DataLife Engine > Новости Южного > В Южному обговорили питання щодо стану та утримання очисних споруд

В Южному обговорили питання щодо стану та утримання очисних споруд

Під час засідання виконкому 25 жовтня голова профспілкового комітету Одеського припортового заводу Володимир Дрібноход повідомив, що термін експлуатації обладнання очисних споруд (належать ОПЗ) завершується, вже зараз керівництво підприємства і громади Южного мають провести перемовини та вирішити, як діяти далі, адже скоро зима і ймовірні блекаути. Потрібна заміна деяких деталей обладнання, закупівля реагентів і генераторів.

«Я хотів би, щоб ми заздалегідь провели перемовини і щоб в них взяли участь відповідні особи з ОПЗ, тому що термін експлуатації обладнання очисних споруд закінчується. Зараз всі знають, в якому становищі Одеський припортовий завод. Коли буде знову відключення електроенергії, тоді і кинемося щось робити? Чому не можна до цього моменту передбачити вирішення проблемних питань. Потрібні дизельгенератори відповідної потужності, запчастини. Я прошу в робочому порядку в найближчий період часу відпрацювати це питання, щоб місто увійшло в зиму з надійно функціонуючими очисними спорудами», – озвучив Володимир Дрібноход.

Ще одна нагальна проблема стосується договору, який досі не підписаний між ОПЗ і КП «Южводоканал» щодо послуги очистки стічних вод, яку надає місту завод. Южне вважає, що тариф, який пропонувався з боку ОПЗ (70 гривень) – завищений. Міський голова Володимир Новацький озвучив, що неодноразово їздив до керівництва заводу і обговорював питання щодо необхідності підписати договір і встановити «адекватну» вартість послуги. І завод, і «Южводоканал» декілька років вирішують це питання через суд і ці судові тяжби тривають досі. Як повідомив директор вказаного комунального підприємства Андрій Шестов, суд поки що не ухвалив рішення щодо можливості підписати договір в тій формі, яка пропонується ОПЗ, тому що вона, з його слів, не відповідає формі, затвердженій Кабміном.

Володимир Новацький озвучив, що останнього разу була озвучена цифра – 12 гривень і в такому випадку місто готове підписати договір, про що очільник громади вже озвучував керівництву заводу.

«Є питання щодо договору. Завод не хоче його підписувати. Одні суди… Ми врешті досудимось до того, що не буде куди подавати стічні води. Хай собі суди йдуть паралельно, а ми б з заводом підписали вже той договір. Одні вперлися в суд, інші – також, а результат плачевний. Ми вносили пропозицію на розгляд ОПЗ, аби нам віддали очисні споруди, якщо самі не можуть утримувати, але місту не хочуть їх віддавати. Я в директора ОПЗ вже був разів десять, а він тут у нас один раз, я пропоную провести зустріч в Южному (в міськраді) та зібратися всім нам для вирішення цього нагального питання. Вони нам зараз (ОПЗ) виставляють рахунки на мільйони, але ж є визначений порядок, треба діяти і підписувати договір в межах чинного законодавства. І думати про громаду Южного, а не встановлювати нам 70 гривень, ще плюс додатково тариф «Южводоканалу» 14 гривень і в результаті 84 гривні, та таких тарифів немає ні в одній громаді! Потім зійшлися, що буде 12 гривень, але ж завод договір не підписує з такими цифрами… Коли я їздив на ОПЗ до керівництва, мені сказали, що все добре і що договір підпишуть, але вже минуло два тижні, результату немає. Треба думати і про громаду Южного, тарифи сплачує не місцевий бюджет, а жителі міста», – озвучив Володимир Новацький.

Цього тижня запланована зустріч представників Одеського припортового заводу та Южненської міськради задля вирішення проблемних питань щодо очисних споруд.




Вернуться назад