Последние новости

11:06
З 1 квітня постанови ВЛК оформлюватимуться в електронному форматі
16:16
У Південному відбулася видача гуманітарної допомоги постраждалим від обстрілу 5 березня
15:21
Україна повернула з полону 175 військових
09:21
У Південному відбулася зустріч родин загиблих військових з представниками влади
11:16
У Південному відзначили працівників житлово-комунального господарства
10:33
Внаслідок атаки дронів на Одещині пошкоджено цивільну інфраструктуру (ФОТО)
13:33
У Південному відбулася інформаційна зустріч щодо отримання компенсацій за пошкоджене майно
13:36
🕯️3 березня 2025 року на площі Перемоги біля пам’ятника Захисникам Вітчизни Южненська громада провела в останню путь свого земляка — Сергія Васильовича Каяфа.
10:22
🇺🇦 Депутати Південнівської міської ради одноголосно підтримали Президента України
17:46
У Південному відкрили нові меморіальні конструкції на Еспланаді пам’яті
17:05
🤝Сьогодні Южненську громаду відвідали представники Луцької громади Волинської області на чолі з секретарем міської ради Юрієм БЕЗПЯТКОМ та головним спеціалістом відділу фізичної культури та спорту Олесем ОНОПЧЕНКОМ, а також представники Міністерства розви
16:52
🤝Південне відвідав Генеральний консул Туреччини
15:14
⚠️ УВАГА! Тимчасове перекриття вулиці Приморської
09:52
У Сичавці працівники комунального підприємства власноруч виготовляють плитку для благоустрою села
20:37
🏫 У Сичавській гімназії замінили дерев’яні вікна
15:58
🛠️Тривають роботи з встановлення когенераційної установки на міській котельні
18:19
Сьогодні зранку в селі Сичавка, Одеського району, горіли 4 будиночки на території причалу.
17:38
💣👮🏻‍♂️Носив із собою гранату, щоб вихвалятися перед друзями: поліцейські відправили на лаву підсудних жителя міста Південне за незаконне поводження з боєприпасом
12:43
У четвер, 30 січня, міський голова Володимир Новацький разом із секретарем ради Ігорем Чугунниковим здійснили робочий візит до приміщення молодіжної ради міста.
12:41
📌У Південному обговорили концепцію оновлення меморіального комплексу
18:05
🤝 Дякуємо за плідну співпрацю та підтримку нашої Южненської територіальної громади!
21:19
Чи потрібна Молодіжній раді своя громадська організація?
21:05
У спортивно-оздоровчому комплексі “Олімп” відбувся урочистий захід з нагоди підведення спортивних підсумків грепплінгу та панкратіону 2024 року.
19:16
У Південному розпочали роботи з оновлення вʼїзного знаку відповідно до нової назви міста
15:58
В Южном сегодня убрали старое название города на въезде
17:06
Знайомство з роботою міської ради: члени Молодіжної ради провели день у стінах міськвиконкому
13:13
Поліцейські повідомили двом жителям міста Південне про підозру в незаконних оборудках з психотропними речовинами та наркотичними засобами
10:50
Співпраця служби зайнятості з ТЦК і СП
12:25
У рамках робочого виїзду міський голова Володимир Новацький проінспектував стан кладовищ на території громади
14:56
🎄✨ 21-22 грудня у Палаці культури «Дружба» відбулися святкові ранки «Новорічна головоломка» для всіх бажаючих дітей нашої громади (запрошення можна було взяти на вахті МПК)
Больше новостей

Як це було: на ОПЗ пригадують важливі сторінки історії підприємства (фото)

Фото / Новости Южного
385
0

Пресслужба Одеського припортового заводу продовжує цикл матеріалів, в яких розповідає про знакові події в історії підприємства. Цього разу читачів знайомлять з тим, коли і як була створена газорятувальна служба ОПЗ.

Відповідно до наказу директора ОПЗ № 90 від 9 вересня 1977 року, з метою своєчасної підготовки до проведення газорятувальних робіт у цехах заводу, було прийнято рішення про створення газорятувальної служби Одеського припортового заводу. Після проведення організаційно-штатних заходів, оснащення технічним та спеціальним обладнанням, з січня 1978-го співробітники газорятувальної служби приступили до практичного виконання завдань за призначенням. Підбір кадрів та комплектування загону розпочав перший командир – Віктор Васильович Лавров.

