Робочій групі з питань перейменування Южного буде запропоновано внести до 12-ти відібраних нею варіантів нової назви міста ще один 13-й – це назва «Південне/Південний». З такою ініціативою виступив заступник міського голови-начальник управління правового забезпечення та взаємодії з держорганами Южненської міськради Леонід Нейков. Відповідного листа він надіслав на розгляд робочої групи, засідання якої відбудеться в середу, 11 жовтня, напередодні голосування. Ось що написав у зверненні Леонід Нейков:
«Друзі, а у вас було таке: ви лягаєте спати у своєму рідному місті Южне, а прокидаєтесь в місті Доброморськ? Не було? І в мене не було. Але може бути… Нам вперто намагаються нав’язати думку, що назву «Південне» не можна подавати на розгляд до Києва, начебто це безграмотно. Але я всім серцем саме за цю назву. Не за «Оріяну», не за «Портовськ», не за «Сонячноморськ». Так, рідна назва нашого затишного міста не є унікальною, в Україні існують три міста «Південне». Але до них чомусь питань немає! Станом на зараз вважаю усі запропоновані назви негідними нашого прекрасного міста. Хтось заводить пісню про те, що назва «Південний» – буде не унікальною. Так, вибачте, ми ж не на конкурсі на найунікальнішу назву міста намагаємось перемогти. Наше місто знає вся країна. Завдяки здобуткам наших людей, порту, заводу, місцям для відпочинку! Унікальність міста створюють саме його жителі, архітектура та інфраструктура, врешті дороги і знакові місця, але точно не назва. Найкращим варіантом буде залишити все, як є, і просто перекласти назву українською мовою, як це і вимагає законодавство нашої країни та відгукується в наших серцях. З урахуванням викладеного, я вніс пропозицію щодо включення назви «Південне» на розгляд комісії, яка відбудеться завтра о 15:00 і буде останньою перед початком громадського обговорення».
Нагадаємо, варіант назви «Південне/Південний» робоча група не внесла в ТОП назв, оскільки за оцінкою комісії цей варіант не набрав необхідну кількість балів (6). Всі пропозиції нової назви (їх було 68) робоча група оцінювала по 6 критеріям, які затвердила до початку відбору основних варіантів, які будуть винесені на голосування. Вийшло, що в ТОП-12 назв увійшли такі: Аджалик, Аненталь, Порт-Аненталь, Аксинськ, Оріяна, Порт-Оріяна, Доброморськ, Мореслав, Сонячноморськ, Портовськ, Причорноморськ, Тилігул. Тоді членкиню робочої групи та представницю Адміністрації морського порту Південний (філія АМПУ) Інну Яблонську обурив той факт, що в списку відібраних назв немає назви «Південне/Південний», адже, за її словами, це одна з найбільш обговорюваних серед южненців назва, яку б вони хотіли для свого міста. Підтримав тоді свою колегу по комісії голова спілки ветеранів Южного Віктор Марковський.
В свою чергу інша членкиня робочої групи та директорка студії телебачення «МИГ» Ольга Годовенко тоді озвучила думку, що, ймовірно, назва «Південне/Південний» в разі, якщо вона буде запропонована Южненською міськрадою до розгляду в Києві, не буде в подальшому погоджена Національною комісією зі стандартів державної мови. Вона озвучила, що історія походження цієї назви має «імперські корні». За її словами, відповідно до тих критеріїв, які беруть до уваги представники Інституту національної пам’яті, назва «Південне/Південний» входить до системи координат Радянського Союзу і буде класифікуватися, як імперська назва.
Начальник юридичного відділу Южненської міськради Григорій Денов місяць тому запропонував надіслати відповідного листа і отримати офіційну відповідь з цього приводу від Нацкомісії зі стандартів державної мови, а не посилатись тільки на думку експертів чи членів робочої групи. Наразі в міськраді чекають на офіційну відповідь з Києва.