Последние новости

16:00
ЗАЯВА про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проекту документа державного планування «Комплексний план просторового розвитку території Южненської міської територіальної громади»
13:00
ПОВІДОМЛЕННЯ про оприлюднення заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проекту документа державного планування «Комплексний план просторового розвитку території Южненської міської територіальної громади»
13:00
В Україні розпочалась реалізація чергового раунду Мультиіндикаторного кластерного обстеження домогосподарств
10:00
На території Одеської області діє наказ начальника Одеської ОВА та командира ОТУ «Одеса» від 27 травня 2025 року №21/8 "Про встановлення особливого режиму в'їзду і виїзду, обмеження свободи пересування громадян, іноземців та осіб без громадянства, а так
17:00
У Сичавці з’явилося вуличне освітлення на вулиці Сергія Сузанського
21:00
Відбувся шаховий турнір пам’яті загиблого захисника України Сергія Мазурова
18:00
Представники Південнівської міської ради взяли у масштабному партнерському форумі “Відкрита громада - відкритий світ”
16:00
Шановні ветерани та ветеранки!
15:00
Ветерани російсько-української війни, члени їх сімей, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів, родини військовослужбовців, які зникли безвісти за особливих обставин!
10:00
Топ-5 порад, як вижити і вціліти під час обстрілів
13:00
До Південнівської міської ради з черговим запитом звернулися представники Збройних сил України.
00:00
Долучайся до Національного проєкту з медіаграмотності «Фільтр»
20:00
ОНОВЛЕНИЙ КУРС З МЕДІАГРАМОТНОСТІ: VERY VERIFIED 2.0 ВЖЕ ДОСТУПНИЙ ДЛЯ УКРАЇНЦІВ
14:31
День працівників морського та річкового флоту
12:00
Про організацію особистого прийому громадян в Одеській районній державній (військовій) адміністрації Одеської області
10:00
КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО ТЕПЛОВИХ МЕРЕЖ «ЮЖТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО» інформує щодо наміру зміни тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання та встановлення тарифів на комунальні послуги з постачання теплової енергії
15:00
Вірш дівчинки з Південного увійшов у збірку «Поезія заради миру» від ЮНІСЕФ
14:00
Кібербезпека: Захист та безпека в цифровому світі
10:00
Відключення електроенергії на 03.07.2025
09:00
Відключення електроенергії на 02.07.2025
16:00
Відключення електроенергії на 01.07.2025
13:00
Амброзія полинолиста (Ambrosia artemisiifolia L.) – це один з найнебезпечніших карантинних бур’янів
11:00
Напередодні державного свята - Дня Конституції України - у Південному відбулися урочисті заходи
13:00
Сьогодні, 26 червня, відбулося засідання виконавчого комітету Південнівської міської ради.
16:00
Відключення електроенергії на 30.06.2025
10:00
ПОВІДОМЛЕННЯ
21:00
В Одеській області реалізується Програма розвитку конкурентоспроможності малого та середнього підприємництва на 2021–2025 роки
16:00
До уваги суб’єктів господарювання!!!!
10:00
е-Посвідчення ветерана, пенсійне посвідчення, студентський/учнівський квиток у Дії
11:00
Семінар на тему: «ПЕНСІЇ ДЛЯ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ: УМОВИ ПРИЗНАЧЕННЯ, ОБЧИСЛЕННЯ РОЗМІРІВ ТА ДОДАТКОВІ ГАРАНТІЇ»
Больше новостей

“В Южненській ОТГ готуються до опалювального сезону в умовах війни”, – Дмитро Любівий

Новости Южного
298
0

За прогнозами фахівців, зважаючи на збройну агресію сусідньої держави і варварське знищення окупантами об’єктів цивільної критично важливої інфраструктури, опалювальний сезон 2022/2023 буде найскладнішим за останні  тридцять років. Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради – начальник управління ЖКГ Южненської міськради Дмитро Любівий в інтерв’ю друкованому щотижневику «Новини Южного» 27 вересня детально розповів про функціонування профільних підприємств житлово-комунальної сфери, підготовку до опалювального періоду, заборгованість населення за “комуналку” тощо.

Як відомо, опалювальний сезон розпочинається в Україні тоді, коли середньодобова температура зовнішнього повітря три дні поспіль не перевищує «плюс» вісім градусів. За прогнозами синоптиків, очікуються це в першій декаді останнього осіннього місяця – 6-8 листопада. У квартирах мешканців буде холодніше, ніж попереднього року. На щастя, в Южненській громаді (на відміну від сусіднього прифронтового Миколаєва), інфраструктура не постраждала від обстрілів. Вугілля, природного газу для опалення будівель вистачає. Як альтернативу, в деяких громадах заготовляють деревину, а для захисту електростанцій купують додаткові генератори. Втішно, що тарифи на теплову енергію до весни наступного року підвищувати не планують. Навіть отримувачі субсидій на опалення одержать їх і нинішнього сезону. Тож перше питання, адресоване начальнику УЖКГ Дмитру Любівому, стосувалося заборгованості населення перед комунальними підприємствами міста за водопостачання та опалення.

