Засідання виконкому, яке проходило 4 жовтня, в черговий раз почалося з закидів секретарки міськради Оксани Воротнікової на адресу міського голови та своїх колег. Цього разу посадовиця навіть пригрозила судом. Оксана Анатоліївна почала публічно конфліктувати з колегами відносно недавно, починаючи з 2020 року такого протистояння не спостерігалось. Сьогодні вона зазначила, що готує позов до суду. Вважає, що її колеги по виконкому порушують закон, так як частину питань розглядають в закритому режимі.
«Вкотре хочу наголосити на закритих питаннях, вони протирічать законодавству. Хочу зачитати регламент виконкому, в п’ятому пункті говориться, що засідання виконкому є відкритим, крім питань органів опіки і піклування, які розглядаються в закритому режимі. В дев’ятому пункті зазначається, що рішення ради, виконкому та розпорядження міського голови з мотивів їх невідповідності Конституції України або законам – визначаються незаконними в судовому порядку. Все, що стосується розподілу комунального майна, черговості – повинно розглядатися у відкритому режимі, тобто ми повинні дотримуватися процедури…»
Міський голова вкотре поцікавився у секретарки міськради, чому тільки в середині 2023-го її почало хвилювати це питання, адже впродовж двох з половиною років вона разом з іншими членами виконкому брала участь в голосуванні по закритим питанням і вони розглядалися саме в такому режимі – закритому. На думку Володимира Новацького, Оксана Анатоліївна вже почала піар-кампанію, зайнявши найвигіднішу в цій справі роль – опозиціонерки, і такі публічні на камеру «виступи» робить цілеспрямовано, а засідання виконкому та сесії використовує як черговий привід пропіаритися.
«Кому це все треба? Це просто піар-акція. Я вже не раз запитував, де Оксана Анатоліївна була два з половиною роки? Чому її раніше не хвилювало це все? Щодо суду, що заважало Воротніковій подати позов з першого дня, як вона стала членом виконкому? Не хочеться давати привід Оксані Анатоліївні в черговий раз попіаритися, тому, якщо є можливість розглядати ці питання у відкритому режимі – то давайте це робити, я проблеми в цьому не бачу. Це ж на пустому місці штучно створюється тема для піару», – озвучив Володимир Новацький.
Керуючий справами виконкому Владислав Терещенко пояснив, що з низки питань, які стосуються виділення житла для внутрішньо переміщених осіб, самі ж ці люди звернулися з заявою, аби члени виконкому розглянули їх без камер, без озвучування в публічному просторі їхніх прізвищ, так як вони є членами родин військовослужбовців ЗСУ.
«В нас при формуванні порядку денного є певні питання, де буде виділятися житло ВПО. Вони написали заяви щодо того, аби ці питання ми на виконкомі розглянули в закритому режимі, оскільки вони є членами родин військовослужбовців. Також при постанові на облік буде вноситись працівник Нацполіції, який також виконує свої обов’язки в умовах воєнного стану», – Владислав Терещенко.
Начальник юридичного відділу Южненської міськради Григорій Денов озвучив, що за членами виконкому зберігається право самостійно вирішувати, які питання вносити до переліку «закритих» та «відкритих», проте наголосив, що питання стосовно опіки та піклування обов’язково треба розглядати без камер.
«Питання щодо опіки та піклування обов’язково треба розглядати в закритому режимі, а інші питання – на розсуд членів виконкому. Тобто виконком самостійно має право вирішити чи вносити в перелік “закритих” низку інших питань, в тому числі й «житлових». Перед кожним засіданням виконкому перед затвердженням порядку денного вирішується, які питання розглядати в закритому та відкритому режимі», – озвучив Григорій Денов.
На цьому конфлікт не закінчився, а тільки переріс в розмову на підвищених тонах. Члени виконкому розглянули питання щодо внесення змін до Програми реформування та розвитку ЖКГ на підставі протокольного доручення за результатами засідання робочої групи з обстеження земельних ділянок мікрорайону 1.7, що передані у власність учасникам бойових дій.
