Одним з основних питань порядку денного на засіданні сесії Южненської міськради 11 серпня була передача майна ФСК «Олімп» до комунальної власності громади, а саме: закріплення його на праві господарського відання за южненським комунальним підприємством «Олімп». Проте не всі депутати погоджувались з тим, аби в проекті рішення вказувати за яким саме підприємством закріплювати це майно. Так, Віталій Розмеріца (партія «Батьківщина») запропонував не вказувати в проекті рішення конкретну назву підприємства, якому буде передане майно, в даному випадку КП «Олімп», а написати: «Оприбуткувати основні засоби та інші необоротні матеріальні активи відповідно до норм бухгалтерського обліку та забезпечити їх подальшу передачу до комунального підприємства, яке створюється на базі ФСК «Олімп» АТ «ОПЗ». Тобто закріпити майно не за КП «Олімп», а за відповідним комунальним підприємством без уточнення його назви. Його підтримали й деякі інші депутати.
«На нашій профільній комісії питання стосовно «Олімпу» дуже бурхливо розглядалися. Я вважаю, що всі питання, які стосуються передачі даного об’єкту, обладнання, будівель, статуту нового КП, трудового колективу повинні голосуватися разом підряд впродовж однієї сесії, тобто одним пакетом всі ці питання. Але моя пропозиція не набрала необхідну кількість голосів на комісії. Фонд комунального майна міськради наголошує на тому, що для подальшої його роботи треба все ж таки, щоб був той проект рішення, в якому вигляді їх спеціалісти його подали, тому я пропоную таку правку: «Оприбуткувати основні засоби та інші необоротні матеріальні активи відповідно до норм бухгалтерського обліку та забезпечити їх подальшу передачу до комунального підприємства, яке створюється на базі ФСК «Олімп» АТ «ОПЗ». Знаю, що зараз обговорюється питання, що це може бути некомерційне підприємство, може бути зміна назви в перспективі і в такому випадку ми повинні будемо знову повертатися до розгляду цього питання», – Віталій Розмеріца.
Заступниця міського голови-начальниця фінансового управління Людмила Паскаль пояснила, що вказування назви конкретного підприємства – принципово важливо. За її словами, для того, аби в міськраді могли підготувати на наступну сесію рішення про внесення змін до статуту, треба розуміти, який буде статутний капітал цього нового підприємства, а для цього як раз і потрібне формулювання: «з подальшою передачею на КП «Олімп»», яке створене рішенням сесії. Це дасть можливість зареєструвати нове підприємство і займатися подальшими питаннями щодо господарської діяльності нового КП, в тому числі, для затвердження штатного розпису.
«Я вважаю, що треба рухатись крок за кроком. Створення комунального підприємства «Олімп» в нас вже затверджено рішенням сесії. Наступне питання, яке ми маємо розглянути в перспективі – це внесення змін до статуту. Ми свідомо не встановили статутний капітал, оскільки не було ще прийняте рішення про передачу майна. Якщо подальша передача буде невідомо кому (без зазначення назви підприємства) – то це невідомо кому, а якщо буде чітко визначено кому (тобто КП «Олімп»), то це дозволяє рухатись далі і зареєструвати це підприємство», – пояснила Людмила Паскаль.
Міський голова Володимир Новацький обурився тим, що, вийшовши на фінальну пряму в питанні передачі майна ФСК «Олімп» в комунальну власність – деякі депутати, за його словами, вирішили затягувати процес ще на невідомий термін. Він закликав не робити цього, а підтримати поданий проект рішення.
«Скільки часу ми вже цим питанням займаємось, скільки вже нарад було проведено і в Кабміні, і в Фонді держмайна, і в Наглядовій раді, і в Правлінні ОПЗ. І ось ми нарешті вийшли на фінішну пряму, але ж, шановні депутати, треба допомагати в цьому процесі. Без допомоги депутатів ми всі ці питання проходили в різних кабінетах, а коли вийшли на кінцевий результат – починається вже «то не так, це не так». Ми зараз маємо затвердити документи, які необхідні для передачі майна, коли прийдемо до розгляду штатного розпису, і от тоді вже обговоримо все детально на депутатських комісіях, бо я знаю, що це основне питання, яке всіх турбує, але коли вирішується технічне питання передачі майна – ну що тут обговорювати? Давайте вже передавати, створювати підприємство. А у нас виходить, що вже вносять якісь корегування, хоча нічого ще не зроблено! Ми знову відкладемо питання? Хто знає, коли буде наступна сесія? Це зараз нікому невідомо, треба прискорити цей процес, адже люди чекають цього», – озвучив Володимир Новацький.
Депутат Сергій Назаренко (партія «Довіряй ділам») нагадав, як проходив такий же процес, коли місто приймало на баланс ПК «Дружба».
«Сьогодні для того, аби стартувати, треба прийняти Фонду відповідне майно, також було і з Палацом культури. Спочатку було прийняття будівлі, потім майна, яке було на балансі ОПЗ, а вже потім формувався штатний розпис, коли був призначений директор. Наразі, в ситуації з ФСК «Олімп», крок дуже простий: затвердити акти передачі, потім вже зареєструвати нове підприємство, призначити керівника цього КП і затвердити штатний розпис, аби підприємство могло працювати. Тоді ми вже будемо кудись рухатись, тому що ця пропозиція (ред. – яку вніс Віталій Розмеріца) – ще на два-три тижні відтермінує вирішення цього питання», – вважає Сергій Назаренко.
Обговорення даного питання тривало близько півгодини. В результаті більшість депутатів все ж таки підтримала винесений міськрадою проект рішення, де вказується назва конкретного підприємства (КП «Олімп»), за яким буде закріплено майно ФСК. «За» проголосувало 18 депутатів.