В Україні продовжено воєнний стан, а разом із ним – загальну мобілізацію. Якщо у 2022 році ніхто не говорив про військовий облік тих, хто перебуває за кордоном, то у 2023-му його законодавчо затвердили. Тепер на облік зобов’язані також стати резервісти та військовозобов’язані, які перебувають за межами країни. Це передбачає Постанова №1487 Кабінету Міністрів. У 2023 році низку обов’язків поклали на дипломатичні установи України. У них з’явилися повноваження брати на облік тих, хто перебуває за кордоном.
Кому потрібно буде стати на облік
Наразі посольства, а також консульства зобов’язані вести військовий облік призовників, військовозобов’язаних, а також резервістів. Мовиться про тих, хто перебуває на тимчасовому консульському обліку. Якщо призовника, військовозобов’язаного або резервіста знімають або беруть на облік, то упродовж 7 днів про це мають повідомити відповідні:
районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки,
органи СБУ,
підрозділи Служби зовнішньої розвідки.
За яких умов потрібно зніматися з обліку в Україні
Якщо призовник, військовозобов’язаний або резервіст надовго покидає країну, то йому потрібно буде знятися з обліку. Мовиться про терміни у понад 3 місяці. Для цього він зобов’язаний особисто прибути до:
відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки;
органу СБУ;
підрозділу Служби зовнішньої розвідки.
Важливо! Для того, щоб зняти себе з обліку, потрібно мати документи, які підтверджують виїзд за межі країни. І якщо чоловік покидає Україну на понад три місяці, то він зобов’язаний стати на військовий облік у тій державі, в якій він перебуватиме. Для цього слід буде навідатися до дипломатичної установи України.
Щойно резервіст, військовозобов’язаний або призовник прибуває до іншої держави, у нього є 7 днів, щоб стати на облік. Для цього слід мати з собою паспорт громадянина України, а також відповідні військово-облікові документи.
Резюмуємо. Якщо чоловік планує перебувати за кордоном понад 3 місяці – він повинен знятися з військового обліку в Україні. А після прибуття до іншої держави – упродовж 7 днів – стати на облік там.
Джерело: “24 канал”.