Новорічна головоломка» для всіх бажаючих дітей нашої громади (запрошення можна було взяти на вахті МПК)
Больше новостей

Для українських військових готують нові доплати — законопроєкт

Новости Южного
311
0

Відповідний законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо мотивації військової служби» зареєстрований на сайті Верховної Ради. Ініціаторами проєкту закону виступили десятки народних депутатів з різних фракцій. Секретар Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко опублікував на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook головні положення документу. Він назвав його “законом для тих, хто “на нулі та в посадках”.

У документі пропонується встановити додаткові виплати військовим за знищення або захоплення російської техніки в ході бойових дій. Так, винагороду хочуть виплачувати не лише військовослужбовцям ЗСУ, а й співробітникам поліції спеціального призначення. Додаткові виплати пропонують розподіляти між всіма, хто брав участь у виявленні, знищенні або захопленні певного виду вородої техніки.

Водночас передбачається окрема винагорода у відсотках від суми для керівників військових, зокрема:


безпосередній командир — 5%;
командир рівня взводу/роти/групи — 3%;
командир рівня батальйону — 2%;
командир рівня бригади (полку) — 1%.

Згідно з законопроєктом, пропонується встановити різні виплати залежно від типу техніки, яку знищують або захоплюють. Наразі перелік такий:


танк, САУ або РСЗВ — 370 тис. грн;
БМД, БТР, БМП, командно-штабну машину, артилерійську систему — 100 тис. грн;
інші бронеавтомобілі або вантажні автомобілі — 30 тис. грн;
ЗРК та радіолокаційні системи засобів ППО — 370 тис. грн;
засоби контрбатарейної боротьби та РЕБ — до 150 тис. грн;
безпілотники розвідувального та ударного типу та балістичні ракети — 100 тис. грн.
Надбавки та винагороди

Передбачається, що військовослужбовці, які під час дії воєнного стану проходять службу не менше 12 місяців, з яких щонайменше 6 місяців беруть участь у бойових діях, отримуватимуть посадовий оклад, оклад за військовим званням, надбавку за вислугу років із коефіцієнтом 1,5.

А військовослужбовці, які під час дії воєнного стану проходять військову службу не менше 24 місяців, з яких мінімум 12 місяців беруть участь у бойових діях, отримуватимуть посадовий оклад, оклад за військовим званням, надбавку за вислугу років із коефіцієнтом 2.

Також нардепи пропонують одноразово виплатити певні суми тим, хто після 24 лютого 2022 року уклав чи продовжив контракт про проходження служби на строк не менше 3 років або до закінчення воєнного стану:


солдатам – 120 тисяч гривень;
сержантам і старшинам – 160 тисяч гривень;
офіцерам – 200 тисяч гривень.

Тим, хто має право звільнитися зі служби за сімейними обставинами або станом здоровʼя, але вирішив продовжити служити, пропонують щомісячно додатково доплачувати 10 тисяч гривень.


Пільги для військових

Пропонується надати право на кредит для відкриття бізнесу зі ставкою до 5% всім, хто служив не менше 36 місяців (із них щонайменше 12 “бойових”), чи не дослужив ці строки у звʼязку з пораненням, а також звільнені з полону.

Право на іпотеку на житло під 3% терміном до 20 років хочуть надати всім, хто служив не менше 36 місяців (з них щонайменше 24 “бойових”), поранені, що продовжують службу, але мають право на звільнення, звільнені з полону, а також ті, хто не зміг продовжити службу через поранення.

Також у законопроекті йдеться про право на пільгове розмитнення автомобілів для тих, хто проходив військову службу після повномасштабного нападу РФ. Бійці, які відслужили не менше 36 місяців, матимуть право на знижку 50% на митні та податкові платежі. Ті, хто відслужив не менше 24 місяців (з них – щонайменше 12 “бойових”), матимуть право на “нульове розмитнення”. Таке право має бути запроваджено окремими законопроєктами про внесення змін до Податкового та Митного кодексів.


Демобілізація

Законопроєкт вносить додатковий перелік підстав для демобілізації у звʼязку із закінченням строку служби, якщо військовий не хоче продовжувати військову службу:


у разі безперервної служби під час дії воєнного стану впродовж 36 місяців;
протягом 18 місяців безперервної служби під час дії воєнного стану, з яких 12 місяців виконуючи бойові накази.
Страхування

Пропонується за державні кошти встановити пожиттєве страхування життя та здоров’я в приватних установах для військових, що відслужили не менше 36 місяців (з них – щонайменше 12 “бойових”) та для звільнених із полону. Зазначається, що дія страхування поширюватиметься і на їхні сімʼї. Також документ передбачає встановелння мінімальних розмірів пенсій по інвалідності людям, які отримали інвалідність унаслідок участі в ATO, ООС та збройної російської агресії проти України:


І група – 25 тисяч гривень;
ІІ група – 20 тисяч гривень;
ІІІ група – 15,6 тисячі гривень.
Підготовка призовників

Всі призовники, які раніше не проходили військової служби, матимуть пройти обовʼязковий курс базової загальновійськової підготовки, який триватиме щонаймеше три місяці. В нього увійдуть:


тактико-стройові заняття (не менше 30% від загальної тривалості);
тактична медицина (не менше 10%);
вогнева підготовку (не менше 30%).

Закон встановить механізми контролю за проходженням призовниками навчання. За неякісну підготовку захисників буде додаткова відповідальність для інструкторів та керівників навчальних центрів. Після курсу – обовʼязковий іспит і направлення у військову частину. У разі невдалого результату – додаткове навчання до одного місяця.

Варто зазначити, що перед ухваленням документ повинен пройти розгляд профільного комітету та два читання в залі парламенту. Тому фінальна версія проєкту закону може відрізнятись.

Джерело: “УНІАН”.

0 комментариев

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.