Вже вдруге конкурс щодо визначення оператора з надання послуг зі збирання та перевезення побутових відходів з території сіл Сичавка та Кошари не відбувся, з тієї ж причини, що й першого разу – на участь в конкурсі не подала заявку жодна фірма. За відсутності претендентів конкурс, який завершився 19 вересня, комісія оголосила таким, що не відбувся. Про це повідомила Yuzhny.info начальниця відділу екології Надія Мічуда. Вона пояснила, що управління архітектури, як організатор конкурсу, повинне оголосити про проведення повторного. Цього разу спеціалісти, згідно з законодавством, внесуть корективи щодо умов конкурсу та мають надію, що претендент все ж таки буде. На наше питання, чи могло би в такій ситуації почати надавати послугу зі збирання та вивезення твердих побутових відходів (ТПВ) южненське комунальне підприємство «Южтранс», Надія Мічуда зазначила, що в будь-якому разі процедура вимагає того, аби претендент подав заявку на участь. Якщо КП «Южтранс» буде технічно готове і виявить бажання працювати в селах нашої громади, йому необхідно пройти конкурсну процедуру. Наразі управління архітектури та містобудування Южненської міськради готується оголосити новий конкурс (третій раз).
Раніше ми повідомляли, що приватна одеська фірма «Частюля» (виграла конкурс в 2021 році) відмовилась цьогоріч продовжувати надавати послуги з вивезення ТПВ на території Сичавки та Кошар. Організація аргументувала це тим, що більшість жителів цих населених пунктів не хоче підписувати договір з нею та платити за послугу.
Нагадаємо, проблема засміченості в Сичавці та Кошарах триває роками. На двох зустрічах жителів цих сіл з міським головою Володимиром Новацьким (23 березня, 31 серпня), люди скаржилися, що одна з найболючіших і довготривалих проблем в селі стосується вивезення сміття. Селяни не раз скаржились на роботу приватних фірм, які тут раніше надавали цю послугу. Староста села Валентина Попоніна тоді повідомила, що є можливість підписувати індивідуальний договір з приватним підприємцем, який наразі займається збиранням та вивезенням відходів з території села. За її словами, майже третина населення Сичавки підписала з ним договір.