29 вересня відбулось друге пленарне засідання 26-ї сесії Южненської міськради. Депутати погодили створення комунального некомерційного підприємства «Спортивно-оздоровчий комплекс «Олімп», а також затвердили його статут та штатний розпис. Директору нового підприємства Володимиру Татарову доручили зареєструвати його, відповідно до чинного законодавства. На засіданні депутат групи «За мир і незалежність» (в минулому представник партії «ОПЗЖ») Сергій Козак озвучив, що першочергово при працевлаштуванні мають бути розглянуті заяви тих людей, які там працювали раніше, відповідальність за це має бути покладена на директора нового підприємства. В інтерв’ю Yuzhny.info він зазначив, що наполягав на тому, що було б правильніше в умовах воєнного стану створити комунальну установу, а не комунальне підприємство.
«Я акцентував увагу на тому, аби створювати установу, бо це давало б змогу гарантованого фінансування зарплат (для всього персоналу) і утримання цього комплексу з місцевого бюджету. Зрозуміло, що зарплати були б менші, проте було б більше людей працевлаштовано, але, на жаль, мою пропозицію не підтримали. Згідно з прийнятим сьогодні рішенням, першочергово тепер необхідно якнайшвидше зареєструвати це підприємство, після цього треба надати фінансовий план (до кінця цього року), на основі якого буде створена міська програма підтримки нового КП. Також мають бути надані бюджетні запити щодо проведення тих робіт, які треба виконати в цьому комплексі до початку опалювального сезону. Подальша доля «Олімпу» вже буде більш-менш зрозуміла на початку наступного року, можливо, зможемо додати в штатний розпис ще працівників, але поки важко прогнозувати», – розповів Сергій Козак.
Депутат Віталій Розмеріца (партія «Батьківщина») в інтерв’ю Yuzhny.info пояснив, що зарплату з бюджету громади буде отримувати лише та частина персоналу, яка задіяна в утриманні цього комплексу, тобто – технічні працівники. Інші спеціалісти, які безпосередньо надають послуги відвідувачам (наприклад фітнес-тренери), отримуватимуть зарплату з коштів, які зароблятиме підприємство самостійно. В цьому і полягає різниця між комунальною установою та комунальним некомерційним підприємством.
«Сьогоднішнє рішення складно далося всім нам, були довгі дебати на комісіях перед сесією. Розглядались різні варіанти роботи цього підприємства. В результаті прийшли до того, аби створити комунальне некомерційне підприємство. Що це означає? Це дасть змогу місцевому бюджету оплачувати частину зарплат тим працівникам, які задіяні в його утриманні (в основному мова йде про технічний персонал). Проте є мінуси, інша частина працівників (наприклад, ті, що працюють в спортзалах і надають послуги відвідувачам), повинна отримувати зарплату з тих коштів, які буде заробляти підприємство самостійно. Для того, щоб воно запустилося з нуля, треба провести низку процедур, зокрема, підписати договори з постачальниками електроенергії, газу і т.д. На це знадобиться орієнтовно два місяці, лише потім (приблизно в кінці цього року) це підприємство вже зможе надавати послуги южненцям. Весь цей період, поки будуть тривати організаційні процеси, частина персоналу не буде працевлаштована, тому що «Олімпу» не буде за який кошт виплачувати їй зарплату», – пояснив Віталій Розмеріца.
Зараз для утримання нового підприємства передбачено 55,5 штатних одиниць (ті, що будуть фінансуватись з місцевого бюджету), а всього – 105,5 (разом з тими, хто буде фінансуватись за кошти, зароблені цим підприємством).
Зазначимо, що Южненський міський голова озвучив, що готель «Елада» планується надати в оренду і доручив Фонду комунального майна також передбачити в договорі з орендарем умову про першочергове працевлаштування колишніх працівників.