Последние новости

15:43
Виконком затвердив звіт про виконання бюджету Южненської ОТГ за 9 місяців
12:56
НАБУ викликало на допит ексдиректора Одеського припортового заводу
12:27
10,7 млн на телебачення: в Южному затвердили програму підтримки ЗМІ на три роки
12:33
На цьому тижні в Южному відбудеться засідання виконкому
11:39
Южненська ОТГ за два роки отримала «гуманітарку» на суму понад 32 млн гривень
12:00
Пожежна безпека та виплати мобілізованим: в Южному шукають способи вирішити низку проблем
11:22
Повалено 18 дерев, пошкоджено електромережі: в Южненській ОТГ задіяли 7 одиниць техніки для ліквідації наслідків негоди
16:45
Через перепади напруги в Южному котельня змушена тимчасово призупинити подачу тепла
15:32
В Южному негода поламала дерева, комунальники почнуть розчищати дороги з ночі
22:36
В Южному вдруге доповнили Еспланаду пам’яті (фото)
17:53
Южненці долучися до вшанування пам’яті жертв голодоморів (фото)
12:02
Мінекономіки назвало найбільш високооплачувані професії майбутнього
15:09
В Южному повідомили, скільки мільйонів надійшло в бюджет за 9 місяців 2023 року
13:44
Кабмін пропонує збільшити зарплату деяким чиновникам: на скільки та кого стосується
13:26
Посилення ППО та відновлення пам’ятників архітектури: як Франція допоможе Одещині
12:38
В Южному ремонт покрівлі ДЮСШ проводитимуть поетапно і з урахуванням нових ДБН (фото)
11:37
Южненська ОТГ була представлена на міжнародній конференції в Польщі
10:48
В яких країнах Європи найбільше працевлаштованих біженців з України
17:05
В Южному на перехресті сталася ДТП за участі двох автівок
13:01
Профілактичне відпрацювання «Нічне місто»: в Южному поліція провела рейд
12:41
У Раді анонсували законопроєкт щодо мобілізації та військового обліку: що планують змінити
12:25
Центр зайнятості в Южному оприлюднив гарячі вакансії: зарплати від 6 700 грн
11:52
В Україні кардинально змінюють правила отримання прав водія: головні нововведення
11:10
В Южному негода поламала дерева та пошкодила вуличне освітлення
16:41
Южне відвідала мобільна мультидисциплінарна команда ментального здоровʼя
13:53
У Міненерго зробили заяву щодо анонсованого в ЗМІ підвищення тарифу на світло з 1 січня
10:48
В Южному почали запуск котельні та визначили пріоритетні об’єкти для подачі тепла
13:44
В Южному попрощалися з 25-річним бойовим медиком Сергієм Мазуровим з позивним “Дулітл” (фото)
17:32
Банальний переклад залишить Южному “імперську” назву – заявила членкиня комісії з перейменування міста
16:44
Южненська ОТГ увійшла до 7 громад Одещини, де збудують завод з переробки сміття
Больше новостей

Аксинськ, Оріяна, Тилігул: що означають ТОП-12 потенційних назв міста Южного

Новости Южного
154
0

Процедура перейменування нашого міста триває. З 4 по 8 жовтня на базі Палацу культури «Дружба», а також на електронній платформі E-dem, планується провести громадське обговорення (голосування) серед жителів Южного, на яке робоча група винесе 12 варіантів нової назви. Після оприлюднення списку ТОП-12 пропозицій, в нашу редакцію звернулось декілька містян з запитаннями про те, що означають деякі з цих назв, зокрема Аксинськ. Зазначимо, що всі ці варіанти були запропоновані містянами (збір пропозицій тривав до 7 вересня) і, надсилаючи їх – вони надавали власне обґрунтування щодо доцільності такої назви для міста. Далі в тексті ми надаємо інформацію від тих южненців, які подали ці назви на розгляд робочої групи. Мова йде саме про ТОП-12, які за результатами оцінювання (застосовувалось 6 критеріїв) були відібрані з-поміж 168 інших варіантів.


Аджалик

Має давню турецьку історію і це слово можна перекласти, як «князівство» або «володарство». У турецькій мові слово «Аджалик» означає «володіння аги» або «князівство, де ага». «Ага» – турецький титул, що вказує на князя або володаря. Також слово «Аджалик» може бути пов’язане з арабською мовою, означає «найбільш великий» або «найважливіший». Крім того, це слово може бути пов’язане з тюркською мовою і означати в перекладі «острів» або «невеликий півострів».

Наше місто засноване як супутник Григорівського портово-промислового вузла в акваторії Аджалицького лиману. Відповідає критерію щодо правопису власної назви. Найбільші підприємства міста, ОПЗ і порт, знаходяться в акваторії Аджалицького лиману.