«Ми всі є споживачами житлово-комунальних послуг, які повинні надаватися у визначені терміни та якісно, – уточнює Дмитро Валерійович. – У свою чергу, мешканці, організації, юридичні особи мають сплачувати за них своєчасно, у повній мірі, щоб існуючі комунальні підприємства могли нормально функціонувати. На жаль, через низку серйозних причин, скорочення стабільного джерела доходу населення, споживачі накопичили великі борги. За постачання води – 5 мільйонів гривен, опалення – 22 мільйони гривень, вивезення сміття – 1 мільйон. Таким чином, комунальні підприємства вимушені функціонувати з дефіцитом платежів, суми боргів значні. Утім, найважливіше – підготовка міста до «воєнного» опалювального сезону 2022-2023 року. За словами посадовців Міністерства розвитку громад та територій, він розпочнеться 15 жовтня з урахуванням погодних умов. Опалення включать, коли протягом трьох днів середньодобова температура повітря становитиме «плюс» вісім градусів. Закінчиться опалювальний сезон, коли температура протягом трьох днів перевищуватиме цей показник.

За прогнозами Міністерства енергетики України, споживання газу в осінньо-зимовий період становитиме близько 11,7 мільярда кубометрів. При цьому за дорученням Кабміну у червні поточного року планувалося накопичити у сховищах 19 мільярдів кубів блакитного палива. У разі невиконання плану (з урахуванням нинішніх цін) у крайньому випадку газ можна буде імпортувати взимку. Крім того, в країні накопичено близько 2 мільйонів тонн вугілля, що дає поміркований оптимізм щодо складного, але стабільного ходу опалювального сезону. Головне – уникнути підступних атак ворога на об’єкти критичної інфраструктури, а також забезпечити усім необхідним підприємства житлово-комунального господарства. Маємо надію, що вчасно відбудеться закупівля посипального матеріалу для тротуарів і доріг, тобто технічної солі та піску. Адже оплата здійснюватиметься через Державну казначейську службу, для якої Кабмін визначив почерговість здійснення розрахунків в особливому режимі в умовах воєнного стану. Тож не завжди маємо можливість придбати необхідне.

Водночас надважливо забезпечити безперебійну роботу підприємств житлово-комунальної сфери. Мова йде про нагальні потреби водозабезпечення, опалення помешкань, своєчасний вивіз сміття. Так, на КП «Южтеплокомуненерго» всі заплановані технічні роботи виконані, укладено договори на постачання природного газу, готовність до роботи в осінньо-зимовий період становить практично сто відсотків. Придбано дизель-генератор для забезпечення безперебійної подачі електроенергії на котельню. Тільки у серпні поточного року з’явилася можливість оплатити ремонт сіткової живильної помпи, призначеної для подачі очищеної води до котла або промислових парових генераторів. Потребує ремонту друга одиниця аналогічного обладнання котельні. На це рішенням попередньої сесії Южненської міської ради виділено необхідні кошти. Також широкий фронт робіт здійснюється щодо забезпечення належного функціонування водогосподарства міста. Там необхідно здійснити  профілактичні, поточні ремонти, замінити зношені агрегати, запірну арматуру (пристрої для перекривання потоку робочого середовища в трубопроводах та інших технічних апаратах), щоб на випадок позаштатної ситуації максимально оперативно локалізувати несправність.

Крім того, закуплено та встановлено два дизель-генератори для роботи на каналізаційній насосній станції. Це важливо, адже в разі знеструмлення об’єкта доведеться відключати водопостачання. Додатково заплановано закупити ще три дизель-генератори для безперебійної експлуатації артезіанських свердловин, а також придбати обладнання для центральної водонасосної станції», – розповів Дмитро Любівий.

Щодо житлового фонду міста, то вже завершено ревізію та промивання системи опалення приміщень, перевірено перекрив на арматуру, лічильники тепла. На южненському міському підприємстві «Южтранс» підготовлено шість одиниць автотракторної техніки для роботи в зимовий період. Закуповується необхідний посипальний матеріал – зазначили в управлінні ЖКГ.

– Через активні бойові дії на території, де розташоване найбільше підприємство «Артемсіль», чи не виникне дефіциту технічної солі?

«Справді, з початком повномасштабної війни найбільша спеціалізована державна корпорація опинилася на лінії фронту, призупинила роботу і не може постачати продукцію власного виробництва. На ринку з’явилися пропозиції від інших постачальників технічної солі, зокрема, із сусідніх європейських країн. Однак вартість цього реагента у п’ять – шість разів вища, ніж у вітчизняного виробника. Відповідно це ляже фінансовим тягарем на міський бюджет. Тож доводиться виділяти більше коштів, адже мова йде про безпеку пішоходів, безаварійний рух транспорту автошляхами.

