Засідання робочої групи з питань перейменування міста Южного, на якому заплановано затвердити перелік відібраних назв для подальшого громадського обговорення, відбудеться у вівторок, 19 вересня. Це буде друга спроба комісії погодити список тих пропозицій, які були обрані згідно з затвердженими раніше критеріями. Перша спроба була 12 вересня, проте не всі члени робочої групи погодилися з озвученими шести назвами (Аджалик; Аненталь; Порт-Аненталь; Порторіано; Порт-Оріяна; Оріяна), деякі виявили бажання ознайомитись з усіма 168 пропозиціями южненцями і правильністю проведення з-поміж них відбору основних для обговорення назв.
Тільки після того, як комісія затвердить основні варіанти назв, в ЗМІ та в соціальних мережах офіційно розпочнеться презентація цих назв. Це планувалося зробити в період з 13 по 21 вересня, але через те, що затвердження ТОП назв перенесено на 19 вересня, презентацію з обґрунтуванням назв було відтерміновано. Проте неофіційна презентація вже активно проводиться і розпочалась ще в середині серпня, коли тривав збір пропозицій (він завершився 7 вересня). В міських спільнотах у Facebook, на сторінках южненців, зокрема й працівників виконкому та членів робочої групи, можна побачити презентаційні відеоролики щодо деяких варіантів назв, зокрема «Порт-Аненталь», «Порт-Оріяна», «Любомирів». Дві з цих назв увійшли в список тих, які робоча група відібрала з-поміж усіх запропонованих містянами і винесла на минулому засіданні на затвердження.
Заступниця голови робочої групи з питань перейменування міста Олена Баранецька на минулих засіданнях зверталась до членів робочої групи і закликала їх не агітувати за певну назву в соцмережах. Поки тривав збір пропозицій, а на сьогоднішній день – ТОП назв ще не затверджений, робити це некоректно. Також Олена Григорівна акцентувала тоді увагу, що будь-які опитування, які проводяться в місцевих пабліках, телеграм-каналах, вайбер-спільнотах – не є офіційними, за них робоча група не несе відповідальності і враховувати їхні результати не буде. Це виключно ініціатива адміністраторів цих спільнот.
Нагадаємо перелік критеріїв, згідно з якими комісія відібрала ТОП-6 назв:
Відповідність вимогам законодавства щодо засудження та заборони пропаганди російської імперської політики;
Відповідність вимогам законодавства щодо стандартів державної мови;
Унікальність назви;
Географічні особливості розташування;
Відповідність назви історії або культурі;
Відповідність правопису власної назви.
Думка жителів міста (буде застосовуватися на 2-му етапі).