Вже на момент пуску цеху перевантаження аміаку це був боєздатний підрозділ, укомплектований газозахисною апаратурою, спеціальним оснащенням та транспортним засобом. З часом було збудовано і службово-технічну будівлю, в якій загін розташовується і сьогодні. Значну роль у становленні підрозділу відіграв Андрій Михайлович Ларьков, який з 1982 по 1996 роки очолював загін.

У лютому 1996 року в газо-рятувальну службу прибув Сергій Анатолійович Плесовських, якого з травня було призначено командиром. Серед ветеранів загону з повагою згадуються В.М. Горенко, В.І. Ткаченко, О. В. Поліщук, М.Є. Ніколаєв, О.М. Сівелькін, Н.М. Гасанов, Н.П. Бичкова, П.В. Шевчук, М.В.Телесненко.

На газорятувальний загін покладались складні завдання: здійснення екстрених та невідкладних заходів щодо порятунку людей, участь у локалізації аварійних ситуацій та аварій, а також ліквідації їх наслідків та, звичайно ж, проведення профілактичної роботи щодо попередження аварій, нещасних випадків на виробництві. Крім виконання завдань безпосередньо на заводі, загін став залучатися для ліквідації аварій і за його межами, оскільки такого підрозділу в Одеської області більше не було. Так, наприкінці серпня 1979 року на станції Кошково сталася аварія – з рейок зійшли 12 вагонів. Їх зірвало з візків і викинуло під схил залізниці. Серед багатьох вагонів були цистерни з аміаком і розчином каустика, з яких зірвалися запобіжні клапани. Створилася вкрай критична ситуація, на усунення якої пішло десять днів посиленої цілодобової роботи двох відділень газорятувального підрозділу.

У березні 1988 року на станції Роздільна ліквідували наслідки пошкодження залізничної цистерни із суперфосфорною кислотою.  У вересні 1995 року неподалік селища Шевченко запобігли впливу надзвичайних наслідків для населення, коли перекинувся автомобіль, який перевозив у бочках токсичну речовину. У липні 1996 року в Вознесенську Миколаївської області зійшли з рейок дев’ять залізничних цистерн з аміаком, три з яких розгерметизувалися. Газорятівники заводу самовіддано і успішно працювали на ліквідації аварії три доби. Це лише деякі моменти із життя бійців підрозділу.

З 2001 року загін залучається до ліквідації наслідків ДТП. За цей період газорятівниками врятовано життя багатьох людей. Протягом 45 років кожен день, кожну годину та хвилину бійці загону, перебуваючи у постійній готовності, мужньо стоять на охороні безпеки та спокою працівників рідного підприємства.

«Сьогодні ВГРЗ під керівництвом Едуарда Горіна – сучасний, мобільний, боєздатний підрозділ, який має в своєму арсеналі необхідні для виконання бойових завдань спорядження і техніку. Загін має багатий міжнародний досвід діяльності за призначенням, здобутий при виконанні певних заходів в Румунії, Вірменії, Молдові та інших країнах. У колективі закладені і підтримуються кращі традиції професійної досконалості, товариства та взаємовиручки», – зазначили в пресслужбі ОПЗ.

З початку військової агресії РФ проти України представники ВГРЗ: заступник командира загону Руслан Пташенко, боєць 1 класу Станіслав Чернега, бійці 2 класу Дмитро Аркадьєв та Олег Махновський – поповнили лави Збройних Сил України, захищаючи нашу країну зі зброєю в руках.

За історію свого існування особовий склад воєнізованого газорятувального загону АТ «ОПЗ» неодноразово був нагороджений відзнаками керівництва підприємства, очільниками державних установ, органів місцевого самоврядування, міжнародними організаціями, тощо. Не винятком виявився і складний воєнний 2022 рік. За високі особисті та колективні досягнення в праці та суспільній діяльності під час роботи на заводі, згідно з Положенням «Про заводську премію «Чайка», колектив воєнізованого газорятувального загону став лауреатом вищої заводської премії.

Джерело: пресслужба ОПЗ (публікація підготовлена за інформаційної підтримки музею заводу).

0 комментариев

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.