Будівельні роботи з облаштування укриття в Ліцеї №1 на фінальній стадії. 31 травня Южненський міський голова разом зі своїми заступниками Дмитром Любівим та Оленою Баранецькою, начальником управління капітального будівництва Геннадієм Мартиновим, директоркою школи Ольгою Книшук та очільником підрядної організації Михайлом Куриком оглянули об’єкт.
Як повідомив в інтерв’ю Yuzhny.info начальник управління капітального будівництва Геннадій Мартинов, більша частина робіт закінчена, в червні очікується отримати вентиляційне обладнання, яке доставлятимуть з Харкова. За його словами, отримати його планувалось в середині цього місяця, проте через нестабільну ситуацію в Харкові, виникла затримка. Він зазначив, що на будівництво шкільного сховища з місцевого бюджету передбачено виділити близько 12 млн гривень.
«На сьогоднішній день ми витратили 6 млн гривень, це не остаточна сума, тому що багато ще робіт виконано наперед, але ми за них не розрахувались. Очікуємо також отримати обладнання, яке також ще не профінансували. Загальна сума коштів на будівництво укриття становитиме близько 12 млн гривень. Будівництво тут почали проводити з 10 січня цього року, до цього підрядник проводив підготовчі роботи. Тут взагалі нічого не було, біля 700 кубів ґрунту було винесено вручну звідси, потім ми зробили фундаменти під стінами, тому що провели поглиблювання більш як на метр, по периметру ми зробили бетонну стіну. Також тут здійснили перенесення інженерних мереж, бо всі вони були на стінах, заважали, їх треба було змістити, щоб в укритті був вільний простір. Переробили систему опалення, водопостачання, каналізації. Остаточно завершити роботи плануємо найближчим часом, в нас через погодні умови була затримка на декілька днів, також запізнюється доставка вентиляційного обладнання, через те, що постачальник знаходиться в Харкові, а там через обстріли ситуація нестабільна. Постачальник запевнив, що обладнання відправить, але пізніше, очікуємо, що з 10 червня, хоча планувалось з 15 травня», – розповів Геннадій Мартинов.
Укриття, яке зараз реконструюють, розраховане приблизно на 600 осіб, в школі навчається близько 1070 дітей. Южненський міський голова зазначив, що навчальний процес в цьому Ліцеї буде проходити в дві зміни. Він також розповів, що в першій школі є ще одне сховище, яке потребує ремонту, але його планують відремонтувати для потреб учнів вже іншої школи – четвертої, в будівлі якої взагалі немає жодного укриття. Учні цієї школи були вимушені під час повітряної тривоги йти в найближчі сховища в сусідніх будинках.
«Коли виникла ідея збудувати тут укриття, тоді було важко уявити, що з цього щось можна буде зробити. Ви самі бачили, з чого тут все починалось. Вже всі будівельні роботи практично завершені, зараз відбуваються більш технічні. Планується замовити нові меблі, аби з 1 вересня діти мали змогу прийти в це укриття, якщо в цьому буде необхідність. Перша школа вже зможе працювати повноцінно, бо її учні цей навчальний рік провели в стінах другої і третьої шкіл. Я впевнений, що до 1 вересня все буде стовідсотково відпрацьовано і проблем не виникне. В нас ще є проблема в четвертій школі, там немає сховища, тому будемо розглядати можливість в Ліцеї №1 знову починати ремонтні роботи з нуля, але вже в іншому підвальному приміщенні. Є можливість збудувати ще одне таке сховище, але там роботи також дуже багато, там все засипано землею. Якщо ми вирішимо розпочинати ці роботи, то укриття вже буде розраховане для учнів Ліцею №4, школи розташовані поряд і дітям буде зручніше йти сюди. Але цей варіант на стадії обговорення», – повідомив Володимир Новацький.
Під час інспектування об’єкту заступниця міського голови-начальниця управління освіти Олена Баранецька озвучила міському голові, що розглядається можливість змінити профіль першої школи з ліцею на гімназію, тобто в школі будуть тільки 1-9 класи, далі учні, які вирішать продовжити навчання в старших класах, обиратимуть між іншими школами міста. Поки що цей варіант тільки на стадії обговорювання, але директорка Ліцею №1 Ольга Книшук підтвердила, що таке перепрофілювання вважає доцільним і цілком можливим.