Последние новости

16:40
Звернення Південнівського міського голови Володимира Новацького. 07.04.2025
08:59
З міської ради на військову службу — заступник голови Південного мобілізувався у ЗСУ!
11:06
З 1 квітня постанови ВЛК оформлюватимуться в електронному форматі
16:16
У Південному відбулася видача гуманітарної допомоги постраждалим від обстрілу 5 березня
15:21
Україна повернула з полону 175 військових
09:21
У Південному відбулася зустріч родин загиблих військових з представниками влади
11:16
У Південному відзначили працівників житлово-комунального господарства
10:33
Внаслідок атаки дронів на Одещині пошкоджено цивільну інфраструктуру (ФОТО)
13:33
У Південному відбулася інформаційна зустріч щодо отримання компенсацій за пошкоджене майно
13:36
🕯️3 березня 2025 року на площі Перемоги біля пам’ятника Захисникам Вітчизни Южненська громада провела в останню путь свого земляка — Сергія Васильовича Каяфа.
10:22
🇺🇦 Депутати Південнівської міської ради одноголосно підтримали Президента України
17:46
У Південному відкрили нові меморіальні конструкції на Еспланаді пам’яті
17:05
🤝Сьогодні Южненську громаду відвідали представники Луцької громади Волинської області на чолі з секретарем міської ради Юрієм БЕЗПЯТКОМ та головним спеціалістом відділу фізичної культури та спорту Олесем ОНОПЧЕНКОМ, а також представники Міністерства розви
16:52
🤝Південне відвідав Генеральний консул Туреччини
15:14
⚠️ УВАГА! Тимчасове перекриття вулиці Приморської
09:52
У Сичавці працівники комунального підприємства власноруч виготовляють плитку для благоустрою села
20:37
🏫 У Сичавській гімназії замінили дерев’яні вікна
15:58
🛠️Тривають роботи з встановлення когенераційної установки на міській котельні
18:19
Сьогодні зранку в селі Сичавка, Одеського району, горіли 4 будиночки на території причалу.
17:38
💣👮🏻‍♂️Носив із собою гранату, щоб вихвалятися перед друзями: поліцейські відправили на лаву підсудних жителя міста Південне за незаконне поводження з боєприпасом
12:43
У четвер, 30 січня, міський голова Володимир Новацький разом із секретарем ради Ігорем Чугунниковим здійснили робочий візит до приміщення молодіжної ради міста.
12:41
📌У Південному обговорили концепцію оновлення меморіального комплексу
18:05
🤝 Дякуємо за плідну співпрацю та підтримку нашої Южненської територіальної громади!
21:19
Чи потрібна Молодіжній раді своя громадська організація?
21:05
У спортивно-оздоровчому комплексі “Олімп” відбувся урочистий захід з нагоди підведення спортивних підсумків грепплінгу та панкратіону 2024 року.
19:16
У Південному розпочали роботи з оновлення вʼїзного знаку відповідно до нової назви міста
15:58
В Южном сегодня убрали старое название города на въезде
17:06
Знайомство з роботою міської ради: члени Молодіжної ради провели день у стінах міськвиконкому
13:13
Поліцейські повідомили двом жителям міста Південне про підозру в незаконних оборудках з психотропними речовинами та наркотичними засобами
10:50
Співпраця служби зайнятості з ТЦК і СП
Больше новостей

Умови змінюються. В яких країнах скоротять виплати українцям в 2024 році ?

Новости Южного
328
0

Тимчасовим захистом у ЄС користуються понад 4,3 млн біженців із України. Деякі країни, які прийняли багато людей та надали велику фінансову підтримку, через два роки війни скорочують допомогу.


Польща – пільги продовжили лише на 4 місяці

Тимчасовий захист для біженців з України діє у Польщі до 4 березня 2024 року. 9 лютого польський Сейм проголосував про продовження тимчасового захисту і програми допомоги до 30 червня поточного року. Після цього умови для українських біженців можуть змінити.

Зокрема, до 30 червня діятимуть такі пільги для українців:


право на отримання сімейної допомоги;
вільний доступ до ринку праці;
доступ до медичної допомоги;
можливість вести бізнес.

Раніше пропонувалося також запровадити обмеження на поїздки до України та анулювати тимчасовий захист. Також йшлося про зменшення виплат на дітей. Зараз українці нарівні з поляками отримують допомогу на кожну дитину до 18 років у розмірі 800 злотих на місяць (7 500 грн). В уряді готуються проводити консультації з міністерствами, органами місцевого самоврядування та організаціями, які надають українським біженцям допомогу.

