В жовтні міський Палац культури «Дружба» оголосив проведення фестивалю під назвою «Натхненні часом». Організатори мали на меті виявити та популяризувати усі види патріотичних проявів южненців у мистецтві від початку російсько-української війни. Учасники подали на фестиваль свої вірші, написані під час війни; в’язані іграшки та картини, які були виставлені в якості лотів для проведення благодійних аукціонів на підтримку ЗСУ; пісні; фото татуювань на патріотичну тематику, які були зроблені южненкою під час війни; роботи з декоративно-прикладного мистецтва тощо. Виставка представлена в фойє ПК.
В п’ятницю, 16 грудня, в Палаці культури відбулось урочисте закриття фестивалю, на якому учасники мали змогу виступити перед публікою. Вечір був присвячений всім жителям нашої громади, які з 24 лютого, від початку повномасштабного вторгнення російської армії на територію України, зайняли активну громадську позицію та проявили себе на творчому фронті. Програму вечора відкрив музичний гурт Штабу волонтерів, який був створений наприкінці весни цього року для підтримки бойового духу та збору коштів на потреби військових. Свої перші виступи музиканти влаштовували на площі Перемоги та в парку Приморський. Учасників гурту відзначила грамотою та подарунком начальниця управління культури, спорту та молодіжної політики Южненської міськради Надія Конопацька, яка звернулась до присутніх з привітальним словом.
«Цей рік перевернув все наше життя і дав нам розуміння, хто ми є, що ми можемо і як ми повинні жити. Коли почалась війна, ми одразу в соцмережах побачили, що дуже багато людей почали викладати свої вірші, малюнки. Ми думали, як зібрати увесь наш культурний фронт і не знали, як назвати цей фестиваль. Назва, можливо, трохи абсурдна – «Натхненні часом», адже надихатися війною – це страшно. Але з іншого боку, зараз саме той час, коли треба зупинитися і подумати, хто ми є. На жаль, усвідомлення цього приходить в такі важкі для нас часи. Зараз ми розуміємо, що в нас є наша українська мова, своя культура, ідентифікація, нас не треба захищати, ми самі це можемо зробити. Сьогодні ворог хоче поставити нас на коліна, але я хочу сказати, що ми можемо стояти на колінах тільки в одному випадку – перед нашими Героями, які захищають нашу країну…», – Надія Конопацька.
Свої авторські вірші зачитали цього вечора учасниці фестивалю: Анастасія Галушко, Марія Адамська, Ксенія Ворожбит, Вероніка Дарієнко. Для участі в фестивалі також був наданий вірш, написаний під час війни нашим загиблим військовим Артуром Чепурою. Артур загинув 5 липня в боях на Херсоншині, але, як повідомила директорка міського музею Тетяна Єрошенко, його мобільний телефон «вижив». Друзям вдалося вилучити із закодованого гаджета вірш, написаний Артуром у перервах між ворожими атаками. Мама загиблого Героя вирішила передати твір до музею. Цей зворушливий експонат керівниктво установи запропонувало до участі у фестивалі «Натхненні часом». На заключному етапі фестивалю поезія Артура Чепури отримала визнання, а пам’ять про загиблого автора присутні вшанували хвилиною мовчання. Закривав програму вечора гурт «Вільні люди».
Директор Палацу культури Петро Кутинець озвучив, що цим фестивалем організатори мають змогу донести до наших людей ще декілька чудових прізвищ, творів та робіт, проявів свого бачення южненців тих днів, які ми проживаємо зараз.
«Люди, які сьогодні виступили на сцені – це то гроно, яке може складати виноград нашої впевненості та оптимізму в цей важкий час. Нехай в них не опускаються руки, а в нас має бути сил стільки, щоб із цих іскорок нашої непокори розгорівся величезний факел нашої впевненості, що перемога буде за нами. У нас є ЗСУ і має бути в кожного великий оптимізм, ми для них – стіна, вони для нас – броня!» – підсумував Петро Кутинець.
Всі учасники фестивалю були нагороджені грамотами та пам’ятними подарунками.