Последние новости

19:25
Закон про мобілізацію набуде чинності вже цієї суботи – 18-го травня, що потрібно знати та чого очікувати військовозобов’язаним
12:59
⚓️ 45 млн тонн вантажів експортовано Українським коридором до 44 країн світу.
20:28
🏦Програма «ВЛАСНА СПРАВА» – це реальність і вона працює!
12:39
До уваги споживачів м. Южне!
13:15
Сьогодні в Южному відбувся мітинг – реквієм, приурочений до Дня Пам’яті та примирення у МПК «Дружба».
12:39
🕯️Сьогодні на еспланаді памʼяті відкрили ще дві конструкції зі світлинами наших полеглих захисників.
22:11
Кабмін виділив Фонду державного майна 168 млн гривень на утримання аміакопроводу Тольятті-Одеса в належному стані.
15:47
19 квітня близько 15:00 години було завдано удару балістичною ракетою по сінгапурському агропромисловому підприємстві на Одещині, яке спеціалізується на виготовлені та перевалці рослинних олій
11:13
Благодійний Фонд «Серце Южного» роздав пасочки на святкування Великодня декільком бригадам
07:39
Інспектори Одеське районне управління ГУ ДСНС України в Одеській області провели заняття в Новобілярській гімназії Южненської міської ради Одеського району Одеської області.
13:27
ДП “МТП “Південний” вітає свою колегу, Олену САМУНЬ, із важливою подією у її житті – виходом першої поетичної збірки під назвою «Відблиски»!
10:24
💫 З Воскресінням Христовим щиро Вас вітаємо! Великдень 2024
15:31
Центром професійного розвитку педагогічних працівників було організовано проведення першого конкурсу VI обласного фестивалю «Педагогічна надія Одещини» на територіальному рівні
15:19
У травні 2024 року продовжать отримувати виплати на проживання ті внутрішньо переміщені особи (ВПО), кому вони призначені автоматично, і ті, хто писав заяву на їхнє продовження.
09:45
В одному так званому «ЗМІ» зʼявилося гарне політичне гасло «ЮЖНЕНСЬКІ ДЕПУТАТИ РАЗОМ ІЗ НАРДЕПОМ ВИБОРЮЮТЬ НАЗВУ «ПІВДЕННЕ». І хто ж ці депутати?
15:45
В Южному відкрився “дзеркальний туалет”
13:50
В ДП «МТП «Південний» провели масштабне навчання з ліквідації надзвичайної ситуації – гасіння пожежі внаслідок обстрілу
14:58
Із самого ранку на будівельному об’єкті біля магазину «Казка» триває робота. На місці співробітники підрядної організації, представники УКБ ЮМР, газової служби та секретар міської ради Ігор Чугунніков
14:59
🏆19-річний южненський байдарочник Владислав ВОЛОШИН (тренери – Сергій МАЛЬКОВ, Сергій ЧЕРНИШОВ) став переможцем Кубка України та відправиться на олімпійський відбір!🇺🇦
17:53
В Южненській громаді планують додати ще 1,2 мільйона гривень на виплати неповнолітніх дітей полеглих Героїв🇺🇦
14:27
Петиція про присвоєння звання Героя України южненцю МАЗУРОВУ СЕРГІЮ набрала необхідну кількість голосів.
09:14
🇺🇦🏆 ЗАВОДЧАНИН ВИБОРОВ ЗОЛОТО НА ЧЕМПІОНАТІ УКРАЇНИ ІЗ СУДНОМОДЕЛІЗМУ
09:58
💨🌳Сильний вітер повалив дерево в Южному
08:13
🚣🏻19-річний южненський веслувальник – один з головних претендентів на участь в олімпійському відборі
13:35
“Соціальний” автобус в Южному курсуватиме за новим графіком
20:58
Ракетний удар зруйнував ємності з агропродукцією, яка мала йти на експорт до країн Азії та Африки, повідомили у Міністерстві відновлення України.
17:26
В Южному співробітники КП «Екосервіс» висадили 3000 квітів у різних локаціях нашого міста
15:17
Засідання комісії в Южненській громаді: результати обговорення плати за землю
08:17
Южненська громада отримала 140 ноутбуків від ЮНІСЕФ!
15:41
Сьогодні в Южному відбулося засідання атестаційної комісії
Больше новостей

Перейменування Южного: комісія затвердила сім критеріїв для відбору нової назви

Новости Южного
256
0

В міськраді 17 серпня відбулось чергове засідання робочої групи з питань перейменування міста Южного. Сьогодні був затверджений перелік критеріїв, за якими в подальшому після завершення збору пропозицій, які надійдуть від южненців, робоча група здійснюватиме оцінювання та відбір з-поміж всіх запропонований варіантів. Критерії розділені на два блоки: ті, що несуть основний (обов’язковий) та рекомендаційний характери.


Перелік основних критеріїв:
Відповідність вимогам законодавства щодо засудження та заборони пропаганди російської імперської політики;
Відповідність вимогам законодавства щодо стандартів державної мови;
Унікальність назви;
Думка жителів міста (буде застосовуватися на 2-му етапі).
Перелік рекомендаційних критеріїв:
Географічні особливості розташування;
Відповідність назви історії або культурі.

