В міськраді 2 серпня відбулось засідання комісії з питань з перейменування об’єктів Южненської ОТГ, назви яких містять символіку комуністичного тоталітарного режиму. На порядок денний було винесено два питання. Члени комісії розглянули лист старости Новобілярського округу Ірини Молотай щодо перейменування двох вулиць (Жовтневої і Першотравневої) та лист від старости Сичавського округу Валентини Попоніної стосовно демонтажу п’ятикутної зірки на верхівці обеліску загиблим воїнам-односельчанам у Другій світовій війні, який встановлений у селі. Як повідомив Yuzhny.info начальник управління архітектури та містобудування Южненської міськради Сергій Оришака, комісія погодила розпочати відповідну процедуру щодо перейменування вулиці в Нових Білярах, проте тільки однієї – Жовтневої. Він пояснив, що назва іншої вулиці, Першотравневої, під декомунізацію не підпадає.
«Буде розпочата необхідна процедура, аби у жителів Новобілярського округу була можливість висловити свої пропозиції з цього питання, після чого буде складений відповідний протокол. Стосовно Сичавки, ми звернулись до управління культурної спадщини, аби нам надали роз’яснення, чи точно підпадає п’ятикутна зірка під декомунізацію», – розповів Сергій Оришака.
Згідно Статті 1 Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки“, символіка комуністичного тоталітарного режиму – це символіка, яка включає:
в) прапори, символи, зображення або іншу атрибутику, в яких відтворюється поєднання:
серпа та молота,
серпа, молота та п’ятикутної зірки,
плуга (рала), молота та п’ятикутної зірки;
Тобто поєднання є забороненими, а сама зірка, окремо від символів (серп, молот, плуг) може не підпадати під дію закону, тому з цього питання необхідне додаткове роз’яснення.
Зазначимо, що в своєму листі староста Сичавського округу Валентина Попоніна зазначила, що назви вулиць та провулків у населених пунктах округу приведені до чинного законодавства і пояснила, що вулиці Цвєтаєва, Генерала Галая та Якова Пишного не підпадають під Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні та заборону їхньої символіки», пояснивши, що Цвєтаєв був командуючим 5-ї ударної армії на третьому та четвертому Південному напрямку українського фронту та визволяв наш край від загарбників. Генерал Галай – командир 248-ї стрілецької дивізії, який визволяв Одесу від німецько-румунських загарбників, після війни проживав та помер в Одесі. Яків Пишний – почесний житель села Сичавка.
До складу комісії з питань з перейменування об’єктів Южненської ОТГ входять:
Леонід Нейков (голова комісії, заступник міського голови-начальник управління правового забезпечення та взаємодії з державними органами);
Оксана Воротнікова (заступник голови комісії, секретар Южненської міськради);
Тетяна Середа (секретар комісії, спеціаліст відділу ІТ і оперативного реагування );
Дмитро Любівий (заступник міського голови-начальник управління ЖКГ);
Олена Баранецька (заступник міського голови-начальник управління освіти);
Валентина Попоніна (староста Сичавського старостинського округу);
Ірина Молотай (староста Новобілярського старостинського округу);
Сергій Назаренко (депутат Южненської міськради);
Олександр Ануфрієв (депутат Южненської міськради);
Андрій Горівенко (депутат Южненської міськради);
Ігор Чугунников (депутат Южненської міськради)
Сергій Оришака (начальник управління архітектури та містобудування);
Григорій Денов (начальник юридичного відділу);
Сергій Маслов (голова профспілкового комітету ДП «МТП «Южний»);
Володимир Дрібноход (голова профспілкового комітету АТ «ОПЗ»);
Ольга Годовенко (директор КП «Южненська міська студія телебачення «МИГ»);
Тетяна Єрошенко (директор КЗ «Музей міста Южного»).