За ініціативи директорки Департаменту охорони здоров’я Одеської обласної військової адміністрації Наталії Одарій-Захар’євої відбулась робоча нарада керівників Центрів первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) Одеської області з метою покращення комунікації та взаємодії між сімейними лікарями та бригадами екстреної медичної допомоги. Участь в засіданні взяли також і представники Южненської «первинки», зокрема головна лікарка міського ЦПМСД Тетяна Рибакова.
Особливу увагу на проведення сімейними лікарями скринінгу раннього виявлення захворювань (онкопатологія, туберкульоз, ВІЛ, СНІД), а також роз’яснювальної роботи з населенням щодо безоплатних лікарських засобів за рахунок місцевих програм та місцевих коштів звернула заступниця директорки Департаменту Анжела Попадюк. Про це повідомляється на сторінці установи у Facebook.
На необхідності забезпечення комунікації між сімейними лікарями, медичними закладами області та пацієнтами наголосила начальниця управління медичної допомоги Департаменту Оксана Рокунець-Сорочан. Також вона закликала присутніх звернути увагу на забезпечення пільговими медикаментами та виробами медичного призначення своїх декларантів, особливо пріорітетної групи (ЧС, військовослужбовці, особи з інвалідністю, веретени війни та ВПО), на необхідність проведення профілактичних заходів для збереження психічного та фізичного здоров’я у воєнний стан та розроблення відповідного графіку чергувань у вихідні та святкові дні, суворий контроль за відпрацюванням робочого часу на робочий місцях.
«На сьогодні пріоритетні напрямки – це реабілітація та психологічна підтримка. Директор Південного міжрегіонального департаменту НСЗУ Денис Чорний закликав залучатись керівників «первинок» до заключення відповідних пакетів з НСЗУ. Присутні також заслухали виступ заступниці генерального директора Одеського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Світлани Малоноги про проблеми комунікації «первинок» із екстреною медичною допомогою, стосовно маршруту пацієнта, транспортування його на інший рівень медичної допомоги та обслуговування на дому. Про стан вакцинальної кампанії на Одещині розповіла директорка Одеського обласного центру громадського здоров’я Оксана Денисенко, яка наголосила на активному залученні сімейними лікарями своїх декларантів до рутинного щеплення. Так, за 2022 рік рівень охоплення профілактичними щепленнями населення Одещини становить 63%, коли плановий показник – 95%», – зазначили в пресслужбі установи.
Директорка Департаменту охорони здоров’я Наталія Одарій-Захар’єва дала доручення керівникам ЦПМСД Одеської області надати звіт роботи за 2022 рік та внести пропозиції до плану роботи на поточний рік.