Заступниця голови робочої групи Олена Баранецька озвучила, що оцінювання пропозицій буде здійснюватися в два етапи, на першому комісія застосовуватиме шість критеріїв, на другому – всі сім. Найбільша кількість балів, яку варіант нової назви зможе набрати, складає сім балів.

«Кожна з запропонованих южненцями назв буде розглядатися згідно з затвердженими критеріями, але на першому етапі, коли в нас багато варіантів, ми будемо застосовувати тільки шість критеріїв, а вже на другому, коли будуть визначені основні (ТОП-5) і ми проведемо громадське обговорення та голосування, тоді почнемо застосовувати і сьомий критерій – “Думка містян”. Кожен критерій оцінюється від 0 до 1 балу, або є відповідність назви до критерія, або немає. Буде виставлятись бал по кожному критерію, в кінці підсумовуватись їхня кількість окремо по кожному варіанту. Найбільшу кількість, яку запропонована назва може набрати – 7 балів», – пояснила Олена Баранецька.

В процесі обговорення, ще до затвердження кінцевого переліку, тема критеріїв викликала знову, як і 3 серпня, дискусію. Олена Баранецька озвучила, що мовзнавці, з якими вона проконсультувалась, дійшли висновку, що назва міста не може бути прикметником, а повинна бути лише іменником (критерій «Відповідність правопису власних назв»). Крім того, за словами Олени Баранецької, деякі експерти зазначили, що назва міста не може бути на честь фізичних осіб та імен суспільно-політичних та громадських діячів. Цю думку вона запропонувала обговорити окремо серед членів робочої групи. Філологиня Олеся Чайківська не погодилась з такою позицією, більше того, вона запропонувала внести в перелік критеріїв оцінювання ще один.

«Все-таки назва міста має відповідати українській топоніміці, бо мені здається, що ми вже дійшли сьогодні до усвідомлення того, що таке боротьба за незалежність, за Україну. І назви Аненталь, Монреаль – це іншомовні слова, які одразу ріжуть слух і виходить так, що ми маємо на меті відійти від російських маркерів, але одночасно з цим приходимо до турецьких, німецьких. Наша мова настільки багата, а культура – потужна, що я б внесла такий критерій для оцінювання: “Відповідність українській топоніміці”. Крім того, хотілося б повернутися до того варіанту, коли назва дається на честь фізичних осіб та імен суспільно-політичних громадських діячів. В нас може знайтись така історична постать, яка символізуватиме наше місто, може ця назва і не пройде в подальшому, але виключати такий критерій не треба, адже ми тим самим заперечуємо інший критерій – “Відповідність назви історії та культурі”. Наприклад, Владислав Терзиул, він не викликає ніяких політичних конфліктів», – озвучила Олеся Чайківська.

Директорка студії телебачення «МИГ» Ольга Годовенко озвучила думку, що ймовірно, назва Південне в разі, якщо вона буде запропонована Южненською міськрадою до розгляду в Києві, не буде в подальшому погоджена Національною комісією зі стандартів державної мови.

«Історія походження цієї назви має імперські корні, це період Радянського Союзу. Це словотворення тих часів. Спочатку будувався промисловий пункт, а біля нього населений пункт називався так само. Южне – не південь, місто знаходиться на північному Причорномор’ї. В Одеській області південь – це Бессарабія. Згідно зі всіма критеріями, за яким Нацкомісія буде оцінювати цю назву, Південне не пройде», – впевнена Ольга Годовенко.

Робоча група затвердила не лише критерії оцінювання, а й календарний план заходів, пов’язаних з перейменуванням Южного:


7 липня – 7 вересня: вивчення думки населення;
8 вересня – 15 вересня: проведення консультацій та відбір ТОП назв;
до 7 жовтня: проведення громадських слухань;
до 13 жовтня: проведення сесії міськради з питання затвердження пропозиції нової назви міста;
до 20 жовтня: направлення пропозиції та/або проекту рішення про перейменування до Нацкомісії зі стандартів держмови для здійснення експертизи;
протягом 5 днів з дня отримання висновку Нацкомісії: проведення сесії міськради про затвердження пропозиції з урахуванням висновку Нацкомісії.

Начальниця відділу з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Вероніка Клімова підсумувала, що за останні два тижні містяни надали 24 письмових анкети, ще стільки ж надійшло через онлайн-анкетування та дві пропозиції надіслали на електронну пошту міськради. В переліку запропонованих назв за ці два тижні такі:


Аненталь;
Аджалик;
Приморськ;
Південне;
Лагідне;
Порт-Аненталь;
Лагідноморськ;
Сонячне;
Актинськ;
Припортове;
Благословенне;
Доброморськ;
Південноморське;
Афаліна;
Морське;
Морське щастя;
Мрія;
Морська квітка-Актинія;
Іван;
Іванівка;
Новий південь;
Юхань;
Монреаль;
Красень;
Перлина;
Причорноморське.

0 комментариев

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.