Комунальні підприємства «Екосервіс», «Южненське узбережжя» підготували тракторну техніку для прибирання снігу та тротуарів у важкодоступних місцях, для розчищання доріг, – продовжує Дмитро Валерійович. – Придбано лопати, інший необхідний інвентар. На жаль, через обмежені закупівлі поки не придбали спецодяг для працівників. Триває насичена підготовка до настання холодів соціальної сфери. Школи, дитячі садки, лікарня, поліклінічне відділення, що розташовані на території міста, до нового опалювального сезону готові, адже підключені до центрального тепло- та водопостачання. Ретельно перевірено пристрої елеваторних вузлів системи опалення – обладнання, що здійснює ключову функцію у процесі нагрівання теплоносія і рівномірного розподілу по всьому приміщенню.

У будівлі Новобілярської гімназії та закладі дошкільної освіти змонтовано твердопаливні котли. На закупівлю вугілля для їх запуску та експлуатації зараз проводиться тендер. Сичавський комунальний заклад загальної середньої освіти та ясла-садок «Барвінок» облаштовані газовими котлами для обігріву приміщення. Їх стан, як і димоходів, перевірено. Укладено відповідні договори на постачання і розподіл природного газу. Аналогічна ситуація і з закладами культури у названих населених пунктах Южненської ОТГ. Удосконалюються організаційні моменти у роботі фахівців комунальних підприємств, які їх обслуговують. Моделюємо можливі позаштатні ситуації на випадок знеструмлення, перебоїв з подачею природного газу до міської котельні, щоб діяти системно, злагоджено, компетентно.

Крім установки генераторів, відпрацьовуємо організацію і дії аварійних ремонтних груп, перевіряємо наявність технічних засобів, витратних матеріалів, запчастин. У першу чергу – центральної міської водонасосної станції. Пам’ятаючи прикрий випадок дев’ятирічної давнини, коли через природну стихію на кілька діб місто було знеструмлене і припинилося опалення будинків, робимо все можливе в теперішніх непростих умовах, щоб подібне не повторилося. Тоді за рахунок газових побутових плит люди могли хоч якось підтримувати тепло в оселях, чого не скажеш про жителів шістнадцятиповерхівок та мешканців другого мікрорайону, де встановлено індивідуальне електричне опалення квартир. Розглядаємо всі варіанти, включаючи розгортання додаткових пунктів обігріву (крім існуючих стаціонарних у підвалах житлових будинків), а також евакуацію вразливих верств населення. Рекомендуємо як альтернативу підготувати для перебування заміські будинки, дачі, утеплити приміщення, запастися дровами, паливом, необхідною кількістю продуктів харчування, води. Взаємодіємо з районною і обласною військовою адміністраціями», – розповів Дмитро Любівий.

– Чи буде в квартирах холодніше, ніж у попередні сезони?

«У Департаменті комунальних послуг при Мінрегіоні наголошували: цього опалювального сезону, попри труднощі, допустиму температуру в домівках із централізованим опаленням не знижуватимуть. Діючими стандартами визначено, що температура повітря в житлових приміщеннях повинна бути не нижчою «плюс» вісімнадцяти градусів за Цельсієм, а в наріжних кімнатах – «плюс» 20 градусів. Мінімальна допустима температура – «плюс» 16. Такі рекомендації дає і Кабінет Міністрів України. Однак усі багатоквартирні будинки в Южному обладнані індивідуальними теплопунктами. Тож прийнятний режим опалення визначатимуть голови ОСББ за погодженням із мешканцями. Звичайно, не зайвим буде підготувати теплі речі, одяг, ковдри. Нагадуємо населенню, що можна максимально здійснити теплоізоляцію власних квартир і приміщень. Наприклад, додатково захистити від втрат тепла площину за радіаторною батареєю, встановити якісні вікна, двері.

Керівництво та члени ОСББ можуть завчасно перевірити, щоб не було щілин у дверях теплових пунктів, горищ, технічних приміщень, на вході до під’їзду. Офіційно державна політика націлена на сувору економію і скорочення споживання тепла на 10 відсотків. Відповідні ліміти на використання природного газу встановлено й для котелень – на 10 відсотків менше порівняно з минулим роком. Швидше за все, опалювальний сезон розпочнеться дещо пізніше і, можливо, раніше завершиться.  З настанням холодів можна використовувати кондиціонери, адже тариф на електроенергію , як і на опалення, залишився незмінним.

Зараз усі служби та підприємства житлово-комунального господарства міста й громади сумлінно працюють, регулярно вивозиться сміття, прибирається територія, подається вода й електрострум. Заощаджувати й раціонально використовувати ресурси українці також навчилися. Головне – стабільність і скоріша перемога нашої України», – підсумував Дмитро Любівий.

0 комментариев

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.