До Програми планувалося внести нові заходи, один з яких стосувався коригування проектно-кошторисної документації, яка була виконана в 2020 році. Коригування цього проекту дозволить нарешті розпочати будівництво мереж водопроводу, зливової та господарсько-побутової каналізації на вказаній території, де декілька років тому були розподілені земельні ділянки між учасниками АТО, аби вони мали змогу збудувати там собі житло. Будівництво мереж за кошти місцевого бюджету планується розпочати в 2024 році. Секретарка міськради Оксана Воротнікова озвучила:
«Цей захід знятий з Програми, але ми витрачаємо 1 млн гривень на коригування неіснуючого в Програмі заходу. Це черговий папір, який ляже на довгі роки на полицю, бо коштів на проведення цих робіт в 2024 не заплановано. Якщо ми знайдемо в бюджеті наступного року кошти на ці роботи, тоді, будь ласка, ми використаємо цей мільйон на перепроектування того проекту, який був…».
Заступник міського голови-начальник управління правового забезпечення та взаємодії з державними органами Леонід Нейков напередодні провів зустріч з власниками цих ділянок та їх родичами. Він зазначив, що це питання вкрай важливе для сімей наших військовослужбовців, адже в цьому мікрорайоні немає ні проїзду, ні інженерних мереж. Роки йдуть – роботи не проводяться, а люди вже хочуть там будуватись і жити.
«Це питання важливе для людей, це сім’ї військовослужбовців, які наразі перебувають на передовій. В них немає доступу до свої земельних ділянок, бо там немає проїзду для автотранспорту, немає комунікацій. Якщо Оксана Воротнікова вважає за необхідне, то хай прийде на наступне засідання з цими людьми і озвучить їм особисто свою думку, що проводити там роботи не на часі», – озвучив Леонід Нейков.
Як повідомив Yuzhny.info заступник міського голови-начальник УЖКГ Дмитро Любівий, власники цих ділянок в черговий раз звернулись до міської влади з проханням передбачити там інженерні мережі, щоб у людей була змога комфортного проживання. Проект був виконаний три роки тому, але роботи не проводилися. Тепер, аби розпочати будівництво мереж, треба відкоригувати проект, щоб розуміти, яку суму коштів закладати на 2024 рік.
«До нас звернулись сім’ї тих людей, які мають там ділянки. Потроху люди почали там будівництво, але цей мікрорайон немає ніяких мереж, людям треба налагоджувати побут, тому питання з проведенням водоводу, каналізації – треба вирішувати. Дійсно, в 2020 році був готовий проект, але йому вже більше трьох років, він не відповідає сьогоднішнім вимогам, треба коригувати цінові показники. Ми пояснили людям, що цей захід можемо повернути до Програми, він в нас і був, цей план мереж був розроблений, але з початком повномасштабної війни ці роботи урядом заборонялось фінансувати, зараз це стало можливим. За пропозицією депутатів цей захід тоді був знятий з Програми, бо вважалось, що ці заходи не будуть виконуватись. Зараз це питання стало гострим, бо, знову ж таки, наголошую, до нас нещодавно звернулись власники ділянок і ми людям дали відповідь, що відкоригуємо до кінця 2023 року проект, тоді будемо розуміти вартість робіт і на 2024-й передбачимо цю суму. Є змога виконувати роботи поетапно, розбити на черги і провести роботи першочергово там, де вже збудовані домівки. Необхідно закільцювати водовід по мікрорайону 1.7, довести до тих вулиць, де будуть будинки, і вже далі люди самостійно підключатимуться до водоводу, але ми зобов’язані зробити ці роботи.
Я утримався під час голосування за перенесення цього питання, бо я не розумію, навіщо його треба переносити. Більше того, треба розуміти, що це питання згідно з процедурою буде розглядатися депутатами і рішення по ньому кінцеве буде залежати саме від них. Виконком тільки попередньо його розглядає, а от кінцевий результат – залежить від рішення сесії. Тому всі ці баталії саме під час виконкому – виглядають незрозуміло. Навіть, якщо б сьогодні виконком погодив би зміни в Програму, але якщо сесія не дасть на це добро – то питання далі вже не пройде. Секретарка міськради про це знає, тому все, що відбувалось на засіданні під час розгляду цього питання – маячня», – озвучив Дмитро Любівий.
Дане питання було перенесено на наступне засідання виконкому. Більшість членів виконкому підтримали таке рішення.