В управлінні житлового-комунального господарства Южненської міськради вкотре звернулись до жителів громади з порадою провести побутову термомодернізацію своїх домівок. Як вже не раз зазначалось, цей опалювальний сезон стане найскладнішим в історії незалежної України. Премʼєр-міністр Денис Шмигаль прогнозує складне, але стабільне проходження цього опалювального сезону. Необхідні запаси енергоносіїв є, водночас існує реальна загроза атак ворога по критичній інфраструктурі.
Міська влада Южного спільно з усіма компетентними службами також розробляє сценарії роботи за умови пошкодження або руйнування об’єктів критичної інфраструктури. В УЖКГ наголошують, що кожен южненець має теж підготувати свою домівку як до зими, так і надзвичайних ситуацій. Підготовлені мають бути всі, на всіх рівнях: від міністрів, міських голів та керівників підприємств — до особисто кожного громадянина. Заступник міського голови-начальник управління ЖКГ Дмитро Любівий зазначив, що в Департаменті комунальних послуг при Мінрегіоні наголошують: цього опалювального сезону, попри труднощі, допустиму температуру в домівках із централізованим опаленням не знижуватимуть. Діючими стандартами визначено, що температура повітря в житлових приміщеннях повинна бути не нижчою «плюс» 18 градусів за Цельсієм. Мінімальна допустима температура – «плюс» 16. Такі рекомендації дає і Кабінет Міністрів України. Однак усі багатоквартирні будинки в Южному обладнані індивідуальними теплопунктами. Тож прийнятний режим опалення визначатимуть голови ОСББ за погодженням із мешканцями. Звичайно, не зайвим буде підготувати теплі речі, одяг, ковдри. В УЖКГ нагадали населенню, що необхідно максимально здійснити теплоізоляцію власних квартир і приміщень. Наприклад, додатково захистити від втрат тепла площину за радіаторною батареєю, встановити якісні вікна, двері.
«Головне – уникнути підступних атак ворога на об’єкти критичної інфраструктури, а також забезпечити усім необхідним підприємства житлово-комунального господарства. Керівництво та члени ОСББ можуть завчасно перевірити, щоб не було щілин у дверях теплових пунктів, горищ, технічних приміщень, на вході до під’їзду. Офіційно державна політика націлена на сувору економію і скорочення споживання тепла на 10 відсотків. Відповідні ліміти на використання природного газу встановлено й для котелень – на 10 відсотків менше порівняно з минулим роком. Швидше за все, опалювальний сезон розпочнеться дещо пізніше і, можливо, раніше завершиться», – зазначив Дмитро Любівий.
Уряд України уже виділив фінансування на відновлення ТЕЦ, зокрема, Чернігівської, Охтирської, Кременчуцької. У разі потреби — буде терміново виділяти кошти на інші об’єкти. Уряд із Держбюджету виділив 1,4 млрд грн — кошти на придбання котлів, генераторів та іншого локального обладнання для термінового відновлення теплопостачання. В країні готуються до будь-якого розвитку подій.
Тарифи
Забезпечено незмінність тарифів для населення на майбутній опалювальний сезон. Уряд узгодив 605 виробникам теплової енергії фіксовані обсяги газу для опалення та гарячого водопостачання на період з 1 серпня 2022 року до 31 березня 2023 року. Ціна – 7 грн 42 коп. так само залишається без змін. Це дозволить взимку забезпечити стабільне постачання тепла в оселі українців.
Евакуація
Через обстріли критичної інфраструктури мешканці міст із центральним опаленням можуть залишитися без опалення. Влада всіх рівнів буде робити все можливе, щоб швидко полагодити інфраструктуру. Але можливі випадки, коли руйнування будуть дуже серйозними. І тоді єдина можливість вижити — це евакуація.