Між тим, останнє дослідження Варшавського університету показало, що більшість поляків (53% респондентів) проти надання пільг та виплат біженцям. Державну допомогу схвалюють лише 21% опитаних.


Ірландія – кардинальне скорочення грошової допомоги

Ірландія стикнулася із занадто великим потоком біженців із України та інших країн. Лише українців там уже більше 110 тисяч. З березня 2022 року країна витратила на соціальні виплати українцям понад 750 млн євро. У наданому державою безкоштовному житлі проживають близько 75 тисяч українців. Це переважно готелі, але можуть бути монастирі та модульні будиночки. Для українських біженців, які приїдуть із лютого, уряд Ірландії узгодив скорочення виплат. Такі заходи мають знизити потік охочих отримати прихисток, оскільки в країні виник відчутний дефіцит житла.

За новими правилами, новоприбулі, які проживатимуть у безкоштовному житлі, наданому державою, отримуватимуть допомогу в 38,80 євро на тиждень. Досі розмір виплат для всіх біженців складав 232 євро на тиждень. Проживати у державному житлі новоприбулим можна буде лише до 90 днів. Після виїзду з безкоштовного житла виплати можуть підвищити. Тоді треба буде шукати житло в оренду самостійно. Для біженців, які прибули раніше, зазначені обмеження поки не застосовуватимуть, але в уряді припускають, що такі заходи можуть схвалити у майбутньому.

Водночас для біженців із України урізають фінансування на домашніх тварин. Відтепер новоприбулі не зможуть брати їх із собою до державного житла, бо не оплачуватиметься їхнє розміщення. Для тих українців, які раніше прибули до Ірландії та живуть у наданому державою житлі, почне діяти заборона на придбання нових тварин.


Норвегія скоротить виплати та посилить правила для українців

Уряд Норвегії запроваджує нові заходи з метою контролю імміграції. Країна у другій половині 2023 року стикнулася зі значним припливом українських біженців, через що місця в муніципалітетах майже вичерпалися. Тому норвезький уряд вирішив знизити привабливість країни та зрівняти допомогу українським біженцям до рівня інших північних країн.

На початку зими у Норвегії оголосили про посилення правил перебування, а в кінці січня 2024 року уряд вніс додаткові пропозиції щодо скорочення допомоги. Зокрема, Норвегія не надаватиме колективний захист людям із подвійним громадянством. Також поїздки українців додому можуть призвести до ануляції дозволу на проживання у Норвегії, крім особливих випадків.

Серед інших змін:


Норвегія не надаватиме фінансову допомогу, якщо українці вирішать жити поза центром для біженців;
базові і додаткові пільги будуть залежати від тривалості проживання;
виплати під час ознайомчої програми для пар без дітей зменшать на 530 євро;
на виплату при народженні дитини у 8 200 євро матимуть право тільки ті біженці, які проживуть у країні щонайменше 12 місяців;
виплати державної допомоги на дітей віком до 18 років за перерахунком можуть бути скасовані;
проживання у притулках із тваринами буде неможливе.

Також українців спонукатимуть працювати. Влада посилить ознайомлювальну програму і поставить конкретні вимоги щодо її спрямованості. Необхідно буде витрачати на діяльність, орієнтовану на роботу, від 15 годин на тиждень.


У Чехії змінять умови безкоштовного проживання

У Чехії цьогоріч для біженців із України заплановані зміни в програмі допомоги. Зокрема, із 1 вересня 2024 року обмежується термін та умови надання безкоштовного житла. Біженці матимуть право на безкоштовне проживання у гуманітарному житлі до 90 днів. До того часу таке розміщення надаватимуть на 150 днів. Із вересня виняток не будуть робити навіть для вразливих категорій біженців (людей з інвалідністю, матерів із маленькими дітьми), які зараз мають право жити у житлі від держави без обмеження терміну.

Для отримання гуманітарних виплат, які передбачають визначені суми для оплати житла та коштів на харчування, треба буде вказувати всі доходи з України. Зокрема, в анкеті на допомогу необхідно буде ставити відмітку, що заявник дає дозвіл центру зайнятості отримувати інформацію про доходи від української сторони. Бюро працевлаштування зможуть надсилати запити про пенсії чи виплати до українських установ. Також треба буде подавати довідку про доходи, які отримані із джерел, крім офіційної роботи у Чехії. Ці кошти враховуватимуть при розрахунку остаточної суми допомоги.

Джерело: “РБК-Україна”.

0 комментариев

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.