Зокрема, пропонується змінити правила зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці, які були прийняті ще у 2006 році, повідомляє пресслужба НБУ. Як пояснили в регуляторі, ці зміни необхідні, щоб привести правила щодо банківської таємниці у відповідність до ст. 62 Закону України «Про банки і банківську діяльність» та удосконалити порядку розкриття інформації, яка становить банківську таємницю.
Загальними термінами у запропонованих змінах передбачається:
доповнити перелік інформації, що становить банківську таємницю та розкривається банками за запитами уповноважених державних органів;
уточнити вид інформації, що становить банківську таємницю та яку НБУ має право надавати Фонду гарантування вкладів фізичних осіб;
уточнити види перевірок, що здійснює Нацбанк, під час проведення яких банки повинні надавати документи і їх копії, які містять інформацію, що становить банківську таємницю.
В проєкті постанови пропонується, що банки додатково будуть розкривати на запит держорганів інформацію про унікальні ідентифікатори та/або номери емісійних платіжних інструментів (наприклад, номери платіжних карток) обох контрагентів операції (як платника, так і отримувача коштів), а також найменування надавача платіжних послуг контрагента.
Також НБУ хоче розширити перелік інформації, яку повинні розкривати банки за запитом уповноважених держорганів. Серед такої:
наявність рахунків;
номери рахунків;
залишок коштів на рахунках;
інформацію про унікальні ідентифікатори та/або номери емісійних
платіжних інструментів;
операції списання з рахунків та/або зарахування на рахунки;
призначення платежу;
ідентифікаційні дані контрагента (для фізичних осіб — прізвище, ім’я та по батькові, реєстраційний номер облікової картки
платника податків України; для юридичних осіб — повне найменування, ідентифікаційний код у ЄДРПОУ);
номер рахунку контрагента;
інформацію про унікальні ідентифікатори та/або номери емісійних платіжних інструментів контрагента;
єдиний ідентифікатор Нацбанку надавача платіжних послуг контрагента;
найменування надавача платіжних послуг контрагента.
Водночас не перераховується, які саме державні органи зможуть за запитом отримувати інформацію про платіжні картки українців та за яких умов. В Нацбанку зазначили, що зауваження та пропозиції до проєкту постанови приймаються згідно з формою подання зауважень та пропозицій у строк до 3 березня. Таким чином, це не фінальна версія документа і в нього ще можуть внести зміни.