В Южненську громаду приїхали представники французької гуманітарної організації ACTED, яка продовжує надавати грошову допомогу українцям за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку. Розмір гранту складає від 23 500 до 33 000 гривень. Конкретна сума визначається в залежності від обраного людиною виду діяльності. Гранти націлені на підтримку самозайнятості людей, тих, хто хоче відкрити власну справу чи розшити вже існуючий бізнес, господарську діяльність. Фахівці компанії цього тижня проведуть ознайомчі лекції для жителів нашої громади. 5 березня зустрічі пройшли в Кошарах і Сичавці. В середу, 6 березня, заплановані в Южному (о 12:00 в Палаці культури) та Нових Білярах (о15:00 в клубі), в четвер, 7 березня – повторно в Южному (о 16:00 в Палаці культури).
Журналіст Yuzhny.info побував на зустрічі в Сичавці, вона проходила в сільському домі культурі сьогодні о 15:00. Тут для присутніх провели консультацію фахівці Сергій Луговой та Оксана Савова. Вони пояснили, як правильно заповнювати анкету для участі в конкурсі на отримання грантових коштів, які саме суми та на яку діяльність можна отримати. Кінцевий термін подання заявок – до 13:00 20 березня для жителів Сичавки і Кошар; до 14:00 20 березня для жителів Южного та Нових Біляр. Заявки, які надійдуть пізніше вказаного терміну, розглядатись не будуть.
Фахівчиня Оксана Савова розповіла жителям Сичавки, що кошти можна отримати для початку або розширення своєї діяльності, зокрема в таких напрямках:
Птахівництво (вирощування курей, виробництво яєць або м’яса) – 23 500 грн;
Розведення корів (виробництво молочної продукції) – 33 000 грн;
Свинарство (виробництво м’яса) – 26 000 грн;
Козівництво (виробництво молочної продукції) – 23 500 грн;
Розведення кролів – 23 500 грн;
Облаштування теплиць – 33 000 грн;
Бджільництво (виробництво меду) – 24 500 грн;
Інше тваринництво – 24 000 грн;
Інше сільське господарство (вирощування фруктів, ягід або овочів, переробка харчової продукції) – 26 000 грн;
Діяльність щодо випічки, виготовлення напівфабрикатів, інших товарів – 33 000 грн;
Надання послуг (пошив або ремонт одягу, будівництво або ремонт, побутові послуги, б’юті-сфера, тощо) – 33 000 грн.
Представники компанії пояснили, що отримати грант можуть не тільки ті люди, які проживають в сільській місцевості, в місті Южному підприємці, які хочуть розпочати власну справу і надавати, наприклад, послуги кондитера, або ж майстра манікюру, також можуть подати заявку і отримати гроші на старт бізнесу. Таку можливість мають й ті, хто вже стали підприємцями (не обов’язково мати ФОП), але хотіли би розширити свою діяльність, наприклад, придбавши додаткове обладнання для цього.
Грантові кошти людина має витратити протягом двох місяців і виключно на потреби своєї діяльності, яку вказала у заявці. Після того, як фахівці, перевіривши вашу анкету, дадуть згоду на отримання вами цих коштів, вони зустрінуться з вами задля підписання договору і оглянуть місце, де ви плануєте впроваджувати свою справу, аби бути впевненими, що у вас є земельна ділянка, де, наприклад, вирішили висадити фруктові дерева, або ж є курятник, де ви плануєте розводити домашню птицю. Якщо ж такого немає і ви як раз хотіли б за грантові кошти такий збудувати, тоді це треба буде вказати в анкеті і показати фахівцям, де саме на своїй прибудинковій території ви плануєте його розмістити. Грант також може покривати витрати на доставку необхідної техніки, обладнання, сировини, великої рогатої худоби, монтаж техніки і т.д. Грантові кошти надаються отримувачу шляхом нарахування грошового переказу через Ощадбанк або Укрпочту, або ж на картковий рахунок людини. Жителі Сичавки можуть залишити заповнені анкети протягом двох тижнів у скриньці, яка встановлена в приміщенні колишньої сільради (вулиця Цвєтаєва).
За умови успішного розгляду та відбору заявки на отримання гранту, людина має надати копії паспорта, підтвердження постійного місця проживання, копію довідки про ідентифікаційний код, довідку ВПО за фактичною адресою проживання.
На грошову допомогу можуть претендувати жителі Южненської ОТГ, які підпадають хоч під одну з категорій:
Сім’ї, переміщені з території бойових дій;
Сім’ї, які постраждали від війни (зруйноване житло чи господарство, втрата доходу);
Сім’ї з трьома та більше неповнолітніми дітьми;
Сім’ї з дітьми до двох років;
Сім’ї з вагітними жінками;
Домогосподарства безробітних людей передпенсійного віку (50 років і старше);
Сім’ї з людьми, які мають інвалідність;
Сім’ї, в яких хтось має тяжкі хронічні захворювання;
Домогосподарства людей похилого віку (60+);
Домогосподарства, очолювані жінками (наприклад сім’ї, де живуть матір, донька і внучка, або ж дві сестри);
Сім’ї з дітьми, яких виховує батько або одинока матір.
Реєстрація на участь в програмі допускається, якщо людина не подавала заявку на грошову допомогу від інших організації у той самий період.
Під час зустрічі в Сичавці одна з жительок села поділилась, що в разі отримання гранту, хотіла б розводити курей, інша – займатися вирощуванням фруктів, висадивши дерева на своїй земельній ділянці. Присутні цікавились, як правильно заповнити анкету та як звітувати потім про витрачені кошти. Фахівчиня Оксана Савова пояснила, що треба буде лише надіслати чеки, придбавши все необхідне для ведення своєї діяльності в межах отриманої суми грошей. Якщо людина вирішила купити, наприклад, курей чи дерева, чи корову в сусіда, а чек отримати в нього немає змоги, то в таких випадках необхідно взяти в продавця розписку і її фото надіслати грантодавцям.
Для отримання додаткової інформації щодо проведення конкурсу та отримання гранту звертайтесь за номером телефону: 063-309-59-19 (в будні дні з 9:00 до 16:00). Отримати анкету для заповнення можна на наступних зустрічах, які відбудуться 6-7 березня в Южному та Нових Білярах. Також є можливість заповнити її онлайн за посиланням: https://ee.humanitarianresponse.info/x/NpZuA3tG