Цьогорічна осінь радує нас теплими сонячними днями, але, як тільки похолодає і середньодобова температура зовнішнього повітря три дні поспіль не перевищуватиме +8 градусів, в Южному розпочнеться опалювальний сезон. В місті орієнтуються на дві дати: 16 (четвер) та 20 листопада (понеділок). Про це розповів Yuzhny.info заступник міського голови-начальник управління житлово-комунального господарства Южненської міськради Дмитро Любівий.
«В цілому Одеська область починає опалювальний сезон цього тижня, поступово. В Чорноморську заплановано вмикати опалення 20 числа, в Одесі раніше, 13 листопада, але там велике теплове господарство, тому запуск і подача тепла триває близько десяти днів. В Южному система локальна і компактна, тому нам достатньо двох днів, аби повністю всі будинки були заживлені. За нашою попередньою інформацією, враховуючи прогноз погоди, в місті почнуть подавати тепло з наступного понеділка, 20 листопада. Ми також готуємось зробити це і раніше, якщо похолодання буде цього тижня, то, можливо, запуск котельної відбудеться 16 листопада, але починати цей технологічний процес в кінці робочого тижня перед вихідними – незручно, бо відсутні деякі спеціалісти, зокрема сантехніки, які обслуговують ОСББ. Враховуючи вартість комунальних послуг і те, що за них оплата здійснюється не в повному обсязі через складний фінансовий стан людей, сьогодні ніхто з жителів міста активно не наполягає, аби опалення вже почали вмикати. Минулого року ми запустили котельню 17 листопада. Якщо говорити про штат комунального підприємства «Южтеплокомуненерго», наразі необхідної кількості спеціалістів вистачає. Першочергово тепло буде подаватись в школи, дитсадки, медичні заклади. Ввечері того ж дня (коли запуститься котельня), а також впродовж наступного – теплоносій отримуватимуть житлові будинки», – розповів Дмитро Любівий.
З бюджету громади цьогоріч було виділено 4 млн гривень комунальному підприємству теплових мереж «ЮТКЕ» для того, аби КП мало змогу сплатити за послугу транспортування газу, а також аванс постачальнику за електроенергію. Це дозволить розпочати новий опалювальний сезон. Додатково планується передбачити в місцевій казні ще 10 млн гривень і провести позачергову сесію, на якій депутати розглянуть питання щодо виділення цієї суми (поворотна фінансова допомога) КП «ЮТКЕ» на закупівлю газу.
«Зараз це питання відпрацьовується спеціалістами управлінь ЖКГ та фінансового, аби підготувати відповідний проект рішення на сесію, щоб котельня мала змогу нормально функціонувати. Сьогодні багато подібних питань лягають на плечі місцевого бюджету. Ми цьогоріч придбали для КП «Южтеплокомуненерго» нові циркуляційні насоси (дві одиниці, 427 тисяч гривень), вони вже доставлені нам і найближчим часом їх планується змонтувати. Зробити це можна і під час опалювального сезону. Ці насоси покращать процес циркуляції в системі теплопостачання, дозволять заощаджувати на споживанні електроенергії в два з половиною рази, це дасть змогу стримувати зростання тарифу. В нас діє одноставковий тариф, тому всі витрати повністю лягають на опалювальний період. Раніше окремо було ПТН, яке брало на себе протягом року витрати з обслуговування котельної», – пояснив Дмитро Любівий.
Тобто, ті витрати на утримання котельні, які були розподілені на 12 місяців, як у випадку дії двоставкового тарифу, та виведені в окрему складову – ПТН, при одноставковому розподіляють на місяці опалювального сезону.