Наприкінці грудня в Южному завершились будівельні роботи на дитячому майданчику у дворі будинків по проспекту Григорівського десанту, 12 і 14, які було розпочато в грудні 2021 року. Після того, як ігровий комплекс тут змонтували, об’єкт вже експлуатувався дітьми, хоча будівництво та благоустрій не було закінчено, останнім етапом робіт мало стати улаштування гумового покриття. Левова частка робіт була виконана до повномасштабної війни, але покриття підрядник зробити не встиг. Через воєнний стан будівництво цього об’єкту, як і низки інших в місті, зокрема дитячого майданчику в парку Приморському, було призупинено, оскільки фінансувати з місцевого бюджету цей вид робіт на той час забороняв уряд.
Навесні 2023-го стало можливим фінансувати цей вид робіт завдяки змінами, які були внесені у відповідну Постанову Кабміну. Тому управління капітального будівництва провело коригування кошторисів, оголосило нові тендери на вибір підрядників та відновило ремонти на декількох об’єктах. В кінці 2023 року вдалося завершити будівельні роботи на обох дитячих майданчиках: по проспекту Григорівського десанту, 12 і в парку Приморському.
Наступним етапом має стати передача цих об’єктів на баланс КП «Екосервіс» задля їх подальшого обслуговування. Проте цей процес може ускладнитись через акти вандалізму. Комунальне підприємство може відмовитись приймати майданчики з пошкодженнями та зіпсованими деталями комплексу, які зокрема розмальовані чорним маркером та вже мають неестетичний зовнішній вигляд. Як пояснив нам заступник начальника УКБ Олександр Павленко, підрядник має гарантійні зобов’язання і, в разі поломки, він повинен провести ремонт, але деякі конструкції на цьому майданчику, як і в парку Приморському, вийшли з ладу не через погану якість обладнання чи дефекти, а через вандалізм, а в цьому випадку підрядник має право відмовитись усувати його наслідки. За словами Олександра Павленка, при обстеженні майданчиків спеціалісти виявили, що декілька гойдалок зламали цілеспрямовано.
В УКБ зазначили, що будуть звертатися в поліцію задля того, аби правоохоронці документально зафіксували акти вандалізму. На основі цих документів управління зможе звертатися в міськраду з проханням передбачити фінансування з місцевого бюджету для ремонту ігрових комплексів. Проте виділяти на це кошти чи ні – вирішуватимуть депутати, вони можуть відмовити в цьому. В будь-якому разі ці майданчики треба обслуговувати і проводити в подальшому ремонт обладнання. На наступне засідання сесії спеціалісти управління капітального будівництво готуватимуть документи щодо передачі дитячих майданчиків в обслуговування КП «Екосервіс».
Нагадаємо, що за час експлуатації цих ігрових локацій підрядник в межах своїх гарантійних зобов’язань за власний кошт вже неодноразово замінював зламані конструкції на нові, але окрім поточних поломок, є наслідки вандалізму.