Аненталь

Перша назва селища Нові Біляри, населений пункт заснований в 1959 році, а вперше згаданий в письмових джерелах в 1868 році, як Анненталь («Аннен» може походити від імені Святої Анни або бути похідним від німецького слова «anne» – старовинна форма слова «aue», що означає «долина». «Таль» також означає долину чи низину. Історична назва нашого краю. Оригінальна, приваблива назва для інвесторів (на думку ініціатора подання такого варіанту). Аби спростити написання та вимому назви, в ній пропонується одна буква “н”.


Аксинськ

Назва походить від легенди, яка вперше була опублікована у збірці «Легенди Криму» (1967 рік). Рядок з тексту: «Хто йде до Чорного моря з відкритим серцем, воно завжди гостинне – Понт Евксинський. А для ворогів наших – Понт Аксинський. Негостинне».

У Стародавній Греції Чорне море називали Понтом Евксинським, що означає «гостинне море». Проте не одразу древні греки так ласкаво назвали Чорне море, спочатку воно було в них Понтом Аксинським (“негостинним”). Так як місто Южне знаходиться на березі Чорного моря, пропонується дати йому таку назву, що пов’язана з давньою назвою моря.


Оріяна та Порт-Оріяна

Це прадавня назва України. “Оріянці” – приморські українці з домішками степових аріїв (землероби, орачі, діти сонця). Ця назва покликана відобразити наш зв’язок зі своєю історією та природою. Географічні особливості: «оріями» називали прадавніх українців, бо ми народ хліборобів. Навколо нашого міста багато сільськогосподарських угідь. «Оріяна» нагадує про нашу історію, адже ми народ, який з давніх часів обробляв землю та продавав зерно. І по сьогодні ми бачимо великі поля з врожаями.


Порт-Аненталь

Місто Южне розбудовувалося для проживання працівників двох містоутворюючих підприємств: порту та Одеського припортового заводу. Протягом багатьох років місто умовно ділилося на дві зони – портовську (ближче до моря) та заводську (ближче до розташування заводу). Його ще називали містом портовиків та заводчан. Ці підприємства розташовані на території колишнього поселення Аненталь.  До початку повномасштабного вторгнення частка цих бюджетоутворюючих підприємств складала 49% доходів місцевого бюджету. Історичний початок заснування міста Южного народжувався саме на території порто-промислового вузла, на землі, яка раніше мала назву Аненталь. Минулого року на території колишнього поселення Аненталь було збудовано індустріальний парк «Екопорт» – сучасний інвестиційний майданчик, створений для пришвидшення промислового розвитку Одеського регіону.

Використання слова «порт» безперечно зацікавить потенційних резидентів індустріального парку та підвищить інвестиційну привабливість порто-промислового вузла нашої громади. Назва “Порт-Аненталь” розкриває особливість Южненської громади, її економічний потенціал (на думку ініціатора подання цього варіанту).


Доброморськ

Обґрунтування доволі просте, ініціатор подання цього варіанту зазначив, що ця назва вказує на добру атмосферу в місті, на добрих жителів цього міста, а також пов’язана з морем, бо місто розташоване на березі Чорного моря.


Мореслав

Назва унікальна, має відношення до моря, милозвучна (на думку автора). Відповідає всім вимогам назви міста: суто українська, географічно доцільна. Море відіграє важливу роль в економічному, рекреаційному та асоціативному баченні міста. Назва підкреслює сучасну архітектуру міста (хвилі, плавні лінії, морську тематику).  


Портовськ

Місто побудоване в основному для робітників порту – зазначив в обґрунтуванні ініціатор подання такого варіанту назви. Легко вимовляється і запам’ятовується. Немає ніякого політичного забарвлення, а пов’язане з тим, що значна частка населення міста припадає на портовиків.  


Причорноморськ

Назва підкреслює автентичність (вірогідність, доказ походження) нашого міста за допомогою його географічного положення в Україні. Також легко вимовляється і запам’ятовується.


Сонячноморськ

Назва пов’язана з розташуванням міста біля моря і співпадає з девізом нашого міста: «Сонце світить всім». Також легко вимовляється і запам’ятовується.


Тилігул

За легендою назва «Тилігул» походить від слов’янського терміну і означає в перекладі «гучна річка, що тече позаду». Також є версія, що слово походить від назви давнього українського племені «тилігули», яке проживало на берегах цієї річки. Є ще тюркська назва «делігіоль», що означає «нестримний, буйний». Наше місто розташоване поруч з Тилігульским лиманом. Назва коротка і легко вимовляється, запам’ятовується.

0 комментариев

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.